مقایسه یک سفر جذاب داخلی با یک سفر لاکچری خارجی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/15
بازدید: 4626
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

خواهران ناتنی و همسان! ترجیح شما بر دیدن کدام یک می باشد؟ تا بحال شده با دیدن دوقلو های همسان قادر به تشخیص آن ها از یکدیگر نباشید؟ مثل فرد و جورج که حتی مادر آن ها نیز در تشخیص آن ها دچار مشکل می شد. این موضوع راجب جاذبه های طبیعی دنیا نیز صدق می کند!

در سراسر جهان جاذبه های طبیعی وجود دارد که میتوان آنها را به فرزندان دوقلو تشبیه کرد. در ادامه شما با 10 جاذبه ی طبیعی آشنا می شوید که می توان دوقلوی آن را در ایران یافت.

 

سفر داخلی یا خارجی

 

کشور ایران با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی خود، انواع مختلف اقلیم ها را درون خود جای داده است. همین امر موجب شده تا جاذبه ها و پدیده های مختلف طبیعی در نقاط مختلف کشور به وجود آید. این پدیده ها در نوع خود بی نظیر و خارق العاده می باشند که حتی مشابه برخی از آن ها در کشورهای خارجی نیز وجود دارد. پتانسیل بالای اقلیمی ایران موجب شده که ایران جاذبه های گردشگری کشور های مختلف دنیا را به تنهایی داشته باشد.

دره ی خزینه لرستان یا گرند کانیون آریزونا

یکی از شگفت انگیز ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری دنیا و ایران دره ی خزینه استان لرستان می باشد. این دره شگفت انگیز در اواسط جاده ی پل دختر-اندیمشک در کنار روستای خزینه می باشد. دره خزینه در طول سال های طولانی و در اثر فرسایش  شکل گرفته است. همتای این جاذبه ی طبیعی ،دره فوق العاده زیبای گرند کانیون می باشد که یکی از جاذبه های گردشگری آریزونای آمریکا است. شباهت بسیار زیادی بین دره خزینه و دره گرند کانیون آریزونا وجود دارد. گرند کانیون نیز دره ای شگفت انگیز است که رود کلرادو از میان آن می گذرد. این دره نیز همانند دره خزینه بر اثر فرسایش در سالیان طولانی به وجود آمده است.

 

دره ی خزینه ی لرستان و گرند کانیون آریزونا

 

شما میتوانید با مسافرت به سرزمین آبشار ها ، علاوه بر مشاهده ی دره شگفت انگیز خزینه، از دیگر جاذبه های طبیعی استان لرستان بخصوص آبشار های معروف هفتگانه لرستان که در دنیا کم نظیر می باشند نیز دیدن کنید.

سواحل بندر تنگ چابهار یا سواحل نامیبیا در جنوب غربی آفریقا

بندر تنگ چابهار در غرب شهر کنار قرار گرفته است. این بندر ساحل شنی بسیار زیبا و دیدنی دارد که تصویر حیرت انگیزی از محل برخورد کویر به دریا نشان می دهد. در مقابل کسانی که علاقه به سفر های لاکچری خارجی دارند می توانند از همتای سواحل بندر تنگ چابهار، که سواحل نامیبیا در آفریقا می باشد دیدن کنند که این مکان نیز تصویر فوق العاده زیبایی از  تلاقی دریا با کویر را به نمایش می گذارد.

 

سواحل بندر تنگ چابهار و سواحل نامیبیا در جنوب غربی آفریقا

 

تنگه شیرز لرستان یا دره پادشاهان تریتوری استرالیا

تنکه ی بکر و فوق العاده ی زیبای شیرز در استان لرستان قرار دارد. تقریبا می توان گفت طبیعت گردان همه می دانند که استان لرستان چه طبیعت بکر و خاصی دارد . تنگه شیرز یکی از نماد های شگفت انگیز برای اثبات بکر بودن طبیعت لرستان در دنیا می باشد. طول این تنگه 5 کیلومتر می باشد که از روستای گُدار گَه تا کنار رودخانه ی سیمره کشیده شده است. همتای تنگه شیرز، دره پادشاه تریتوری در استرالیا می باشد که این مکان نیز بسیار فوق العاده و زیبا بوده که میتواند مقصد بسیار مناسبی برای گردشگران استرالیا باشد.

 

تنگه شیرز لرستان و دره پادشاهان تریتوری استرالیا

 

کوه های رنگین کمان آلاداغ لار در زنجان یا کوههای رنگین کمانی ژانگی دانکسیا در چین

یکی از زیباترین و عجیب ترین جلوه های طبیعت در دنیا، کوه های رنگین کمانی  آلاداغ لار ماهنشان می باشد که در کشور ایران قرار دارد.این جاذبه ی زیبای طبیعی در اثر وجود حوضچه های غنی از رسوبات آهنی به هنگام فرایند کوهزایی با بالا آمدن کوه ها ،تغییر املاح و تثبیت نوع آن ها در رنگ رسوبات تشکیل شده است.این کوه های بسیار جذاب و زیبا در چین همتایی دارند که با مشاهده ی آن ها انگار سیبی از دونیم نصف شده را مشاهده می کنیم. کشور چین دارای طبیعت فوق العاده  و منحصر به فرد می باشد. توصیه میشود اگر قصد سفر به چین را دارید از کوههای رنگین کمانی ژانگی دانکسیا دیدن کنید.

 

کوه های رنگین کمان آلاداغ لار در زنجان و کوههای رنگین کمانی ژانگی دانکسیا در چین

 

کوه های مینیاتوری لوت یا کوه های دره گوبلین در ایالات یوتا در آمریکا

یکی از جاذبه های منحصر به فرد کویر لوت ایران کوه های مینیاتوری می باشند که هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به سمت خود میکشانند. یکی از زیباترین تصاویر برای گردشگران در این مکان رصد ستارگان از فراز این کوه های می باشد که میتوان گفت در سراسر دنیا به جز کوه های دره گوبلین در ایالات یوتا آمریکا نظیری ندارد. علت به وجود آمدن این جاذبه های بی نظیر طبیعی در اثر فرسایش سریع  کوه ها و سنگ ها در برابر باد و باران می باشد.

 

کوه های مینیاتوری لوت در تهران و کوه های دره گوبلین در ایالات یوتا در آمریکا

 

سواحل شب تاب بندر تنگ و دریای بزرگ چابهار یا ساحل شب تاب وادهو در مالدیو

یکی از عجیب ترین پدیده های زیستی در شهر چابهار وجود دارد که این پدیده ساحل شب تاب بندر تنگ است. خواهر ناتنی این ساحل عجیب و شگفت انگیز، ساحل شب تاب وادهو در مالدیو می باشد. این دو ساحل شب تاب در تاریکی هوا مانند الماس می درخشند، الماس های آبی رنگی که در واقع پلانکتون ها، باکتری ها و حلزون های موجود در آب هستند. بدون شک تماشای این دو ساحل دوقلو از لذت بخش ترین کار ها در طول مسافرت می باشد. 

 

سواحل شب تاب بندر تنگ و دریای بزرگ چابهار و ساحل شب تاب وادهو در مالدیو

 

دریاچه صورتی لیپار در چابهار یا دریاچه صورتی گیبسون در استرالیا

چابهار به نام سرزمین عجایب ایران معروف است. یکی دیگر از جاذبه های این شهر دریاچه صورتی لیپار می باشد که سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا از این محل بازدید می کنند. رنگ این دریاچه به علت وجود پلانکتون ها  و غنی بودن از مواد معدنی و آلی به شکل صورتی در آمده است. در دنیا دو دریاچه صورتی رنگ  وجود دارد که دیگری دریاچه صورتی گیبسون در استرالیا می باشد. مشاهده طبیعت سحرانگیز این دو دریاچه آنچنان لذتی دارد که تا کنون تجربه نکرده اید. اغلب گردشگران کشور استرالیا بازدید از دریاچه گیبسون را در برنامه ی خود قرار می دهند.

 

دریاچه صورتی لیپار در چابهار و دریاچه صورتی گیبسون در استرالیا

 

دودکش جن زنجان یا برایس کانیون ایالت یوتای آمریکا 

در اثر رسوبات آبرفتی در زنجان جاذبه ها و پدیده ی طبیعی به نام ودو ها یا دودکش جن و پری به وجود آمده اند. دودکش جن برای گردشگران بسیار جذاب بوده و سالانه ملاقات کننده های زیادی دارند. هودو ها در واقع مناره های سنگی و نازکی می باشند که از زیر یک حوضچه بایر و خشک سر به بیرون آمده اند.  دودکش جن زنجان، همتایی به نام برایس کنیون در ایالت یوتا آمریکا دارد که می تواند مقصد شگفت انگیزی برای گردشگران باشد.

 

دودکش جن زنجان و برایس کانیون ایالت یوتای آمریکا 

 

سواحل صخره ای پردیس چابهار یا سواحل صخره ای بوندا کلیف در استرالیا

سواحل صخره ای پردیس در چابهار بخشی از سواحل مکران محسوب می شوند، این ساحل به اندازه ای زیبا و شگفت انگیز می باشد که نظاره گران را مجذوب خود می کند. خواهر ناتنی این پدیده ی طبیعی  سواحل صخره ای بوندا کلیف در استرالیا می باشد که از لحاظ عظمت از همتای ایرانی خود کوچکتر است.

 

سواحل صخره ای پردیس چابهارو سواحل صخره ای بوندا کلیف در استرالیا

 

کوه های مریخی چابهار یا کوه های مریخی صحرای آتاکاما در شیلی

در فاصله ی حدود 40 یا 50 کیلومتری از بندر گواتر در چابهار کوه های مریخی قرار دارند، این کوه ها منحصربفرد و شگفت انگیزترین کوه های جهان به حساب می آیند، شاید در دنیا نتوان مانند این کوه ها پیدا کرد، نزدیکترین شباهت به این کوه ها، کوه های مریخی صحرای آتاکاما در شیلی  می باشند. گویی کوه های مریخی چابهار روایت گره پدیده ای می باشند که نشان می دهد از سیاره ای دیگر بر روی زمین قرار گرفته اند.

 

کوه های مریخی چابهار و کوه های مریخی صحرای آتاکاما در شیلی

 

سفر لاکچری خارجی یا لذت بخش داخلی

انتخاب سفر خارجی یا داخلی  نظری سلیقه ای است. برخی از افراد علاقه مند جهانگردی و سفر های لاکچری خارجی می باشند که میتوانند از همتای خارجی  و برخی دیگر سفر های داخلی را ترجیح می دهند که میتوانند از همتای داخلی این عجایب همسان دیدن نمایند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4 از 5 | از 102 کاربر