همه چیز درباره کشور آلمان

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/21
بازدید: 10164
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

کشور آلمان به انگلیسی Germany با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان که به عنوان قطب اقتصادی اروپا به شمار می رود. این کشور یکی از مناطق گردشگری در سراسر دنیا و یکی از متنوع ترین کشورهای اتحادیه اروپا از لحاظ ساختار به شمار می رود. در این مقاله از لحظه آخر به طور کامل به معرفی این کشور می پردازیم. آب و هوا، مهم ترین شهرها، جاذبه های گردشگری، پایتخت، نماد، مساحت و جمعیت از جمله مواردی است که در ادامه با یکدیگر به طور کامل آن ها را بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

آلمان

آشنایی با کشور آلمان

کشور آلمان که در بخش غربی قاره اروپا قرار دارد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در همسایگی فرانسه، اتریش، سوئیس، لهستان و جمهوری چک واقع شده است. این کشور دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و دارای 16 ایالت است. آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان و ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. نخستین گروه از انسان های متمدن که در آلمان ساکن شدند اقوام روم بودند.

آلمان در کدام قاره وجود دارد؟

در پاسخ به سوال "آلمان کجاست؟" باید بگوییم که این کشور زیبای اروپایی، در مرکز قاره اروپا واقع شده و به آب های آزاد از طریق دریای شمال و بالتیک دسترسی دارد همچنین رودهای راین، الب و دانوب در آن جاری هستند که طولانی ترین رودهای آلمان محسوب می شوند.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

پایتخت آلمان

کشور آلمان یا به لهجه انگلیسی کشور جرمنی، پیش از سال 1871 میلادی هنوز متحد نشده بود پس پایتختی نداشت. هم اکنون بخش هایی از امپراطوری رم قرون وسطی جزو آلمان است که خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.
در سال 1815 میلادی پس از کنگره وین کنفدراسیون آلمان انجمن فدرال را در شهر فرانکفورت تشکیل داد که سبب شد در سال 1848 این شهر (فرانکفورت) برای بازه کوتاهی پایتخت آلمان باشد. در سال 1871 میلادی زمانی که تمام ایالت های آلمان به طور رسمی متحد شدند برلین را به عنوان پایتخت رسمی آلمان منسوب کردند.   
برلین، پایتخت آلمان شهری توریستی با چند چهره که در ابتدا شما را به معماری مدرن خود خیره می کند، بزرگترین شهر از لحاظ جمعیت و مساحت در این کشور است که از نظر اقتصادی جایگاه بالایی ندارد ولیکن جزو یکی از شهرهای ایالت های شانزده گانه آلمان است. در برلین میتوان روز خود را در یکی از باغ وحش های دنیا سپری کرد، یا در غروب به یکی از بهترین ارکسترهای دنیا رفت همچنین امکان این وجود دارد که از نزدیک به تماشای نمایشگاه توپوگرافی ترور بروید. این شهر مکانی مناسب برای حوزه کامپیوتر و اینترنت می باشد.

پایتخت آلمان

مساحت و جمعیت کشور آلمان

جمعیت کشور آلمان حدود 83 میلیون نفر است. از این تعداد، بالغ بر 92 درصد ملیت آلمانی دارند و 7 درصد باقی مانده را اتباع خارجی تشکیل می دهند. ایالت نور در این-وستفالن پر جمعیت ترین ایالت آلمان می باشد که پس از آن به ترتیب ایالت های بایرن و بادن-وورتمبرگ جز پر جمعیت ترین شهرهای آلمان قرار دارند و ایالت های برمن و زارلند کم جمعیت ترین ایالت های این کشور هستند.
هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را در بین ایالت های دیگر به خود اختصاص داده است. در میان دیگر ایالت های آلمان هامبورگ، هسن، برلین و بادن-وورتمبرگ بالاترین میزان اتباع خارجی را به خود اختصاص داده اند و در مجموع 2 درصد از کل جمعیت اتباع در ایالت های جدید ساکن هستند. بیشتر نیمی از خانواده مهاجران از لهستانی ها،روس ها، قزاق ها و ایتالیایی تباران به شمار می روند که یا از خانواده مهاجران بوده اند و یا خود مهاجر هستند.
مساحت کشور آلمان 357.031 کیلومتر مربع است. از نظر جغرافیایی آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته کوه های آلپ در جنوب به پنج ناحیه بزرگ تقسیم می شود. دریای شمال و بالتیک آلمان را به آب های آزاد راه می دهد که سواحل آبی این کشور حدود 2389 کیلومتر است.

 جمعیت کشور آلمان

پرچم کشور آلمان _  رمزگشایی و تاریخچه آن از زمان نازی ها تا امروز

آلمان برای زندگی

در پاسخ به سوال کشور المان چگونه کشوری است؟ باید بگوییم که سال های بسیاری است که تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان از کشورمان به این کشور غربی که از اقتصاد و شرایط مطلوبی برخوردار است مهاجرت می کنند. اقتصاد مطلوب، آب و هوای فوق العاده، قوانین مهاجرت تقریبا ساده برای دانشجویان و سرمایه گزاران، همگی دلایلی هستند که هر شهروندی را برای مهاجرت به این کشور ترغیب می کند. از جمله دیگر ویژگی های این کشور زیبای اروپایی می توانیم به ویزای قدرتمند آن اشاره کنیم؛ چرا که از آن جایی که این کشور عضو اتحادیه اروپا است، ویزای شنگن به شهروندان آن تعلق می گیرد و از این منظر می توانید به عنوان یک شهروند آلمانی بدون ویزا و به راحتی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

آلمان برای زندگی

نماد کشور آلمان چیست؟

اگر می خواهید با نماد و نشان ملی آلمان آشنا شوید، باید بگوییم که نماد ملی این کشور مهم اروپایی، عقاب فدرال نام دارد که نام پیشین آن نیز عقاب ایمپریال بود. این نماد زیبا را در تصویر زیر می توانیم با یکدیگر تماشا کنیم.

نماد کشور آلمان

دیدنی های آلمان - جاهای دیدنی کشور آلمان برای بازدید

مذهب و زبان مردم آلمان

زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است که با دو گویش اصلی زبان آلمانی معیار(آلمانی بالا) و زبان آلمانی پایین وجود دارد. زبان رسمی تلویزیون ها و همچنین زبانی که به مهاجران آموزش داده می شود زبان آلمانی بالاست. 
زبان آلمانی یکی از رایج ترین زبان های اتحادیه اروپاست که در آن واژه هایی از زبان های یونانی،لاتین، انگلیسی و فرانسوی وجود دارد به علاوه تعداد بسیاری از خارجی زبان های این کشور مسلط به زبان ترکی هستند. مردمان شمال کشور آلمان بیشتر با گویش زبان آلمانی پایین و جنوب کشور با گویش زبان معیار صحبت میکنند.
مسیحیت در آلمان بزرگترین مذهب به شمار می رود که از اوایل قرن شانزدهم مردم کلیسای کاتولیک را ترک کرده و به مرور به پروتستان ملحق شدند، به علاوه مذاهب کوچک مانند بودایسم، یهودیت ، هندوئیسم و… هم پیروانی دارند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان

فرهنگ تنها به معنی تعامل و یا ظواهر مردم یک کشور نیست. طرز تفکر و دستاوردهای هنری و خلاقانه از اولویت های مردم آلمان به شمار می رود که با موسیقی کلاسیک خود و آهنگسازان بزرگی همچون باخ،موتزارت، بتهوون و… دنیا را متحول کرده اند.
فرهنگ و سنت های مردم کشور آلمان چیزیست که این کشور را از سایر کشورهای اروپایی متمایز میکند.آلمانی ها برای ساختار ، حریم و قانون ارزش بسیاری قائل اند. به همین علت است که به قانون مداری مشهور هستند. همچنین مردم آلمان به نظم و کمال گرایی ، جدیت و خونسردی معروف اند ، با این وجود از جمله مهربان ترین و یاری دهنده ترین مردمان اروپا شناخته می شوند. آلمان کشوری با ارزش ها و جشن های منحصر به فرد با آداب و رسوم خاص است که یکی از علایق شناخته شده عموم مردم این کشور خوردن آبجو در مراسماتشان می باشد.

 آداب و رسوم مردم آلمان

اختلاف ساعت ایران و آلمان - ساعت دقیق ایران و آلمان به همراه اختلاف آن‌ها

در سفر به آلمان از کجاها دیدن کنیم؟

آلمان از جمله کشورهایی است که سالانه میلیون ها نفر بازدید کننده داشته، بعلاوه بیش از 30 درصد از آلمانی ها تعطیلات را در کشور خود می گذارند. گردشگری برای کشور آلمان عامل اصلی پیشرفت اقتصادی نیست اما با این حال کمک شایانی به اقتصاد محلی و ملی این کشور کرده است.  از لحاظ گردشگری آلمان به مناظر طبیعی،سازه های سنگی متنوع و بزرگ صخره های بی پایان و سفید جاده های رمانتیک، شراب و دریاچه های آبی باور نکردنی و عمیق و… سالانه افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در ادامه تعدادی از این مکان های گردشگری زیبا را به شما معرفی میکنیم:

جاهای دیدنی آلمان

 • جزیره روگن
 • پارک و قصر سن سوسی در پوتسدام
 • بامبرگ
 • رودخانه‌ی کنستانس (Constance)
 • جنگل سیاه
 • مونیخ
 • پارک ملی برشتسگادن (Berchtesgaden National Park)
 • شهر تاریخی کلن
 • درسدن (Dresden)
 • تری‌یر (Trier)
 • قلعه‌ی نیسوانستاین (Neuschwanstein Castle)
 • پارک المپیک مونیخ
 • شهر فرانکفورت
 • قلعه‌ی کلدیتز (Schloss Colditz)

جاهای دیدنی برلین - معرفی بهترین و زیباترین جاها و جاذبه‌های آلمان!

مهم ترین شهرهای آلمان کدامند؟

آلمان از جمله کشورهایی است که اقتصاد خود را در یک شهر جمع نکرده است و هر شهر آن دارای ویزگی های منحصر به فرد خود است. به همین جهت به معرفی این شهرها می پردازیم:

هامبورگ

پس از برلین دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپاست که مردم آن علاقه زیادی به ورزش مخصوصا فوتبال دارند. هامبورگ یکی از بزرگترین اسکله های اروپاست که زیبایی آن سبب شده به آن ونیز شمال لقب دهند.

هامبورگ

مونیخ

این شهر که مرکز ایالت باواریا و وسیع ترین ایالت فدرال در جنوب آلمان است، بر کرانه رودخانه ایسار و شمال رشته‌کوه آلپ جای خوش کرده است و به ثروت بسیار آن نیز معروف است. 

فرانکفورت

شهر فرانکفورت مهمترین شهر اقتصادی قاره اروپا به دلیل قرار گرفتن بانک مرکزی اروپا و دارا بودن نمایشگاه های مشهور در جهان است همچنین مرکز حمل و نقل ، صنعت و اقتصاد آلمان به شمار می رود.

مونیخ

اقتصاد آلمان

آلمان به دلیل قرار گیری در مرکز اروپا قطب اصلی حمل نقل این قاره به شماره می رود و همچنین به علت وجود بانک مرکزی اروپا در ایالت فرانکفورت در اروپا قانون تعیین می کند و بزرگترین مدافع اقتصادی و سیاسی در اروپاست.
سیاست های پولی آلمان را اعضای بانک مرکزی تعیین میکنند واین کشور سیاست‌های تجاری خود را به‌طور فزاینده‌ای در موافقت نامه اتحادیه اروپا تأیید می‌کند.

اقتصاد آلمان

واحد پول آلمان چیست؟

واحد رسمی پول کشور آلمان یورو می باشد. این کشور دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی مجرب ، سرمایه ای بزرگ و سطح پایین فساد اقتصادی ، از سطح بالایی از نوآوری برخوردار است. مهمترین صنعت این شور خودروسازی بوده که از جمله برندهای معروف آلمانی در صنعت اتومبیل سازی می توان به پورشه، مرسدس بنز،بی ام و ، فولکس واگن و… اشاره کرد.
آلمان مقام اول جهان در صادرات محصولات به خارج از کشور را دارد پس خالی از لطف نیست که قید شود از جمله تولید کنندگان اولیه محصولات در جهان است. بخش عمده درآمد کارخانجات شیمی،الکترونیک،خودروسازی و ماشین سازی از صادرات بدست می آید.
با این وجود هر چند امکانات رفاهی ، آموزشی ، سلامت و بیمه به طور فوق العاده ای در اختیار زوج های جوان قرار گرفته این کشور با رشد منفی جمعیت روبروست.

واحد پول آلمان

نقشه کشور آلمان

در ادامه شما میتوانید نقشه کشور آلمان را مشاهده نمایید.

جاهای دیدنی آلمان

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربر