سرزمین آفتاب گردان ها

📅 بروزرسانی : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ بازدید : 1307
گل آفتابگردان در یک سال حدود 3 متر رشد کرده و قطر گل آن در حدود 35 سانتیمتر می باشد. در وسط گل آفتابگردان بخشی دایره ای شکل به رنگ قهوه ای وجود داشته که تخم های آفتابگردان در این قسمت قرار دارد. آفتابگردان خواص زیادی داشته، همچنین از آن روغنی اشباع نشده گرفته می شود که برای پخت غذا مناسب می باشد.تخم آفتابگردان دارای 47 درصد روغن، 24 درصد پروتئین، 20 درصد هیدروکربن، 9 درصد پتاسیم و 8 درصد فسفر می باشد. همچنین دارای ویتامین A و B است. عصاره ی آفتابگردان برای کاهش فشار خون مناسب است.
 
رومانی سرزمین آفتابگردان ها
 
کشت این گل همانگونه که از اسمش مشخص است نیاز به نور آفتاب زیادی دارد و در سایه رشد خوبی نداشته و همچنین گل آفتابگردان به آب فراوان برای رشد نیاز دارد. این گیاه در مناطق گرمسیری مانند سرزمین آفتاب گردان ها رشد مناسبی دارد. بهترین زمان کاشت این گیاه وقتی است که دمای خاک در حدود 10 درجه می باشد. گل آفتابگردان از زمان کاشت تا زمان برداشت در حدود 2700 درجه حرارت نیاز دارد.تمام این شرایط باعث شده کشور رومانی مکان مناسبی برای کشت این گیاه باشد. سالانه گردشگران بسیاری از سرتا سر جهان برای دیدن از سرزمین آفتاب گردان ها به تور رومانی می روند.
در سال 2017 میزان تولید تخمه آفتابگردان در اتحادیه اروپا نسبت به سال های قبل بسیار افزایش یافته و در حدود 9.2 میلیون تن می باشد.یکی از دلایل افزایش تولید آفتاب گردان مزارع بزرگ و زیبای کشور رومانی می باشد. همچنین این افزایش تولید باعث کاهش تقاضا در سال های بعد می شود.در پی این افزایش تولید آفتابگردان تولید کارخانه های روغن آفتابگردان هم بیشتر شده و صادرات روغن افزایش می یابد. همین امر سبب شده که قیمت این روغن در قاره اروپا مناسب بماند و شاهد افزایش قیمت آن در سال 2017 نباشیم.
سرزمین آفتاب گردان ها (رومانی) در کشت دانه گل آفتابگردان رتبه اول را در جهان دارا می باشد. مساحت مزارع آفتابگردان رومانی سال قبل به حدود 4 هزار هکتار افزایش یافت و میزان تولید آن به 1.95 میلیون تن رسید. در حالی که میزان تولید آفتابگردان در سال 2017 در کشور رومانی با افزایش حدود نیم میلیون تن به 2.5 میلیون تن رسیده است. طبق بررسی های انجام شده احتمال داده می شود که میزان تولید آفتابگردان این کشور در سال بعد به حدود 2.8 میلیون تن می رسد. همچنین بدلیل افزایش مساحت مزارع رومانی ممکن است میزان تولید آن به رکورد 3 میلیون تن برسد. مزارع این کشور با زیبایی بی اندازه خود یکی از جاذبه های گردشگری تور رومانی بوده که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.رومانی بیشترین کشت ذرت در اروپا بعد از فرانسه را دارد، این کشور رتبه پنجم در کشت گندم را پس از فرانسه، آلمان، لهستان و اسپانیا دارد. همچنین سومین کشور در کشت سیب زمینی در اتحادیه اروپا می باشد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22263-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به سرزمین آفتاب گردان ها