معروف ترین برج های ساعت جهان

ساخت برج های ساعت در دنیا همواره رواج داشته است و در بسیاری از کشور ها ‏حداقل یک برج ساعت وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با ‏معروف ترین برج های ساعت جهان در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم در ‏ادامه با ما همراه باشید تا معروف ترین برج های ساعت جهان را بشناسید.

برج ساعت بیگ بن (لندن)
این برج ساعت که در شهر لندن و در کاخ وست مینیستر، مقر نخست وزیر انگلستان ‏واقع شده است یکی از معروف ترین و بهترین برج های ساعت جهان می باشد و نام ‏رسمی آن برج ساعت الیزابت بوده که به خاطر زنگ بزرگی که دارد به برج ساعت بیگ ‏بن مشهور شده است.
برج ساعت زیبا و قدیمی بیگ بن که در سال 1858 ساخته شده است دارای 4 ساعت در ‏طرفین می باشد و از نظر ارتفاع سومین برج ساعت بلند جهان است خوب است بدانید ‏که این ساعت یکی از معروف ترین نماد های ارضی کشور انگلیس محسوب می شود. 
برج ساعت سالن شهر فیلادلفیا (آمریکا)
این برج ساعت زیبا که در کشور آمریکا قرار دارد با ارتفاع 167 از بلندترین برج های ‏ساعت جهان محسوب می شود و ساخت آن در سال 1901 شروع و پس از 7 سال در ‏سال 1908 پایان یافته است. برج ساعت سالن شهر فیلادلفیا در هر زاویه دارای یک ‏ساعت می باشد و قطر آن حدوداً 8 متر است و هر ساله افراد زیادی از آن برای بازدید از ‏آن به شهر فیلادلفیا سفر می کنند. 
برج ساعت هتل رویال مکه (عربستان)
این برج که در شهر مکه قرار دارد یکی از زیبا ترین برج ساعت های موجود در جهان ‏است.لازم به ذکر است ارتفاع برج ساعت هتل رویال حدود 601 متر است. خوب است ‏بدانید اندازه ساعت های این برج 43 متر در 43 متر می باشد و در هر زاویه آن یک ‏ساعت وجود دارد. گردشگرانی که با تور مکه سفر می کنند می توانند از این برج مرتفع و ‏زیبا دیدن کنند. 
ساعت نجومی پراگ (جمهوری چک)
برج ساعت نجومی قدیمی ترین و معروف ترین نماد شهر پراگ می باشد که در مرکز این ‏شهر و در میدان اولد تاون واقع شده است. لازم به ذکر است که این برج در سال 1410 ‏میلادی ساخته شده و از قدیمی ترین برج های ساعت جهان نیز محسوب می شود. ‏ساعت این برج علاوه بر ساعت، موقعیت خورشید، ماه، تقویم و علامت های نجومی را ‏نمایش می دهد همچنین در رأس هر ساعت مجسمه های چوبی از پنجره ساعت بیرون ‏آمده و آهنگ می زنند. تمامی این ویژگی ها باعث شده است تا برج ساعت نجومی شهر ‏پراگ در لیست معروف ترین و بهترین برج ساعت های دنیا قرار بگیرد.  
راتهاوس کلاکنزپیل (مونیخ)
شاید جالب ترین برج ساعت جهان راتهاوس کلانزپیل باشد که در سال 1908 در مرکز شهر ‏مونیخ ساخته شده است.
جالب ترین نکته در رابطه با این برج ساعت عروسک های آن می باشد که هر روز رأس ‏ساعت 11 دو نمایش از داستان و افسانه قدیمی آلمان را اجرا می کنند و اجرا این قصه ‏ها حدود 15 دقیقه به طول می انجامد.
لازم به ذکر است این برج ساعت دارای 43 ناقوس و 32 مجسمه می باشد و همین ‏ویژگی باعث شده تا از معروف ترین برج ساعت های جهان محسوب شود و اغلب ‏گردشگرانی که با تور آلمان سفر می کنند از آن بازدید می کنند. 
برج ساویر (مسکو)
برج ساعت ساویر که در میدان سرخ شهر مسکو در کشور روسیه واقع شده است یکی از ‏جاذبه های این شهر محسوب می شود. این برج در نزدیکی کلیسای سن باسیل قرار دارد ‏و به کاخ کرملین چسبیده است که این امر دسترسی به آن را آسان می کند و گردشگران ‏تور روسیه به سادگی می توانند از برج ساعت بازدید کنند.
لازم به ذکر است که ساعت این برج در سال 1491 ساخته شد، اما در سال 1625 در برج ‏نصب شده است.  
برج ساعت زائیتگلوک (سوئیس)
این برج ساعت زیبا که در شهر برن کشور سوئیس واقع شده است از زیبا ترین و قدیمی ‏ترین برج های ساعت جهان می باشد که در قرن 13 ساخته شده است و در گذشته از آن ‏به عنوان برج دیدبانی زندان استفاده می شد خوب است بدانید که این برج ساعت به ‏ثبت یونسکو رسیده است و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور سوئیس ‏محسوب می شود که اغلب گردشگران تور سوئیس از آن بازدید می کنند. 
برج ساعت صلح (کانادا)
یکی دیگر از معروف ترین برج های ساعت جهان برج ساعت صلح می باشد که در شهر ‏اوتاوا کشور کانادا و در مجموعه پارلمانی این کشور واقع شده است.
اگر قصد سفر با تور کانادا را دارید بازدید از برج ساعت را فراموش نکنید چرا که این برج ‏بسیار زیبا می باشد همچنین لازم به ذکر است که سال ساخت برج ساعت صلح به سال ‏‏1916 باز می گردد.
خوب است بدانید که برج ساعت صلح به برج پیروزی هم معروف است. 
برج ساعت پیر دانشگاه بیرمنگام (انگلستان):
این برج ساعت به یاد جوزف چمبرلین که اولین استاد دانشگاه بیرمنگام می باشد ‏ساخته شده است و با دارا بودن ارتفاعی حدود 100 متر یکی از بلند ترین برج های ‏ساعت جهان به شمار می آید.
خوب است بدانید وجود این ساعت در محوطه داخلی دانشگاه بیرمنگام نما و جلوه ‏خاصی به دانشگاه بخشیده است که همین امر باعث شده تا این برج ساعت زیبا در ‏لیست معروف ترین برج های ساعت جهان قرار بگیرد. 
برج ساعت رجبای بمبئی (هندوستان)
شهر بمبئی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که یکی از این جاذبه ها برج ‏ساعت رجبای است. این برج ساعت بسیار زیبا در سال 1878 ساخته شده است و یادواره ‏سر جورج گیلبرت، اولین استاد انگلیسی معماری در دانشگاه شهر بمبئی می باشد.
خوب است بدانید که ارتفاع این برج حدود 85 متر است و از معروف ترین برج های ‏ساعت جهان به شمار می آید که اغلب گردشگران تور هند از آن بازدید می کنند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با بهترین و معروف ترین برج های ‏ساعت جهان بدست آورده باشید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معروف ترین برج های ساعت جهان

امیرحسین 19 خرداد 97
3
چقدر معروف ترین برج های ساعت جهان جالب و خوندنی بود ممنون از مطالب خوبتون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما