شکار قوچ رو به انقراض، افتخار نیست

شکار حیوانات خاص و در حال انقراض آسیب بسیار جدی به محیط زیست میزنه شکار قوچ ایرانی که گونه ای نادر و رو به انقراض به حساب میاد، توسط هاشم اسد زاده ( مدیر گروه تورهای شکار ) به عنوان نوعی کارآفرینی مطرح میشه و متاسفانه ایشان به چشم دارایی های شخصی به این حیوانات نگاه می کنند.

شکار حیوانات خاص و در حال انقراض آسیب بسیار جدی به محیط زیست میزند. شکار قوچ ایرانی که گونه ای نادر و رو به انقراض به حساب میاد، توسط مدیر گروه تورهای شکار  به عنوان نوعی کارآفرینی مطرح میشه و متاسفانه ایشان به چشم دارایی های شخصی به این حیوانات نگاه می کنند. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید. 

 

قوچ ایرانی

 

قوچ ایرانی ( اوریال )

خراسان شمالی یکی از بزرگترین زیستگاه های موجود در کشور برای قوچ ها میباشد که متاسفانه درحال نابودی میباشد .این استان شامل پارک ملی سالوک و ساریگل،مناطق حفاظت شده قرخود، گلول،ساریگل،سالوک، سرانی و پناهگاه حیات وحش جاجرم می باشد . شاخ قوچ های اوریال گاهی به 118 سانتی متر هم میرسد . شاخ های این نوع از قوچ ها به صورت حلزونی است و به طرف پهلوی صورت و رو به جلو خمیدگی دارد . در سمت جلوی شاخ این نوع قوچ ها معمولا شاخ ها پهن هستند و با زاویه تند به طرف لبه پشتی کشیده میشوند . این حیوان مانند سایر گوسفندان جنس نر آن قوچ و جنس ماده آن میش نامیده می شود. این نوع گوسفند وحشی به چند نوع مختلف تقسیم میشود که در ایران، افقانستان، کشمیر، شمال غربی هند و پاکستان و همچنین در بخش های غربی آسیای میانه زندگی می کنند .

 

قوچ ایرانی

 

خطر انقراض در کمین گوسفند وحشی اوریال

قوچ اوریال یکی از 5 نژاد گوسفند های وحشی به حساب می آید که در ایران زندگی می کنند . این نوع قوچ ایرانی بزرگ ترین گوسفند وحشی ایران است . جفت گیری قوچ و میش معمولا در اواخر پاییز اتفاق می افتد. این گونه در ایران جمعیت آسیب پذیری دارد و با ادامه روند کنونی در خطر انقراض قرار خواهد گرفت . سال هاست که کشتار های بی رحمانه این گونه های جانوری به دست مردم، حیات وحش کشور را تهدید میکند به گونه ای که هرروز شاهد انتشار خبر های بسیار رقت آور از تلفات این موجودات بی گناه هستیم . این قوچ های ایرانی به عنوان گنجینه های حیات وحش مورد توجه قرار دارند که شناخت آنها برای حفاظت بیشتر از این مخلوقات خداوند خالی از لطف نیست .

 

قوچ ایرانی

قوچ اوریال

 

نظرتون راجع به این اظهارات رو با ما در میان بگذارید

در نظر داشته باشید تور های شکار (hunting tours) در سراسر دنیا برگزار میشه، اما در همه اون ها حیوانات “مشخص” شکار میشن و هدف هیچ کدام، شکار حیوانات خاص و کم یاب نیست.

 


منبع تسنیم

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش شهریور 99
2 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
30 شهریور - 1 مهر

تور مشهد 31 شهریور 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
31 شهریور - 2 مهر

تور مشهد شهریور و مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
پرواز ایرانیان
31 شهریور - 3 مهر

تور کیش 30 و 31 شهریور 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
قصر آریا
30 شهریور - 3 مهر

تور قشم 11 و 13 و 14 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
قصر شایان
11 مهر - 17 مهر

تور قشم 4 مهر99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
4 مهر - 31 شهریور

تور کیش 29 و 30 و 31 شهریور 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
کاخ سپید ملل
30 شهریور - 3 مهر

تور زمینی مشهد 30 شهریور 99 لحظه آخری(اقساطی)
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
30 شهریور - 2 مهر

تور کیش 28 و 29 شهریور 99
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
29 شهریور - 1 مهر

تور مشهد 31 شهریور 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
ندا پرواز
31 شهریور - 2 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما