خانه بومیان

جزیره کیش یکی از مهم ترین شهرهای جذب گردشگری ایران می باشد که سالیانه چند میلیون گردشگر و توریست داخلی و خارجی به آن سفر می کنند. خانه بومیان یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار جزیره است که هرکسی که به کیش سفر می کند دیدن از این شهر باستانی و قدیمی را از دست نمی دهد.

 خانه بومیان به حدودا 200 سال پیش بر می گردد که توسط فرد معروف و ثروتمندی به نام حاح عبداله ابن شاهین به وسعت 1500 متر طراحی و ساخته شد که به غیر از سالن پذیرایی، آشپزخانه و ... دارای 15 اتاق تو در تو و دو حیاط بزرگ می باشد. 

خانه بومیان به منظور آشنایی تاریخ ، فرهنگ ، آداب و رسوم ، روش زندگی و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان کیش ، با هدف ایجاد شغل برای مردمان بومی محله و رسیدن به توسعه گردشگری پایدار برای جزیره کیش  به خانه مردم شناسی بومیان کیش (چیزی شبیه موزه)  تبدیل شد. این خانه نشانگر از اصالت مهمان نوازیی و خون گرمی مردمان جزیره است. حاج عبداله شخصی مشهور و دوست داشتنی در بین مردمان آن زمان بود که پیشه ی وی لنج سازی و تاجر مروارید بود که این عمارت از نسل های قبل خود به ارث برده بود.

 هر کدام از اتاق های این عمارت مخصوص انجام کاری خاص بوده است  مثل: اتاق مهمان مردان، انواع انبار، اتاق تابستان، اتاق زمستان، اتاق مهمان زنان، مکتب خانه و ... . این امارت یا به اصطلاح خانه جزو میراث ارزشمند جزیره کیش به حساب می آید که در حفظ آن همه باید کوشا باشیم.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز خانه بومیان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
شقایق 16 مرداد 1397
0
خانه بومیان کیش صاحبش شخص هست ؟بازدیدش هزینه داره؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری