کسیک مناره

کسیک مناره  در زبان ترکی به معنی مناره شکسته می باشد که در اوایل ساخت آن یک بنای بدون نقص و کامل بوده.  در قرن سوم میلادی برای استفاده معبد رومی ها در خیابان های کالچی آنتالیا ترکیه طراحی و ساخته شده است. در قرن هشتم میلادی برای احترام به مریم مقدس این سازه را به کلیسا تبدیل کردند.

 اما در قرن نهم به دلیل حمله اعراب بخش زیادی از این بنا تخریب شده و در قرن یازدهم مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت . در اوایل قرن چهاردهم زمانی که سلجوقیان روم، آنتالیا را در دست گرفتند این کلیسا را به مسجد تبدیل کردند و دوباره در سال 1362 زمانی که پادشاه قبرس، آنتالیا را از سلجوقیان گرفت این بنا به کلیسا تبدیل شد و سرانجام در زمان یکی از پادشان عثمانی مجددا به مسجد تغییر یافت. در آتش سوزی سال 1845 بنای اصلی بر اثر گذر زمان و فرسایش تخریب شد ولی در حال حاضر فقط مناره آن بر جای مانده است. باقی مانده این مناره نشانگر قدمت و اصالت شهر آنتالیا می باشد. در حال حاضر این مسجد و کسیک مناره از جاذبه های دیدنی آنتالیا به حساب می آید و مورد استقبال مسافرین تور آنتالیا قرار گرفته است. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کسیک مناره
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
کیانا 20 مرداد 1397
4
من پارسال رفتم آنتالیا به قدری لیدر تورمون خوب بود با یه تور گشتی به کسیک مناره رفتیم خیلی خوب بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری