کلیسای زاگرب

کلیسای زاگرب یک کلیسای کاتولیک رومی است که اکنون به کلیسای مریم مقدس مشهور است و به دلیل دو مناره ی بزرگ آن معروفیت زیادی دارد و بلندترین ساختمان کشور کرواسی و هچنین یکی از کلیساهای مهم بشمار می آید. کلیسای زاگرب در سال 1094 به عنوان کلیسای جامع اعلام و بازگشایی شد، در سال 1243 بوسیله تاتارها تخریب شد وسپس پس از چند سال آن را بازسازی و از نو ساختند، کلیسای زاگرب تا چندین سال بدون تغییر باقی ماند، اما در قرن 15 هنگامی که امپراطوری عثمانی به کشورهای دیگر و هچنین قسمتی از کرواسی هجوم آورد، بطور کامل اطراف کلیسا دیواری کشیدند تا در برابر هجوم انها آسیبی نبیند وبخشی از این دیوارها هنوز باقی مانده اند.


 زلزله ای در سال 1880 شهر زاگرب را لرزاند و موجب تخریب شدید ساختمان کلیسای زاگرب شد بطوری که راهروی اصلی فرو ریخت و برج نیز بصورت غیرقابل تعمیری تخریب شد. بازسازی کلیسا بوسیله معمار معروف آن زمان (هرمان بوله) که بر روی ساختش نظارت داشت صورت گرفت و کلیسا را به سبک نئو گوتیک بنا کرد بغییر از مناره هایی که وجود داشتند، در قسمت ضلع غربی دو برج دیگر به ارتفاع 109 بنا شدند. برای ساخت کلیسا در آن زمان از سنگ هایی با کیفیت پایینی استفاده شده بود با اینکه 25 سال پیش برای بازسازی اقدام کردند اما هنوزهم بازسازی ادامه داشته و پایان نیافته است.

 فضا و نماهای داخلی کلیسای زاگرب هم به اندازه چشمگیری زیبا است و برخی نمونه های تاریخی که متعلق به قرن 9 میلادی می باشند. به چشم می خورند و نوع ساخت بنای این ساختمان بی نظیر می باشد. کلیسای زاگرب به دلیل این نوع معماری وتزئینات گردشگران تور کرواسی زیادی را به خود جلب می کند و مورد توجه توریست های زیادی است و هنوز هم با توجه به فعالیت های مذهبی که دارد تعداد مراجعین چشمگیری دارد و جزو یکی از پربازدید ترین مکان های توریستی کشور کرواسی می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای زاگرب
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری