برج سویمبیکا

یکی از محبوب ترین شهرهای روسیه، شهر کازان می باشد که طرفداران زیادی دارد. در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که سبب می شود روح گردشگری همیشه در این شهر زنده بماند. یکی از این جاذبه های گردشگری بسیار زیبا برج سویمبیکا نام دارد که مقداری هم معوج بوده و برخی معتقدند انحراف آن به اندازه 195 سانتی متر است. نام دیگر این برج "مسجد خان" می باشد.
برج سویمبیکا یکی از مهم ترین آثار شهر کازان است که نماد آن نیز به حساب می آید. این برج که در منطقه کرملین واقع شده همواره یکی از مکان های محبوب نزد گردشگران تور کازان به حساب می آید. بازدید از داخل این برج برای هیچ یک از بومیان شهر و یا گردشگران تور روسیه امکان پذیر نمی باشد و تنها می توانید از معماری چشم نواز و پلکانی آن دیدن کنید.

تعداد دیگری از جاذبه های دیدنی شهر کازان نظیر: اقامتگاه رهبر تاتارستان، صومعه و برج تاریخی اسپاسکایا، مسجد قل شریف و کلیسای تاریخی سنت پیتر نیز در جوار برج سویمبیکا قرار دارد. برج سویمبیکا در قرن 18 میلادی ساخته شده و ارتفاع آن در حدود 60 متر می باشد.
شاید برای گردشگران تور کازان جالب باشد که بدانند ساخت این برج معروف به یکی از داستان ها و افسانه های شهر کازان مربوط می شود. این افسانه به این شرح است که: یکی از تزارهای تبهکار روسیه دلباخته ی یکی از شاهزاده های تاتار به نام سویمبیکا می شود و این شاهزاده برای ازدواج با او شرطی عجیب مبنی بر ساخت بلندترین سازه ی شهر کازان در مدت 7 روز را می گذارد. او این شرط را قبول می کند و در کمال تعجب در 7 روز برج سویمبیکا را می سازد ولی در انتها شاهزاده به جای ازدواج با این پسر، خود را از بالای برج به پایین پرت کرد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج سویمبیکا
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.