کاخ ویکتوریا

کشور هند یکی از کشورهای جذابی است که نزد جهانگردان محبوبیت زیادی دارد. این کشور جاذبه های منحصر به فردی را دارا می باشد که هرساله توریست ها را مجاب به بازدید از آن ها می کند. یکی از این جاذبه های دیدنی کاخ ویکتوریا است. کاخ ویکتوریا برای یادبودی از ملکه ویکتوریا بنا شده است.

ملکه ویکتوریا شهبانو بریتانیا بوده که اداره امور کشور هند تحت نظر او انجام می گرفت. این ملکه یکی از شخصیت های محبوب زمان خود بوده که کاخ ویکتوریا را برای گرامیداشت او بنا کرده اند. این کاخ که در انبوهی از باغ های شکوفه قرار دارد، به وسیله سر ویلیام امرسون ساخته شده است که در طراحی آن از سبک هندی الهام گرفته شده است. در ساخت این بنا از نوعی سنگ مخصوص کشور هند به نام سنگ ماکرانای استفاده شده که جلوه ی زیبایی به این بنا بخشیده است. ارتفاع کاخ ویکتوریا حدود 60 متر و مساحت کلی آن تقریبا 7000 متر مربع می باشد.

این کاخ که در شهر کلکته قرار دارد، دارای یک موزه و چند نمایشگاه است که در آن مجموعه ای از لوازم و خاطرات مربوط به شهبانو ویکتوریا جمع آوری شده و گردشگران تور هند هنگام بازدید از این کاخ می توانند آن ها را ببینند. مساحت کلی این بنا در ابتدا محدود بود ولی با گذشت زمان و طی سال ها، بخش های دیگری به آن اضافه شده که در آن عکس ها و پرتره های مربوط به استقلال کشور هند را برای گردشگران تور هند به نمایش گذاشته اند. ساعت بازدید از کاخ ویکتوریا از 10 صبح تا 5 بعدازظهر است که گردشگران تور هند با پرداخت 150 روپیه می توانند از این بنا دیدن کنند. در قسمت ورودی کاخ ویکتوریا فضای سبز زیبایی وجود دارد که به درختچه های کوچکی مزین شده و چشم انداز زیبایی را به این کاخ بخشیده است. 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاخ ویکتوریا

آرتان 18 مهر 97
0
واقعا کاخ ویکتوریا دیدنی بود من خوشم اومد و از بازدیدش لذت بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر