مسجد علاءالدین

مسجد علاءالدین مسجدی قدیمی و بسیار زیبا می باشد که بر روی تپه ای با همین نام در شهر قونیه واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید، ما در این مقاله قصد داریم مسجد علاءالدین را معرفی کنیم، اگر قصد سفر به قونیه را دارید بهتر است پیش از سفر اطلاعاتی در رابطه با جاذبه های گردشگری معروف این شهر داشته باشید بنابراین در ادامه این بخش تیم لحظه آخر را همراهی کنید.
مسجد علاءالدین در واقع بزرگ ترین و در عین حال قدیمی ترین مسجد جا مانده از دوره سلجوقیان در شهر قونیه می باشد به همین جهت از اهمیت بسیاری زیادی از نظر تاریخی برخوردار می باشد و سالانه افراد بسیاری از مسجد علاءالدین بازدید می کنند.
تاریخ ساخت مسجد علاءالدین به طور دقیق مشخص نیست و بین سال های 1116 تا 1156 میلادی اختلاف وجود دارد.

در ساخت بنای مسجد علاءالدین از سبک معماری اسلامی استفاده شده است و شیوه ساخت آن به گونه ای می باشد که تا به امروز هیچ آسیبی به آن نرسیده و کاملا سالم می باشد.
سقف این مسجد کاملا از چوب پوشیده شده است و بیش از 40 ستون مرمری درون بنا وجود دارد که زیبایی های مسجد را دو چندان کرده اند.
خوب است بدانید که گنبد مسجد علاءالدین با لعاب های هنری و محراب آن با سفال تزئین شده اند و نظر هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کنند.
همچنین لازم به ذکر است که در این مسجد آرامگاهی سلطنتی وجود دارد که پیکر 8 تن از سلطان های سلجوقی در آن قرار دارد.
گردشگران تور قونیه باید بدانند که این مسجد به منظور گرامی داشت علاءالدین کیقباد یکی از بزرگ مردان قونیه به این نام منسوب شده است.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور قونیه مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مسجد علاءالدین

کیانا 10 آذر 97
1
من پارسال آذر ماه مسجد علاءالدین رفتم خیلی زیبا و دیدنی بود و از دیدن این مسجد نهایت لذت رو بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر