پارک گلخانه استانبول

شهر استانبول یکی از شهر های توریستی و پر گردشگر کشور ترکیه محسوب می شود و ‏هر ساله ایرانیان زیادی با تور استانبول به این کشور سفر می کنند به همین جهت در ‏این مقاله قصد داریم یکی از مکان های تفریحی این شهر که پارک گلخانه استانبول می ‏باشد را به گردشگران تور استانبول و همچنین کاربران سایت لحظه آخر معرفی کنیم در ‏ادامه با ما همراه شوید تا این پارک زیبا را بیشتر بشناسید. 
پارک گلخانه استانبول یکی از بهترین و قدیمی ترین پارک های شهر استانبول می باشد ‏که در منطقه امینونو و در کنار کاخ توپکاپی واقع شده است. خوب است بدانید این پارک ‏نقش بسیار مهمی در زیبایی شهر استانبول ایفا می کند. 
پارک گلخانه استانبول در گذشته قسمتی از حیاط و باغ بیرونی کاخ توپکاپی بوده و افراد ‏معمولی اجازه ورود به این پارک را نداشته اند اما در سال 1912 پارک گلخانه توسط ‏شهرداری برای استفاده عموم گشوده شد. 
در این پارک زیبا امکانات زیادی نظیر تعدادی قهوه خانه، زمین های بازی، بوفه، کافه و ‏غیره وجود دارد که گردشگران تور استانبول در هنگام بازدید از پارک می توانند از آن ها ‏استفاده کنند. 
اگر قصد سفر با تور استانبول و بازدید از پارک گلخانه استانبول را دارید باید بدانید که ‏زیبایی های این پارک در طول جشنواره گل لاله استانبول که در فصل بهار برگزار می شود، ‏به اوج خود می رسد همچنین در اوایل فصل بهار وجود لک لک ها به زیبایی های این ‏پارک می افزاید. خوب است بدانید باغبان های زیادی از ابتدای بهار تا اواخر تابستان از ‏گل ها و گیاهان این پارک نگهداری و محافظت می کنند.  
بازدید از این پارک در تابستان نیز بسیار لذت بخش است چرا که وجود فواره ها و ‏حوضچه های متعدد باعث می شوند تا هوای پارک خنک باشد و گردشگران تور استانبول ‏می توانند در آب و هوایی مطلوب از دیدن مناظر زیبا لذت ببرند.‏

نظرات مردم درباره پارک گلخانه استانبول

بهناز 8 مرداد 97
1
پارک گلخانه استانبول دقیقا مناسب کسایی هست که به گل و گیاه علاقه دارند و همچنین مربوط به رشته تحصیلیشونه مناسبه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر