کشور کانادا

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/28
بازدید: 7707
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

کانادا کشور بسیار بزرگی است، اما جمعیت بسیار کمی را در قلب خود جای داده است. این یک واقعیت جالب اما عجیب می باشد، واقعیتی که همراه با عظمت چشم انداز این کشور، توجه هر کسی را به خود جلب می کند. در واقع این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی ها در هویت کانادا است. اگرچه تعداد کانادایی ها نسبتاً کم است، اما آنها با استقبال از مهاجران دیگر کشورها، فضایی متفاوت را برای زندگی در این کشور ایجاد کرده اند. کانادا دارای بخش عظیمی از منابع طبیعی و سرمایه های انسانی است، سرمایه هایی که نقش بسیار زیادی در موفقیت و پیشرفت این کشور داشته اند.

کشور کانادا

معرفی کشور کانادا

کانادا کشوری با زیبایی طبیعی برجسته و چشم نواز می باشد، این کشور چشم اندازهای متنوعی را در دل خود جای داده است، کوه ها، چمنزارها، دریاچه ها و رودخانه ها با پارک های ملی تنها بخشی از این مناظر زیبا و دیدنی هستند. در حقیقت کانادا با مساحتی بالغ بر 9،984،670 کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان است. بیش از هر کشور دیگری، دریاچه ها و رودهای پرآب در کانادا وجود دارند.  شگفت انگیز خواهد بود اگر بدانید که بیش از 755 کیلومتر مربع از مساحت این کشور را آب های شیرین تشکیل داده اند.

تمامی تصاویر منتشر شده از کانادا نمایشی از کوهستان ها، خرس ها، برف یا پیست های راکی و همینطور دریاچه های شگفت انگیز فیروزه ای رنگ هستند. هرچند در این چشم انداز وسیع واقعاً چیزهای بیشتری نیز وجود دارد، کانادا با داشتن منابع طبیعی فراوان که به سرعت در حال کشف و حفاظت است، به عنوان کشوری ثروتمند شناخته می شود. کشوری که به یک انتخاب همیشگی برای زندگی نیز تبدیل شده است. در حقیقت از این کشور با عنوان "سرزمینِ دریاچه ها" نیز یاد می شود.

دریاچه های کانادا از دیگر کشورهای جهان بیشتر است، در آخرین شمارش ها مشخص شد که حدود دو میلیون دریاچه در این کشور قرار دارد. کانادا در واقع به معنی یک "دهکده" است، نام این کشور از "Kanata" گرفته شده است، Kanata به معنی دهکده یا آبادی است. دو جوان بومی از این کلمه برای توصیف شهرک Stadacona (شهر کبک فعلی) برای کاوشگر اروپایی "ژاک کارتیه" استفاده کردند، اما کارتیه از "کانادا" برای توصیف منطقه وسیع تری فراتر از Stadacona استفاده کرد.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

کشور کانادا

پایتخت کانادا

در سال 1857 ملکه ویکتوریا انگلیس "اتاوا" را به عنوان پایتخت کانادا انتخاب کرد. نام این شهر از کلمه Algonquin adawe به معنی تجارت الهام گرفته شده، بنابراین همیشه و در تمام طول تاریخ از این شهر به عوان یک مرکز تجاری مهم یاد می شده است. اتاوا هفتمین پایتخت سرد در جهان است، در فصل زمستان طولانی ترین پیست اسکیت جهان را در کانال Rideau در مرکز شهر اتاوا مشاهده خواهید کرد، کانالی که طول آن به بیش از 7 کیلومتر می رسد.

اتاوا یکی از زیباترین شهرهای کانادا است که در آن می توانید 4 فصل متفاوت را تجربه کنید، در تابستان تجربه گرما 33 درجه سانتیگراد قطعا جذاب خواهد بود. تقریبا نیمی از جمعیت این شهر کم تر از 35 سال سن دارند، همین موضوع باعث شده تا این شهر را به عنوان یکی از جوانترین شهرهای کشور کانادا معرفی کنند. بیش از 14 موزه در اوتاوا وجود دارد، اما موزه تمدن کانادا پر بازدیدترین موزه در اوتاوا است.

پایتخت کانادا

جشنواره های بسیار مهمی در اوتاوا برگزار می شود، که مجموعا 35 نمونه از مهم ترین این جشنواره ها همواره میزبان میهمانان برجسته و مهمی است. جشنواره "لاله کانادایی" که در ماه مه برگزار می شود، یکی از مشهورترین این جشنواره ها است. گفته می شود که هتل زیبای Château Laurier توسط چارلز ملویل هیز در اوتاوا ساخته شد، اما او 12 روز قبل از افتتاح هتل در کشتی تایتانیک درگذشت. بازدید کنندگان از اتاوا می توانند در هاستلی که در قرن نوزدهم یک زندان بود، اقامت داشته باشند.

بیشتر از صد و پنجاه سال پیش ملکه ویکتوریا "اتاوا" را به عنوان مرکز کانادا انتخاب کرد، این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین و چهارمین شهرداری بزرگ در کانادا شناخته می شد. شهر اتاوا داستانی برای گفتن دارد، که شامل سرفصل های مختلفی است. این داستان در حقیقت به هویت کانادا مربوط می شود. ابتدا کینگستون در سال 1841 و مونترال در 1844 به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شدند، کبک در سال های 1851-1855 و 1859-1865 پایتخت رسمی کانادا بود.

اتاوا پایتخت کانادا

مذهب و زبان مردم کانادا

مردم در کانادا به طور رسمی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، این موضوع در واقع نشان دهنده تاریخ این کشور است. زبان رسمی فرانسوی در مونترال و کبک به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کانادا مورد استفاده قرار می گیرد. خدمات ارائه شده توسط دولت فدرال به زبان های انگلیسی و فرانسوی است، تقریباً هر محصولی که در فروشگاه های کانادا می توانید تهیه کنید، دارای برچسب های فرانسوی و انگلیسی است. کلیه خدمات عمومی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود، اما در شهرهای دیگر به جز کبک مردم عموما به زبان انگلیسی صحبت می کنند. حدود 18 درصد از مردم کانادا هر دو زبان را به عنوان زبان های رسمی کشورشان می شناسند.

کانادا

اولین ملل یا ملتی که ساکنان کانادا شد، هندی ها بودند، در واقع نام فعلی "کانادا" از زبان آنها الهام گرفته شده و به معنی "دهکده" یا "جامعه" است. جامعه کانادا بسیار تحت تأثیر ارزشهای فرهنگی اروپای غربی قرار گرفته و قرار دارد، در حالی که بسیاری از مردم مذهبی هستند، اما کانادا را باید به عنوان یک جامعه کاملا سکولار معرفی کرد. جایی که هر کس آزادانه می تواند دین مورد علاقه خود انتخاب کند و یا اینکه هیچ دینی نداشته باشد!

شاخه های دین در کانادا بسیار متنوع و وسیع است، به دلیل غلبه کثرت گرایی مذهبی در فرهنگ سیاسی کشور، بسیاری از ادیان شناخته نشده تلقی می شوند. اگر این نسبت را در نظر بگیریم، 77٪ از جمعیت کانادا خود را معتقد و مسیحی می دانند. مسیحیت در این کشور به شاخه های مختلفی از جمله کاتولیک ها، پروتستان و ارتدکس تقسیم می شود. جالب است که بدانید اسلام نیز به طور گسترده ای در کانادا گسترش یافته است. پیروان این دین اصولاً مهاجرانی هستند که از کشورهای عربی یا کشور های آسیایی به کانادا مهاجرت کرده اند.

کانادا

همچنین در میان کانادایی ها می توانید یهودیان، بوداییان و پیروان سایر فرقه های مذهبی را بیابید، فقط درصد کمی از مردم کانادا "حدودا 10 درصد" خود را "بی دین" می شناسند. بسیاری از مردم نیز خود را اومانیست می نامند و به فرقه های مذهبی احترام می گذارند، در عین حال رعایت تمامی آیین ها و رسوم مذهبی را ضروری نمی دانند. برای آشنایی دقیق تر با ادیان و مذهب در کانادا به این اعداد توجه کنید.

 • 39٪ کاتولیک 
 • 20.3٪ پروتستان 
 • 6.3٪ مسیحیان
 • 3.2٪ مسلمان
 • 1.5٪ هندوها

بیشتر اروپایی ها در قرن شانزدهم وارد کانادا شدند و کالاهای تولیدی خود را با محصولات بومی این کشور مبادله کردند. این موضوع اما به شدت مورد استقبال بومیان کانادا قرار گرفت، دو گروه اصلی مهاجران اروپایی "فرانسوی ها" و "انگلیسی ها" بودند. علی رغم اینکه فرانسه در جنگ سال 1760 بخشی از سرزمین خود را به انگلیس واگذار کرده بود، اما بسیاری از فرانسوی زبانان در آنجا باقی مانده بودند. در سال 1867 سه مستعمره انگلیس در رویدادی با هم ادغام شدند.

کانادا

در قرن شانزدهم میلادی، ژاک کارتیه، کاوشگر فرانسوی، از نام کانادا برای اشاره به منطقه اطراف این شهرک که اکنون شهر کبک نام دارد، استفاده کرد. بعدها کانادا به عنوان یک کلمه مترادف برای "فرانسه جدید" مورد استفاده قرار گرفت. پس از فتح فرانسه جدید توسط انگلیس، گاهی اوقات نام کبک به جای کانادا استفاده می شد. کانادایی ها می گویند که تأثیر مذهب در زندگی عمومی آن رو به کاهش است، آخرین بررسی ها در سال 2018 نشان داد، تقریباً دو سوم کانادایی ها (64٪) معتقداند که دین نقش مهمی در کشورشان نسبت به 20 سال گذشته ندارد.

فقط 12٪ از مردم کانادا می گویند دین در جامعه آن ها اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. در مورد خوب یا بد بودن این اتفاق، نظرات زیادی وجود دارد، 37٪ از کانادایی ها جایگاه مهم تری را برای دین ترجیح می دهند، در حالی که 29٪ مخالف این موضوع هستند. دو سوم کانادایی ها یعنی 67% از جمعیت این کشور، عقیده دارند که برای داشتن زندگی اخلاقی و ارزش های خوب، اعتقاد به وجود خدا ضروری نیست. این موضوع در آخرین نظر سنجی های انجام شده توسط مراکز تحقیقاتی در سال های 2002، 2007 و 2013 کاملا ثابت بوده است.

کانادا

بهائیان در کانادا بخش بزرگی از جامعه جهانی بهائی را تشکیل می دهند؛ این آیین در ایرانِ قرن نوزدهم زمانی پدیدار شد، که بهاءالله (92-1817) خود را به عنوان فرستاده خدا معرفی کرد. اصول بهائی متشکل از موضوعاتی است که هم رفتار شخصی و هم رفتار اجتماعی را در بر می گیرد. در حالی که دین بهائی ماهیت عرفانی دارد، اما اصول مهم آن نمایانگر سیستمی است، که خواستار ساماندهی ساختارهای جامعه بشری است. این سیستم یک سیاره مشترک را با خط و زبانی مشترک، آموزش هایی مشترک، برابری های مشترک زن و مرد و از بین بردن تبعیض های نژادی، متصور است.

به طرز حیرت انگیزی دومین اعتقادِ مهم پس از مسیحیت، اعتقاد به "بی دین بودن" است، که بیش از یک چهارم جمعیت کانادا آن را الگویی برای زندگی قرار داده اند. کانادا علاوه بر داشتن درصد بالایی از افراد بی ایمان، کشوری برای زندگیِ افرادی است که دیگر تلاشی برای ایمان آوردن نمی کنند. افول دین با منطقی سازی این شرایط توسط دولت کانادا همراه بوده و می توان این موضوع را به عنوان یکی از جالب ترین و در عین بحث برانگیزترین موضوعات در کانادا معرفی کرد.

آواتا

مساحت و جمعیت کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه از نظر وسعت سرزمینی است، مساحت کشور کانادا بیش از 9/9 میلیون کیلومتر مربع است. اقیانوس های آرام، قطب شمال و اقیانوس اطلس بخشی از هویت سرزمینی کشور کانادا است. به همین دلیل شعار معروف "از دریا به دریا" کاملا مناسب برای کانادا است. طولانی ترین خط ساحلی به کانادا اختصاص دارد، این کشور از 10 استان و 3 منطقه با مرکزیت اتاوا تشکیل شده است. 

کانادا در اول ژوئیه 1867 به یک کشور مستقل تبدیل شد، کانادا بزرگتر از تمامِ اتحادیه اروپا است، این کشور 33 برابر بزرگتر از ایتالیا و 15 برابر بزرگ تر از فرانسه است. همچنین باید بدانید که کانادا 30 درصد بزرگتر از استرالیا، پنج برابر مکزیک، سه برابر هند است. طولانی ترین بزرگراه جهان بزرگراه Trans-Canada"" است، که بیش از 7604 کیلومتر (4725 مایل) طول دارد. این بزرگراه تجربه یک سفر جاده ای باورنکردنی در کانادا را فراهم می کند.

کانادا در واقع آنقدر بزرگ است که آن را به شش منطقه از نظر زمانی تقسیم کرده اند، کانادا با 151،600 مایل، دارای طولانی ترین خط در جهان است. برای باور کردن واقعیت های جالب درباره کانادا همچنان به زمان نیاز خواهید داشت! این واقعیت جالب در مورد کانادا وجود دارد که این کشور حدودا 202،080 کیلومتر از طول اقیانوس های جهانی را تشکیل می دهد. تنها کشور دیگری که شاید ویژگی هایی نزدیک به کانادا داشته باشد، می توان به اندونزی اشاره کرد. اگر شروع به راه رفتن کردید و هرگز متوقف نشدید، اصلا تعجب نکنید، این یکی از مهم ترین ویژگی های کانادا است. تقریبا چهار ساعت و نیم طول می کشد تا در امتداد خط ساحلی کانادا قدم بزنید.

اختلاف ساعت ایران و کانادا - این مقاله به اختلاف ساعت بین ایران و کانادا اختصاص دارد.

جمعیت کانادا

آداب و رسوم و فرهنگ مردم کانادا

به دلیل وسعت کانادا و تنوع فرهنگی، آشنایی با ویژگی های ارتباطی در هر منطقه از این کشور واقعا سخت و شاید غیر ممکن به نظر برسد! با این وجود برخی از روش های ارتباطی در سراسر کشور کاملاً استاندارد و عملی است. به عنوان مثال، فروشندگان معمولاً مودب، راحت و تا حدودی غیر رسمی هستند، بنابراین سبک ارتباطی با آن ها برای یک غیر کانادایی مشخص است. برقراری ارتباط در کانادا معمولا غیرمستقیم است و شاید این ویژگی، منعکس کننده گرایشات آمریکای شمالی و همینطور انگلیس باشد.

اگرچه بیشتر کانادایی ها در صورت لزوم می توانند علناً با هم اختلاف نظر داشته باشند، اما آنها ترجیح می دهند این کار را با درایت و دیپلماسی انجام دهند. سبک ارتباطی آنها اساساً عملی است و به عقل سلیم متکی هستند، کانادایی ها بیشتر به واسطه کلمات با هم ارتباط برقرار می کنند. کانادایی ها فضای شخصی خود را دوست دارند، کانادایی ها ترجیح می دهند که در مورد زندگی شخصی خود با دیگران کمتر صحبت کنند. 

اگرچه فرهنگ تجارت می تواند در مناطق مختلف کانادا متفاوت باشد، اما رفتارهای اخلاقی ساکنین این کشور، رفتاری کاملا متقابل به مثل است. وقت شناسي مهم ترین خصوصیتی است که می توان برای معرفی کانادایی ها به آن اشاره کرد. از هر سه کانادایی دو نفر صاحب خانه هستند، خانه های مجردی رایج ترین نوع مسکن در این کشور است. با این حال، در سال های اخیر جمعیت کانادا به سمت ساختارهای چند خانواده ای گرایش پیدا کرده است. خانواده ها هسته اصلی در کانادا برای زندگی هستند.

فرهنگ مردم کانادا

میانگین سنی در ازدواج برای مردان بیست و برای زنان بیست سالگی است، در بیشتر خانواده ها کودکان فقط چند سال با هم اختلاف سن دارند. اکثر زوج ها در کانادا عموما دارای تحصیلات مشترک، مذهب و همینطور رزومه زندگی مشابهی هستند. در حال حاضر نزدیک به نیمی از ازدواج های کانادایی به طلاق ختم می شود. زنان در سال 1992 بیش از 45 درصد نیروی کار را تشکیل می دادند، اما در آمد آن کم تر از دو سوم درآمد مردان بود. سبک پوشش کانادایی ها نزدیک به سبک های مدرن و سبک غربی است، آنها ممکن است در مناسبت های خاص لباس های سنتی اقوام خود را بپوشند. در استان های غربی، لباس های گاوچران به سبک آمریکایی برای مواقع خاص و جشنواره استفاده می شود. تقریباً تمامی جمعیت بزرگسال کانادا باسواد هستند، یعنی در واقع به خوبی می نویسند و به خوبی می خوانند. 

آموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه اداره می شود، آموزش از سن شش تا شانزده سالگی اجباری است، استان کبک دارای دو سیستم آموزشی موازی است، سیستمی که هم به طور خاص برای دانشجویان فرانسوی زبان طراحی شده و هم برای دیگر دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد. بودجه آموزش در کانادا توسط دولت تامین می شود و از مشهورترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل در مونترال اشاره کرد.

کشور کانادا

خانواده های کانادایی مانند همتایان آمریکایی خود، بیشتر وقت و زمان صرف تماشای تلویزیون می کنند، بسیاری از آنها روزنامه خوانِ منظمی هستند. سرزمین دیدنی آن ها، شرایط ایده آلی را برای تفریح فراهم می کند، به همین دلیل جنگل نوردی و یا قدم زدن در ساحل زیبا کانادا بخش مهمی از تفریحاتی است که خانواده های کانادایی آن را دوست دارند. درصد جنایت و خشونت در کانادا بسیار کم است، شهرهای این کشور به طور کلی زیبا و پاک هستند و به طور کارآمدی اداره می شوند.

آمار بی خانمان ها و همینطور خرید و فروش مواد مخدر در این کشور بسیار کم است، کانادا بدهی های زیادی دارد و با تقاضای فزاینده ای برای تمرکززدایی از بسیاری از مناطق خود به ویژه پایتخت روبه رو است، جدی ترین مشکل در کانادا، احتمال جدا شدن کبک و تبدیل آن به یک کشور مستقل است.

سفارت کانادا - 0 تا 100 مراحل اخذ وقت سفارت فوری کانادا

مردم کانادا

مهم ترین شهرهای کانادا

در کشوری به بزرگیِ کانادا شاید تهیه یک لیست با عنوان "جذاب ترین شهرهای کانادا" کار سختی به نظر برسد، کانادا با 10 استان و سه منطقه سرزمینی با بیش از 9،985،000 کیلومتر مربع مساحت، به معنی واقعی کلمه مکان های بی شماری برای بازدید و گردشگری را در دل خود پنهان کرده است. مکان هایی که هرکدام دارای جاذبه های منحصر به فردی هستند، مناظر و چشم اندازهای زیبایی که به راحتی نمی توان از کنار آن ها گذشت. از بزرگترین شهر کانادا تا بزرگترین پارک ملی این کشور در پایتخت، می توان گفت که تمامی کاندیدهای گردشگری سزاوار قرار گرفتن در این جایگاه هستند.

کانادا

انتاریو کانادا

انتاریو، بزرگترین شهر کانادا است، این شهر بیشترین بازدیدکننده را در تمام طول سال به خود جذب می کند، انتاریو یک شهر شلوغِ تقریباً سه میلیون نفری است، که حرف های زیادی برای گفتن در مورد آن وجود دارد. تقریبا غیر ممکن است که در این شهر به برج CN توجه نکنید، از مقاصد مهم گردشگری در این شهر می توان به کازا لوما و باغ وحش تورنتو اشاره کرد.

انتاریو

شهر کبک کانادا

با درشکه ها و کالسکه های اسب که در خیابان های قدیمی سنگفرش شده شهر تردد می کنند، احساس خوبی در کیک خواهید داشت. در این شهر فضایی مشرف به رودخانه سنت لارنس را انتخاب کنید، شهر کبک، شهری فرانسوی زبان است. شهری که غنی از فرهنگ و تاریخ است، بیشتر بازدید کنندگان به Vieux-Québec، مرکز اصلی شهر می روند، چرا که می توانند از بوتیک، کافه و رستوران های آن دیدن کنند. قلعه Fairmont Le Château Frontenac یک نماد برجسته در شهر کبک است و قطعا ارزش کاوش را دارد، حتی اگر آنقدر خوش شانس نباشید که در کبک بمانید، باز هم بازدید از این قلعه ایده خوبی برای ثبت خاطره هایی تاریخی است.

کبک کانادا - کبک شهری زیبا با طبیعتی بکر در کانادا

شهر کبک

ونکوور، بریتیش کلمبیا کانادا

ونکوور واقعا زیباترین شهرِ کانادا است. ونکوور با مناظر کوهستانی در شمال، اقیانوس آرام در غرب و پارک عظیم استنلی در مرکز شهر، مناظری شگفت انگیز برای دیدن را در دل خود جای داده است. شهر بسیار فکنی و زیبایی است. با کاوش در سواحل کیتسیلانو یا قدم زدن در مسیرهای پر پیچ و خم پارک اقیانوس آرام یا دوچرخه سواری در امتداد دریا در مرکز شهر، گزینه های زیادی برای لذت بردن از زیبایی های ونکوور خواهید داشت.

ونکوور الماس کانادا - شهری ساحلی با متنوع ترین نژاد و زبان در کانادا

ونکوور

کلگری، آلبرتا کانادا

غروب خورشید در مرکز شهر کلگری اولین چیزی است که به آن خیره خواهید شد، کلگری، آلبرتا خانه معروف Calgary Stampede است، جشنواره ای که یک هفته برگزار می شود و شامل رویدادهای متفاوت از جمله برگزاری کنسرت ها، فعالیت های ویژه و نمایشگاه های عظیم است. بیش از یک میلیون بازدید کننده هر ساله در اوایل ماه ژوئیه به "Cowtown" می روند.

اتاوا، انتاریو کانادا

واقعا سخت است که وقتی در پایتخت کشور کانادا، اتاوا هستید، میهن دوستی بیش از حد مردم این شهر را احساس نکنید. اگر به تاریخ علاقه مند هستید، اتاوا شما را در کمترین زمان به عمقِ تاریخ می برد. موزه جنگ کانادا یک میدان عظیم تاریخی است که تاریخچه ارتش کانادا و عمده وقایع و درگیری های آن را روایت می کند.

اتاوا

سنت جان، نیوفاندلند کانادا

مسلماً یکی از متفاوت ترین شهرهای این لیست، سنت جان یک شهر رنگارنگ است، شهری که چندان شباهتی با دیگر استان های کانادا ندارد و این موضوع را از زبان و لهجه متفاوت مردم این شهر به سادگی درک خواهید کرد. بازدید از سنت جان تقریباً مانند دیدن یک شهر کاملا متفاوت به بهترین روش ممکن است.

شارلوت تاون، جزیره پرنس ادوارد کانادا

اگر قصد سفر به پرنس این جزیره را دارید، احتمال اینکه در Charlottetown در مرکز استان قرار بگیرید و بازدید را شروع کنید، بسیار زیاد است. برای گشت و گذار در این شهر کوچک اما جذاب، گزینه های زیادی پیش روی شما وجود دارد.

ساسکاتون، ساسکاچوان کانادا

حال و هوایی هیجان انگیز ساسکاتون، بزرگترین شهر ساسکاچوان، وجود دارد، حال و هوایی که این شهر را به مکان شایسته برای گردشگری تبدیل می کند. یکی از ادعاهای شگفت آور شهرت ساسکاتون این است که گفته می شود دارای بالاترین سرانه رستوران از هر شهر در کشور است. گزینه های زیادی برای کسانی که می خواهند طعم های تازه پرورش یافته در ساسکاچوان را تجربه کنند وجود دارد. البته ، بدون نمونه برداری از یک تکه پای توت ساسکاتون ، نمی توانید یک تور آشپزی واقعی در شهر داشته باشید.

ساسکاتون

هزینه های زندگی در کانادا چگونه است؟

هزینه های زندگی در کانادا دقیقا مانند سایر کشورهای جهان به بخش های مختلفی تقسیم می شود، اما باید گفت که در صورت انتخاب یک شغل خوب در این کشور حداقل درآمد سالیانه 39000$ دلار است. در بین بسیاری از شهرهای این کشور، همیلتون، ابوتسفورد، نوا، باری، مونترال و کبک به عنوان شهرهایی مناسب و ارزان برای زندگی شناخته می شوند. بازارهای کار در شهر کبک، مونکتون، کینگستون، لندن و ونکور از سایر استان ها بیشتر است. داشتن حداقل 25000$ درآمد سالیانه می تواند دلیلی برای یک زندگی آرام، مرفه و ایده آل در کانادا باشد، چرا که هزینه های زندگی از این میزان عموما فراتر نمی رود.

هزینه سفر به کانادا - سفر به کانادا چه قدر پول میخواهد؟

کانادا

دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف فقط در محدوده های مشخصی اجازه کار خواهند داشت، به طور مثال دانشجویان مقطع دکتری فقط می توانند 30 ساعت در هفته را به کار اختصاص دهند، البته که برای شروع کار در کنار تحصیل باید حداقل 6 ماه از حضور دانشجویان در کانادا گذشته باشد. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا یکسان نیست، برای زندگی در تورنتو درآمد ماهیانه 1000$ و برای زندگی در ونکوور 1800$ به عنوان حداقل ها در نظر گرفته می شوند. بخش قابل توجهی از هزینه ها هرگز صرف خرید مایحتاج و یا خوراکی نمی شود، چرا که هزینه های مربوط به غذا در کانادا تنها معادل 6800$ در یک ماه است. برای اجاره یک آپارتمان در اطراف شهر تورنتو حداقل باید 2200$ تا 3700$ هزینه کنید. در حالی که هزینه اجاره یک اتاق با شرایطی مشابه در اطراف شهر کلگری 1400$ تا 2100$ است.

کانادا

شرایط اقتصاد کانادا

در سال 1857 کانادا دچار یک تحول سیاسی عظیم شد، این سوال که کجا را می توان به عنوان پایتخت سیاسی انتخاب کرد، مهمترین چالش برای سیاستمداران کانادا شناخته می شد. تقسیمات منطقه ای و محلی منجر به ایجاد یک بن بست سیاسی در آن دوران شد، اتاوا تا سال 1857 توانایی تبدیل شدن به مرکز کشور کانادا را داشت، خط آهن Bytown و Prescott برای اولین بار در آوریل 1855 به خط آهن Bytown متصل شد، اوتاوا پیشرفت اقتصادی و گسترش مسیرهای حمل و نقل را تجربه کرد. 

راه آهن یک دستاورد جسورانه برای این شهر به شمار می آمد، "سر ریچارد اسکات" نیز به پیشرفت پتانسیل های اتاوا برای تبدیل شدن به پایتختی مهم اعتقاد داشت، پتانسیل هایی که با افتتاح راه آهن شکوفا شد. در سال 1856 سیاستمداران در شهرهای اتاوا و مونترال متحد شدند و به سیستم گستردگی در انتخاب پایتخت پایان دادند، شورای قانونگذاری رای نهایی را صادر کرد و از بین پنج شهر کاندید شده برای پایتخت "اوتاوا" به عنوان پایتخت دائمی انتخاب شد.

اقتصاد کانادا

آب و هوای کانادا

در فصل های مشخصی از سال، زمستان با برف فراوان و سپس تابستان هایی با گرمایی دلچسب احساس می شود، بهترین راه برای زندگی ایده آل در کانادا، بهره بردن از پیشنهادهای طبیعت است! اسکی، اسنوبورد و اتومبیل رانی در برف تنها بخشی از تفریحات محبوب و ورزش های زمستانی در کانادا است، که البته طرفداران بسیار زیادی هم دارد. اما ورزش های تابستانی را نیز نباید فراموش کرد، در تابستان، پیاده روی، کمپ زدن و گشت و گذار در فضای باز، متفاوت ترین روش برای لذت بردن از زیبایی های خارق العاده این کشور است.

کانادا به همان اندازه که وسیع است، طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی را نیز در خود دارد، کانادا بیشترین دامنه عرض جغرافیایی را داراست. کانادا (واقعاً) سرد است و نیوفاندلند را باید به عنوان مه آلودترین مکان در جهان معرفی کرد. شمال کانادا در واقع یک صحرا بزرگ و عظیم است، از نظر دارا بودن زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم، باران های سیل آسا، طوفان های کور کننده، گردباد های کشنده و خشکسالی سوزاننده، کانادایی متنوع ترین سیستم جوی سیاره زمین را داراست.

کانادا

جاهای دیدنی کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است که مناظر زیبا، بکر و طبیعی آن چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند، شگفتی های طبیعی باورنکردنی کانادا از جمله موضوعاتی است که باعث جذب توریست در این کشور شده است. در غرب این کشور می توانید کوه های راکی و شهرهای ونکوور، ویکتوریا و کلگری را به عنوان مقصدی عالی برای گردش انتخاب کنید. در مرکز کانادا با رسیدن به آبشارهای نیاگارا، تورنتو، اتاوا، مونترال و کبک سیتی از محبوب ترین مکان های دیدنی این کشور، لذت ببرید. در شرق کانادا زیبایی پارک ملی گروس مورن توجه شما را به خود جلب می کند.

کانادا

آبشار نیاگارا کانادا

آبشار نیاگارا شاید مهم ترین جاذبه طبیعی در کشور کانادا است. سقوط آب از دل صخره پدیدآورنده منظره ای است که میلیون ها گردشگر برای لمس آن از نزدیک تب و تاب زیادی دارند.

آبشار نیاگارا - آبشار نیگارا آمریکا یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی موجود بر روی کره زمین می باشد.

پارک ملی بنف و کوه های راکی

پارک ملی بنف در قلب کوه های راکی در آلبرتا قطعا یکی از جاذبه هایی است که از دیدن آن شگفت زده می شوید. قله هایی که از برف پوشیده شده اند و در حقیقت پدیدآورنده یخچال هایی طبیعی هستند.

پارک ملی بنف

برج CN تورنتو

تماشا یک منظره متفاوت از طلوع یا غروب خورشید در برج CN تورنتو یک اتفاق هیجان انگیز است، در ساحل دریاچه انتاریو در بزرگترین شهر کانادا برج CN یکی از مشهورترین بناهای دیدنی کانادا قرار دارد. این برج 553 متر ارتفاع دارد!

منطقه قدیمی کبک (Vieux-Quebec)

Old Quebec میراث جهانی یونسکو و یکی از مهم ترین یادمان های تاریخی است، این منطقه که در شهر کبک واقع شده است، در برگیرنده تاریخی ترین بناهای شهر است. این شهر در امتداد رودخانه سنت لارنس، محل زندگی شخصیت برجسته Fairmont Le Château Frontenac و همچنین دیگر شخصیت های مهم است.

خرس های قطبی چرچیل، مانیتوبا

برای تماشای یکی از متفاوت ترین جاذبه های طبیعی کانادا می توانید گزینه "مهاجرت خرس قطبی" را به عنوان یک اولویت عالی مورد توجه قرار دهید. در این صورت خواهید دید که این موجودات زیبا از خشکی به سمت یخ در خلیج هادسون حرکت می کنند. این جامعه کوچک اما بسیار زیبا در هر پاییز نگاه گردشگران را به سمت خود جلب می کنند.

خرس های قطبی چرچیل

مهم ترین خیابان های کانادا

خیابان هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، در حقیقت بهترین مکان برای گذراندن وقت و همینطور صرف کردن دلارهای کانادایی است. این کشور در واقع مملو از خیابان هایی که برای دیدن هر یک باید ساعت ها وقت صرف کنید، وقتی که هرگز از صرف آن پشیمان نخواهید شد. حالا 10 خیابان زیبا و مهم در کانادا را به شما معرفی می کنیم.

 • خیابان آرگیل، هالیفاکس، نوا اسکوشیا
 • خیابان جورج سنت جان، نیوفاندلند
 • خیابان کوئین، تورنتو
 • خیابان بایوارد مارکت، اتاوا، انتاریو
 • خیابان سنت پل، مونترال، کبک
 • خیابان سنت ژوزف، شهر کبک، کبک
 • خیابان گرانویل جنوبی، ونکوور، بریتیش کلمبیا
 • خیابان اوسینگتون، تورنتو، انتاریو
 • خیابان کنزینگتون، تورنتو، انتاریو
 • خیابان وایت، ادمونتون، آلبرتا

اطلاعات تکمیلی درباره کشور کانادا

پایتختاتاوا
نوع حکومتفدرال - پارلمانی - پادشاهی مشروطه
قارهآمریکای شمالی
زبان انگلیسی و فرانسوی
واحد پولدلار کانادا
پیش شماره کشور001

عکس کشور کانادا

تصویر کشور کانادا

تورنتو کانادا

قایق های در رودخانه کانادا

زیبایی آب وهوا کانادا

سوالات متداول

نظرات کاربران

 1. شهاب کامیار شهاب کامیار 1402/10/05
  0 نفر پسندیدند
  کانادا کشور بی نظیریه اما خیلی سرده و برای ما ایرانیا مناسب نیست به نظرم
 2. افسر قبا دی افسر قبا دی 1401/10/21
  10 نفر پسندیدند
  مطالب جالبی بود.کانادا رو بهتر شناختم.

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.3 از 5 | از 107 کاربر