لگولند ، شهربازی پر طرفدار مالزی

📅 بروزرسانی : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ بازدید : 755شهربازی لگولند
شهربازی لگولند در واقع شهربازی زنجیره ای است که در کشور مالزی هم ساخته شده است. لگولند در ۳۳۰ کیلومتری شهر کوالالامپور پایتخت مالزی است و تا سنگاپور فقط ۱۰ دقیقه فاصله دارد. نمونه ی این شهربازی قبلا در کشورهایی مثل آمریکا، دانمارک و انگلستان ساخته شده است. لگولند در حدود نیم قرن پیش برای اولین بار در کشور دانمارک افتتاح شد و با بقیه شهربازی های دنیا یک تفاوت اساسی دارد. در این شهربازی شما با اسباب بازیهای فکری روبرو هستیید و شاید همین یکی از بزرگترین دلایل جذابیت لگولند برای بچه هاست.
این شهربازی در سال ۲۰۱۲ در مالزی افتتاح شد و اولین شهربازی لگولند در آسیا است.
درباره لگو
لگوها اسباب بازیهایی هستند که در حدود ۱۲۰ سال پیش ساخته شدند و یکی از معدود اسباب بازیهایی هستند که علاوه بر سرگرمی باعث بالا رفتن خلاقیت کودکان هم می شوند. با قطعات لگو می توان اشکال بسیار جالبی ساخت از خانه گرفته تا حیوان و ساختمان و… حتی می توان با آنها یک موجود جدید خلق کرد و همین باعث جذاب بودن آن می شود. در گذشته قطعات لگو چوبی بودند اما کم کم با پیشرفت فناوری، پلاستیکی شدند.در لگولند چه کنیم؟
بعد از اینکه وارد لگولند شوید به شما بروشورهایی داده می شود که در آن بطور کامل درباره ی امکانات این شهربازی توضیح داده شده است. همانطور که از اسم آن معلوم است باید اثری از لگو در این شهربازی باشد! و همین طور هم هست. در شهربازی، فروشگاه های بسیار بزرگ و کاملی وجود دارند که تمام محصولات لگویی را می فروشند.
در این شهر بازی، رستوران های بزرگی وجود دارد که توریسم حلال را رعایت می کنند (یعنی فقط غذای حلال سرو می کنند) و این یکی دیگر از نکات مثبت این پارک برای بچه هاست. انواع و اقسام اشکال مختلف از مکان ها، جاذبه ها، حیوانات و… در این شهربازی با لگو ساخته شده اند که از جمله می توان به تاج محل اشاره کرد که با ۵۹۹۲ قطعه لگو ساخته شده است!
خوبی شهربازی این است که نه فقط برای بچه ها بلکه برای خانواده ها هم سرگرم کننده و جذاب است و می توانند بدون سر رفتن حوصله، یک روز خوب را در آن بگذرانند.
یکی از بهترین بخش های این شهربازی، پارک آبی آن است که سومین پارک آبی بزرگ موضوعی در دنیا هم هست و جز جاهایی است در گردشگری در این شهربازی نباید از دست داد.
علاوه بر این در قسمتی از محوطه هتلی هم ساخته شده که معماری بسیار جالبی دارد و نمای آن از اسباب بازی لگو الهام گرفته است و برای گردشگرانی که تمایل به اقامت در این پارک داشته باشند جای فوق العاده ای است.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/2863-%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D9%81%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به لگولند ، شهربازی پر طرفدار مالزی