فرودگاه شوتا روستاولی

شهر تفلیس واقع در کشور گرجستان، یکی از شهر های مهم در این منطقه می باشد. این شهر در سال های اخیر به یکی از شهر های مورد علاقه گردشگران تبدیل شده است. جاذبه های گردشگری تفلیس باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای تفریح و بازدید از این شهر به کشور گرجستان سفر کنند. در کشور گرجستان فرودگاه های بسیاری وجود دارد، فرودگاه بین المللی اصلی این کشور در شهر تفلیس قرار داشته و نام آن فرودگاه شوتا روستاولی می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه شوتا روستاولی در اختیار شما قرار دهیم.
فرودگاه شوتا روستاولی کار خود را در سال 1952 میلادی با یک پایانه یک طبقه شروع کرد. در ساخت این فرودگاه از معماری استالینیستی الهام گرفته شده است. این فرودگاه در سال 1981 میلادی به عنوان یکی از پر تردد ترین فرودگاه ها در این منطقه محسوب می شد و در سال 1998 طبق آمار بدست آمده در حدود 230 هزار مسافر تور تفلیس از این فرودگاه استفاده کرده اند. این فرودگاه در فاصله 17 کیلومتری از شهر تفلیس قرار گرفته است.
در سال 1990 میلادی پایانه ای جدید در این فرودگاه ساخته شد، این پایانه دارای امکانات بسیاری در سطح بین المللی بود و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است. گردشگران تور گرجستان لازم است بدانند که در سال 2007 میلادی پایانه ای جدید و مدرن به فرودگاه فرودگاه شوتا روستاولی اضافه شده است. وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، اتوبوس و قطار در این فرودگاه آماده خدمات رسانی به مسافران می باشند.
طول باند فرود این فرودگاه 3 هزار متر بوده و در ارتفاع 495 متری از سطح آب دریا واقع شده، این فرودگاه قطب اصلی شرکت هواپیمایی گرجستان است. کد یاتا فرودگاه بین المللی تفلیس TBS بوده و کد ایکائو آن UGTB می باشد. همچنین گردشگران تور تفلیس لازم است بدانند که پرواز تهران به سمت فرودگاه بین المللی تفلیس در حدود یک ساعت و بیست دقیقه به طول می انجامد. 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر