امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جاذبه های دیدنی قبرس

جاذبه های دیدنی قبرس

قبرس جزیره ای زیبا در قسمت شمالی ترکیه است که میانه ی دریای مدیترانه واقع شده است.این جزیره به دلیل آب و هوای گرم و سواحل تمیز آن در میان گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.به همین دلیل در این قسمت از لحظه آخر می خواهیم گردشگران عزیز زا با چندین جاذبه های دیدنی قبرس بیش تر آشنا کنیم پس لحظه آخر را تا انتها دنبال کنید.
 
 
فاماگوستا
فاماگوستا یکی از جاذبه های دیدنی تور قبرس به شمار می رود که در قسمت شرق قبرس واقع گردیده است.در این شهر زیبا کشتی های زیادی لنگر می اندازند به همین رو بسیار پر رونق بوده و همچنین خانه های این شهر زیبا با دیوار های سنتی که از قدیم به جای مانده است بافت زیبایی را به شهر بخشیده است.
از جاذبه های معروف شهر فاماگوستا می توان به صومعه بارناباس و مسجد لالا مصطفی پاشا نیز اشاره کرد.همچنین در قسمت جنوبی شهر شهرک ارواح موسوم به واروشا قرار دارد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.
 
 
آکاماس پنینسولا
اگر بخواهیم به یکی دیگر از جاذبه های دیدنی قبرس اشاره کنیم شهرآکاماس پنینسولا بهترین آن می باشد.این شهر که در قسمت غرب قبرس واقع شده است به هیچ عنوان جاده ی آسفالت نداره و بهترین مکان برای کسانیست که به پیاده روی و دوچرخه سواری علاقه دارند.
در این شهر می توانید حیات و حش دیدنی از حیواناتی نظیر لاک پشت دریایی ، پرندگان و خزندگان را ببینید و از تماشای آن ها لذت ببرید.
 
 
نیکوسیا
این شهر زیبا پایتخت قبرس و با دیگر پایتخت های دنیا تفاوت اساسی دارد.در این شهر بیش از 12 موزه وجود دارد که در این میان می توان به موزه قبرس ، موزه بیزانتین و موزه رصدخانه لدرا  اشاره کرد از طبقه ی سازدهم آن می توانید خط سبز خط تقسیم یونان و ترکیه را مشاهده نمایید.
درج نظر