موزه های استانبول

شهر استانبول یکی از شهر های قدیمی کشور ترکیه می باشد و به همین جهت موزه های ‏متعدد و بنا های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است از آن جایی که سالانه ایرانیان ‏زیادی برای بازدید از جاذبه های تاریخی استانبول به این شهر سفر می کنند و موزه گردی نیز ‏یکی از محبوب ترین فعالیت ها در تمامی سفر ها به شمار می رود تصمیم داریم در این مقاله ‏بهترین و معروف ترین موزه های استانبول را به گردشگران تور استانبول و کاربران سایت لحظه ‏آخر معرفی کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا با موزه های استانبول آشنا شوید.
موزه فرش استانبول: 
فرش یکی از مهمترین سوغاتی ها و نماد های کشور ترکیه می باشد و بسیاری از گردشگران ‏تور استانبول در طی سفر خود به استانبول از فرش های با کیفیت موجود در این شهر خریداری ‏می کنند.  
یکی از بهترین و زیبا ترین موزه های استانبول موزه فرش این شهر می باشد که در رو به روی ‏اقامتگاه ابراهیم پاشا در مرکز شهر استانبول واقع شده است. اگر از علاقمندان به صنعت فرش ‏و نقش و نگار های بی نظیر هستید حتما از این موزه بازدید کنید.  
در موزه فرش استانبول فرش های بسیار نفیس از جای جای ترکیه گرد هم جمع آوری شده ‏اند. 
تمامی فرش های موجود در این موزه بسیار مهم و ارزشمند می باشند خوب است بدانید ‏برخی از آن ها به خاطر قدمت زیاد و برخی به خاطر نقش بسیار زیبایی که دارند در این موزه ‏نگهداری می شوند. 
گردشگرانی که از این موزه بازدید می کنند علاوه بر بازدید از فرش های بسیار زیبا می توانند ‏به واسطه طرح های موجود در  تا حد زیادی با فرهنگ کشور ترکیه آشنا شوند  
موزه اورهان کمال: 
اورهان کمال یکی از برجسته ترین چهره های ادبی ترکیه بوده است و آثار بسیاری دارد که ‏برخی از آن ها دارای شهرت جهانی می باشند. امروزه خانه شخصی اورهان کمال به یکی از ‏موزه های استانبول تبدیل شده است و در آن نخستین چاپ آثار اورهان کمال، وسایل شخصی ‏وی و همچنین عکس هایی از این نویسنده معروف وجود دارد که گردشگران تور استانبول می ‏توانند از آن ها بازدید کنند. 
اگر قصد بازدید از این موزه را دارید باید بدانید که موزه اورهان کمال در خیابان آکارسو واقع ‏شده است. 
موزه شهر استانبول: 
موزه شهر استانبول یکی از موزه هایی است که بازدید از آن به تمامی گردشگران تور استانبول ‏توصیه می شود چرا که این مجموعه یکی از بهترین موزه های استانبول بوده است و بازدید از ‏آن می تواند اطلاعاتی جامع در رابطه با تاریخچه شهر استانبول از زمان پیروزی عثمان تا به ‏امروز در اختیار گردشگران قرار دهد 
قابل توجه گردشگران تور استانبول، این موزه در کاخ بیلدیز قرار دارد. 
موزه هنر های مدرن استانبول: 
اگر از علاقمندان به هنر های معاصر هستید این موزه بهترین انتخاب برای شما می باشد. در ‏موزه هنر های مدرن استانبول آثار متعددی از برجسته ترین هنرمندان ترکیه ای نگهداری می ‏شود. 
آثار موجود در این موزه به قدری زیبا و متفاوت هستند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب ‏می کنند. 
موزه هنر های اسلامی و ترکی: 
این موزه در واقع کاخ ابراهیم پاشا می باشد که در سال 1524 ساخته شده است و امروز به ‏عنوان موزه هنر های اسلامی و یکی از بهترین موزه های استانبول از آن استفاده می شود. 
در این موزه آثار تاریخی بسیاری نظیر نمونه های خطاطی، کاشی کاری ها، قالیچه و غیره ‏نگهداری می شود. 
لازم به ذکر است که این مجموعه در میدان سلطان احمد و در رو به روی مسجد آبی قرار دارد. 
گردشگرانی که به این موزه می روند می توانند تلفیق فرهنگ ترکی، هنر و مفاهیم اسلامی را ‏مشاهده کنند. 
‏ موزه باستان شناسی استانبول: 
به جرأت می توان گفت که یکی از جذاب ترین موزه های استانبول موزه باستان شناسی ‏استانبول می باشد. اگر با تور ترکیه سفر می کنید حتما به بازدید از این موزه بروید. 
موزه باستان شناسی استانبول در منطقه امینونو و در محله فاتح واقع شده است و دسترسی ‏به آن بسیار آسان می باشد  
خوب است بدانید که تأسیس این موزه به سال 1811 میلادی باز می گردد و بنای آن الهام ‏گرفته از تابوت زنان عزادار و تابوت اسکندر می باشد که این دو مورد از مهمترین آثار موجود ‏در موزه باستان استانبول محسوب می شوند. 
میلیون ها شیء عتیقه و باستانی در موزه باستان شناسی استانبول نگهداری می شوند و به ‏همین جهت این موزه یکی از غنی ترین کلکسوین های تاریخی به شمار می آید. 
لازم به ذکر است که موزه باستان شناسی استانبول به سه بخش کلی تقسیم می شود که ‏عبارتند از موزه باستان شرق، موزه هنر های اسلامی و موزه باستان شناسی در ادامه هر یک از ‏این بخش ها را به گردشگران تور استانبول معرفی خواهیم کرد. 
باستان شرق: 
این بخش از موزه های استانبول به آثار تاریخی قبل از اسلام اختصاص دارد. گردشگران تور ‏استانبول در این بخش می توانند آثاری مانند مجسمه ها و سنگ نوشته های متعدد را ‏مشاهده کنند‎.‎‏ 
هنر های اسلامی: 
ورود اسلام به ترکیه تاریخ این کشور را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار داده است و این تأثیرات ‏در آثاری که در این بخش نگهداری می شوند قابل مشاهده اند. 
تلفیق فرهنگ متمدن ترکی با فرهنگ اسلامی موضوعی است که در این موزه کاملاً مشهود ‏می باشد. 
موزه باستان شناسی: 
اصلی ترین بخش موزه باستان شناسی این بخش می باشد آثار موجود در این قسمت ‏مجموعه ای بسیار کامل از تاریخ ترکیه است و خوب است بدانید که این موزه بزرگترین موزه ‏باستان شناسی کشور ترکیه است. خوب است بدانید در این موزه بیش از یک میلیون آثار ‏باستانی نگهداری می شود. 
اگر قصد سفر با تور استانبول را دارید باید توجه داشته باشید که موزه های متعددی در این ‏شهر وجود دارد اما ما در این مقاله مهم ترین موزه های استانبول را معرفی کردیم. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور استانبول و شناختن مهمترین موزه های استانبول برایتان ‏مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه های استانبول

ساشا 4 شهریور 97
2
موزه های استانبول یکی از اون یکی بهتره منتهی آدم باید وقت داشته باشه تا بتونه سر فرصت از آن ها بازدید کنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما