مسجد آل هانا لنکاوی

مالزی یکی از کشور های اسلامی دنیا می باشد و اماکن مذهبی بسیاری در آن وجود دارد، یکی از این اماکن مذهبی مسجد آل هانا لنکاوی می باشد که ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با این مسجد در اختیار گردشگران تور لنکاوی قرار دهیم بنابراین اگر قصد سفر با تور لنکاوی را دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.
مسجد آل هانا لنکاوی  در سال 1959 ساخته شده است و در نزدیکی پارک زیبای لجندا قرار دارد. مسجد آل هانا لنکاوی بزرگ ترین مسجد این شهر می باشد و از محبوبیت بسیاری در میان مردم مسلمان لنکاوی برخوردا است، خوب است بدانید روزانه صدها نفر برای برگزاری نماز به این مسجد رفته و مشعول عبادت می شوند.
معماری این مسجد ترکیبی از معماری مالائی و ازبکانی می باشد و دیوار های سالن اصلی این مسجد به کنده کاری های زیبا مزین شده است، در میان نقش های روی دیوار آیات قرآن کریم نیز به چشم می خورد.
اگر قصد سفر به شهر لنکاوی و بازدید از این مسجد زیبا را دارید باید بدانید که در روز های جمعه، مراسم نماز جمعه در این مسجد برگزار می شود و بسیاری از مسلمانان شهر لنکاوی برای شرکت در این مراسم به مسجد آل هانا مراجعه می کنند بنابراین جمعه زمان مناسبی برای بازدید از مسجد نمی باشد.
لازم به ذکر است که گنبد اصلی این مسجد از جنس طلا می باشد و به همین جهت دارای نمای بسیار زیبایی می باشد به گونه ای که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
به طور کلی این مسجد یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر لنکاوی به شمار می آید و اغلب گردشگران تور لنکاوی در سفر خود به این شهر از مسجد آل هانا بازدید می کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور لنکاوی برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر