موزه هنرهای اسلامی استانبول

📅 بروزرسانی : ۴ بهمن ۱۴۰۱ بازدید : 400
معرفی
ویژگی‌ها
موزه هنرهای اسلامی استانبول
اجناس موزه هنرهای اسلامی
فرش های موزه هنرهای اسلامی
فرش
یکی از جاذبه های دیدنی و ارزشمند شهر استانبول، موزه هنرهای اسلامی استانبول می باشد که تا به امروز توانسته نظر تعداد کثیری از گردشگران و توریست‌های جهانی را به خود جلب کند. این مکان در ابتدا کاخ ابراهیم پاشا بود که در طی گذر زمان و در سال 1983 به موزه هنرهای اسلامی استانبول مبدل گشت.

معرفی موزه هنرهای اسلامی استانبول

موزه هنرهای اسلامی استانبول در منطقه فاتح استانبول و در میدان سلطان محمود قرار دارد. در این موزه مجموعه ارزشمندی از کهن ترین فرش های جهان، اشیاء چوبی و فلزی، مینیاتورها، ظروف و گلدان های ظریف، آثار خطی و پارچه های گران بها موجود است که برای گردشگران تور استانبول بسیار جذاب است. این موزه تاریخی برای دوست داران هنرهای عثمانی یک مجموعه کامل و بی نظیر است که می توانند از تماشای آن لذت ببرند. علاوه بر فرش های چشم نواز، سرامیک های کم نظیر، چوب های کنده کاری شده و آثار خطی باشکوه جلوه خاصی به این موزه بخشیده است.

موزه های استانبول - تاریخچه استانبول را در موزه های استانبول تماشا کنید.

ویژگی‌های موزه هنرهای اسلامی استانبول

افزون بر گنجینه های ارزشمند، خود بنای موزه هم جزء آثار معماری مهم به حساب می آید. بعد از اعدام ابراهیم پاشا این کاخ برای امور گوناگونی از قبیل: زندان، اداره های دولتی، پادگان و دفتر ثبت مورد استفاده قرار گرفت و سرانجام امروزه به موزه هنرهای اسلامی تغییر کاربری داد. این موزه چند بخش دارد که یک بخش مختص به فرش ها می باشد و در آن فرش های نفیس با طرح های مختلف به نمایش در می آید. در بخش دیگری که به تابلوهای خطاطی اختصاص دارد، آثار گران بهایی وجود دارد که نظر هر گردشگر تور استانبول را به خود جلب می کند. گردشگران و توریست های عزیز شهرهای ترکیه با بازدید از موزه هنرهای اسلامی می توانند خاطره ای فراموش نشدنی از سفر به شهر استانبول را برای خود به ثبت برسانند. فضای سبز محوطه موزه مکان مناسبی برای استراحت گردشگران محسوب می شود. 
گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره موزه هنرهای اسلامی استانبول
نگین خرداد 1397
16 نفر پسندیدند
من یک بار رفتم قلعه فورموسا واقعا زیبا و دیدنی هست به دیگر مسافر ها هم به شدت پیشنهاد می کنم البته اگر از آن دسته از افرادی هستید که به جاذبه های تاریخی علاقه دارید

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23418-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه هنرهای اسلامی استانبول