Lahzeakhar.com

تور قبرس

امتیاز 5 از 5 | از 2796

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در ادامه صفحه تور قبرس می توانید لیستی از به روز ترین تورهای قبرس آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


قبرس، که به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم ‌شده ،کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه می باشد و پایتخت آن نبکوزیا نام دارد. صنعـــت گردشگری، مهمترین منبع درآمد برای قبرس محسوب می شود.در ایران نیز سالیانه تور قبرس های متعددی برگزار میشود. قبرس دارای روزهای آفتابی و دمایی مطلوب است بطوری که در طول مدت سال، نور خورشید در این جزیره زیبا خودنمایی می کند و این بدین معنی است که قبرس همیشه در تمام فصول دارای تفریحات لذت بخشی اعم از : شنـــــا گرفته تا دیدن فستیوال های متفاوت را برای گردشگران مهیا می سازد که می تواند دلیلی بر پرمخاطب بودن قبرس باشد.
قبرس در سال 1960 استقلال خود را از ایالت بریتانیا پس گرفت و حکومت مستقل قبرس با همکاری و مشارکت دولت ترک و یونان در اداره امور این جزیره اعلام آمادگی کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حکومت دولت قبرس را در دست گرفتند. قبرس با وسعت حدود 9,5000 کیلومتر مربع بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین و شرقی ترین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. قبرس جزو اتحادیه اروپا است و یکی از قوی ترین نقاط گردشگری مدیترانه به حساب می آید. ایرانیان جهت مسافرت با تور قبرس به این بخش، به اخذ ویزا نیازمند هستند. بر پایه آمارهای پذیرفته شده 80٪ یونانی تبار، 18٪ ترک‌تبار و 2٪ نیز از دیگر اقلیت‌های مسیحی (مارونی ، کاتولیک لاتینی و ارمنی) هستند.
قبرس اروپایی محیطی ایده آل برای تحصیلات عالی است، از این رو تعجبی ندارد که به صورت مرکز بین المللی آموزشی در منطقه مدیترانه در آمده است و تعداد زیادی از دانشجویان و دانش پژوهان را از کشورهای دور و نزدیک به سوی خود جلب کرده است. قبرس به 6 منطقه با نام های فاماگوستا، کی یرنیا، لارناکا، نیکوزیا، لیماسل و پافوس تقسیم بندی شده است که دو بخش اول در قسمت اشغالی قرار دارند.

قبرس جزیره ای توریستی و زیبا بوده که در سال 1960 میلادی به طور کامل استقلال یافت و اکنون عضو اتحادیه اروپا می باشد. این جزیره دارای مساحتی حدود 9125 کیلومتر مربع دارد که سومیت جزیره بزرگ مدیترانه می باشد که مورد توجه خاصی قرار می گیرد و سالانه توریست های بسیاری با تور قبرس به این کشور سفر می کنند.
این جزیره در شمال شرقی دریای مدیترانه و در تقاطع سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا قرار دارد که از زیبایی خاصی برخوردار است. پایتخت این کشور نیکوزیا نام دارد که می توان گفت یکی از مدرن ترین شهر قبرس و همچنین تنها شهر غیر ساحلی این جزیره است. طی مخالف ها و جنگ هایی قبرس به دو قسمت تقسیم شده است که یک قسمت آن را قبرس شمالی می گویند که محل ترک نشین ها است و قسمت دیگر را قبرس جنوبی که یونانی نشین است می نامند.
دین ترک ها مسلمان و یونانی ها ارتودوکس می باشد، زبان رسمی کشور قبرس ترکی و یونانی است اما گردشگران تور قبرس به خاطر داشته باشند که 90 درصد جمعیت قبرس به زبان بین المللی انگلیسی مسلط بوده و می توانند با توریست ها ارتباط برقرار کنند. جمعیت کشور قبرس به یک میلیون و دویست هزار نفر می رسد که 77 درصد آنها یونانی و 18 درصد باقی مانده ترک هستند. آب و هوای این کشور معتدل و مدیترانه ای است، در تابستان گرم خشک و در زمستان سرد و بارانی.
گردشگران تور قبرس در تمام فصول به این جزیره سفر می کنند زیرا آب و هوای طاقت فرسایی ندارد و در هر فصل متعادل است. تابستان بهترین فصل سفر است تا گردشگران تور قبرس از سواحل رویایی این جزیره و تفریحات تابستانی آن لذت ببرند. گردشگران زیادی سالانه تور قبرس را برای سفر خود انتخاب می کنند تا از اماکن تفریحی این کشور بی نظیر و دلنشین استفاده کنند.

تور قبرس یکی دیگر از مقاصد گردشگری محبوب توریست ها به شمار می رود که سالانه میزبان گردشگران زیادی از سر تا سر جهان می باشد.
گردشگران تور قبرس می توانند از طریق ایرلاین های قشم ایر ، ایرلاین آژین یونان ، ایرلاین بلاویاروس ، ایرلاین اکراینی ، ایرلاین ترکیش و ایرلاین پگاسوس پرواز داشته باشند که در ادامه شما را بیش تر با این ایرلاین ها آشنا خواهیم کرد.
1.ایرلاین قشم ایر : در حال حاضر این ایرلاین به صورت مستقیم به قبرس پرواز دارد.
2.ایرلاین آژین یونان : این ایرلاین در حال حاضر از فرودگاه تهران بعد از یک توقف آتن یونان به سمت قبرس پرواز دارد.
3. ایرلاین بلاویا بلاروس : این ایرلاین از فرودگاه تهران بعد از یک توقف در مینسک بلاروس به سمت قبرس پرواز دارد.
4.ایرلاین اکراینی : گردشگران تور قبرس با این ایرلاین می توانند از فرودگاه تهران پس از یک توقف در کی اف اکراین به سمت قبرس پرواز دارد.
5. ایرلاین ترکیش : مسافران تور قبرس می توانند از مشهد ، تهران ، تبریز ، شیراز ، اهواز و اصفهان پس از یک توقف در استانبول ترکیه به سمت فرودگاه قبرس پرواز داشته باشند.
6. ایرلاین پگاسوس : مسافران با انتخاب تور قبرس می توانند با این ایرلاین پس از یک توقف در استانبول به سمت فرودگاه قبرس پرواز داشته باشند.
گردشگران تور قبرس توجه داشته باشند که فرودگاه بین المللی ارجان از بزرگ ترین فرودگاه های قبرس به شمار می رود که در قبرس شمالی واقع گردیده و هر هفته بیش از 100 پرواز به این فرودگاه انجام می پذیرد.
مسافران عزیز می توانند از طریق تاکسی های فرودگاه و همچنین کرایه ی خودرو خودتان به محل اقامت انتخابی برسانید.
مسافران عزیز می توانند تور قبرس را از آژانس های معرفی شده در وب سایت لحظه آخر خریداری نمایند و سفر خوب و بی نظیری را در پیش داشته باشید.

قبرس به دو بخش قبرس اروپایی و قبرس شمالی تقسیم می شود ولیکن که تفاوت آب و هوایی در این دو بخش نا محسوس است. اگر با تور قبرس همراه شوید متوجه می شوید به طور کلی این کشور دارای آب و هوای نیمه خشک و مدیترانه ای می باشد. زمستان ها از ماه دسامبر تا فوریه به طول می انجامد که دارای سرمای مطلوب و متعادل با بارش باران می باشد.
گردشگران تور قبرس باید بدانند فصل زمستان در این کشور اغلب متعادل با بارش باران و برف در برخی نواحی کوهستانی به خصوص در روزهای قبل از آغاز عید کریسمس مشاهده می‌شود. میزان رطوبت هوا در روزهای زمستانی و شب های قبرس بین 60 تا 90 درصد است که اگر میانگین را حساب کنیم برای تمامی مسافرین تور قبرس مناسب می باشد. البته لازم به ذکر است که در تابستان این میزان به اندازه زیادی با کاهش رو به رو است و بین 20 تا 30 درجه می رسد. تابستان‌های داغ و طولانی قبرس از اوایل مه تا اواخر اکتبر ادامه دارند.
در فصل تابستان دمای هوا افزایش پیدا می کند به همین دلیل آسمان‌ها خالی از ابر و صاف است اما نسیم‌های خوش و استوایی دریایی درکنار ساحل، آب و هوای مطبوعی را برای گردشگران عزیز تور قبرس به وجود می آورد. در گرم ترین روزهای سال میانگین هوا به 31 درجه و در بخش های کوهستانی به 25 درجه سانتی گراد می رسد که برای مسافرین تور قبرس قابل تحمل می باشد. در سردترین روزهای سال که ماه ژانویه می باشد دمای هوا با کاهش چشمگیری رو به رو می شود که بین 0 تا 4 درجه سانتی گراد می رسد.
اگر بخواهیم در مورد دمای هوا در نواحی ساحلی برای گردشگران تور قبرس بگوییم ، آب و هوا بسیار متغیر و نامنظم بوده ولی نه خیلی گرم و طاقت فرسا می شود و نه خیلی سرد و سوزان.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است