خطرناک ترین تله کابین جهان

ارتفاع و هیجان همواره مورد علاقه بسیاری از جهانگردان می باشد و تصور این که تنها یک کابین شما را در ارتفاعی بین زمین و هوا نگه می دارد، کمی دل نگرانی به همراه دارد. تله کابین از جمله تفریحاتی است که در اقصی نقاط دنیا وجود داشته و علی الخصوص در پیست های اسکی می توان آن ها را دید.
در این مقاله قصد داریم تا خطرناک ترین تله کابین جهان را به شما کاربران گرامی معرفی کنیم. وقتی حرف از تله کابین به میان می آید، تفریح و هیجان در ذهن ها تداعی می شود ولی خطرناک ترین تله کابین جهان که در کشور گرجستان واقع شده، علاوه بر تفریح کاربرد دیگری دارد.

تله کابین چیاتورا که از آن به عنوان خطرناک ترین تله کابین جهان یاد می شود در سال 1950 به دستور ژوزف استالین به منظور انتقال کارگران یک معدن به محل کارشان ساخته شد. جالب است بدانید که این تله کابین هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و کارگران معدن هر روز با دلواپسی با آن جابجا می شوند. گردشگران تور گرجستان می توانند از این تله کابین و مناظر چشم نوازی که از آن قابل مشاهده است لذت ببرند.
ایستگاه ابتدایی و انتهایی تله کابین چیاتورا توسط کابل هایی فولادی به هم اتصال پیدا می کنند. از آن جایی که این تله کابین قدمت زیادی دارد، خطر زیادی در کمین کارگران می باشد. این تله کابین پر خطر دارای کابینی قدیمی و صورتی رنگ بوده که برخی از قسمت های آن زنگ زده و پنجره های کوچکی نیز برای آن تعبیه شده است. تله کابین چیاتورا در منطقه ای کوهستانی، بکر و زیبا قرار دارد که مناظر چشم نوازی را به رخ می کشد. وجود درختان سر به فلک کشیده زیبایی های این منطقه را دوچندان کرده که گردشگران تور گرجستان از تماشای آن ها به وجد می آیند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز خطرناک ترین تله کابین جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری