تئاتر آمازوناس

در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های زیبای توریستی کشور برزیل را برای شما شرح دهیم، تئاتر آمازوناس یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین جاذبه های این کشور به حساب می آید. برزیل کشوری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما تئاتر آمازوناس یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. تئاتر آمازوناس (Teatro Amazonas) جزء یکی از معروف ترین سالن های تئاتر جهان به شمار می آید که در شهر آمازوناس، کشور برزیل واقع شده است. ایالت آمازوناس برزیل، بزرگترین شهر منطقه آمازون به شمار می رود که در قسمت شمال شرق کشور برزیل قرار گرفته است. این شهر زیبا در سال 1669 میلادی توسط پرتغالی ها بر روی رود ریو نگرو (Rio Negro) در نزدیکی و در تلاقی با رود آمازون ساخته شد. در مرکز این شهر و در کناره ی رودخانه آمازون یکی از زیبا ترین و عجیب ترین سالن به نام تئاتر آمازوناس بنا شده است، که از زیبا ترین تئاتر های جهان و مهم ترین جاذبه گردشگری برزیل به شمار می رود.

تئاتر آمازوناس را تاجر لاستیک برزیلی که در آن زمان بسیار ثروتمند بوده، بنا کرده است. این شخص ساخت تئاتر آمازوناس به عهده بهترین طراحان و صنعت گران معماری کار گذاشت و از بهترین مصالح و متریال موجود این تئاتر بنا گردیده است. نکته جالب توجه این است که انواع متریال و مصالح تئاتر آمازوناس از سراسر جهان گرد هم آمده به عنوان مثال آهن آلات آن از پاریس، فولاد آن از انگلیس و سنگ های مرغوب مرمر از ایتالیا تامین شده است. سال ها بعد زمانی که تجارت لاستیک مصنوعی طالع این تاجر را تیره و تار کرد تئاتر آمازوناس به مدت هفتاد سال تعطیل گردید و در نهایت در سال 1982 میلادی این بنا در ساخت فیلم ورنر هرزوگ استفاده گردید و در نهایت در سال 2001 میلادی دوباره به روی عموم باز و به خانه ی ارکستر فیلارمونیک آمازوناس نیز تبدیل گردید. در سال 1896 میلادی پس از باز گشایی تئاتر آمازوناس، انریکو کروزو اولین اجرای خود را در این تئاتر زیبا برگزار کرد.

یکی از دیدنی های جالب تئاتر آمازوناس گنبد آن می باشد که با حدود 3600 کاشی سرامیکی با ترکیب رنگ های پرچم برزیل تزئین و خودنمایی می کند و نمایی بسیار چشم نواز را برای بازدید کنندگان به ارمغان آورده است. گردشگرانی که با تور برزیل به این کشور زیبا و سرسبز سفر می کنند و همچنین به معماری علاقه ی زیادی دارند به هیچ عنوان بازدید از تئاتر آمازوناس را از دست ندهید مطمئن باشید از بازدید آن به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد. لازم به ذکر است معماری تئاتر آمازوناس ترکیبی از سنگ مرمر ایتالیایی، فولاد انگلیسی و مبلمان پاریسی است که در کنار هم این سالن بین‌المللی را ایجاد کرده‌اند. البته کشور برزیل دارای سالن‌ های تئاتر دیگری نیز هست که اغلب در میان جنگل ‌های بارانی آمازون قرار گرفته‌ اند و هر ساله میزبان گردشگران فراوانی هستند که با تور برزیل به این کشور زیبا سفر می کنند. تئاتر آمازوناس در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر قرار داشت که به راحتی با تاکسی های موجود در شهر در عرض 15 دقیقه می توانید به آن جا برسید و نیمی از روز خود را به بازدید از این مکان هنری بپردازید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره تئاتر آمازوناس

عادل 23 تیر 97
3
من واقعا دوست دارم برم تئاتر آمازوناس خیلی زیباست معماریش فوق العاده خاص و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر