گرم ترین شهر های جهان

📅 بروزرسانی : ۶ خرداد ۱۳۹۷ بازدید : 554

تیمبوکتو (مالی):
این شهر که در کشور مالی در آفریقای غربی واقع شده است یکی از گرم ترین شهر های ‏دنیا محسوب می شود این شهر بیش از 40 هزار نفر جمعیت دارد و میانگین دمای ‏هوای آن در خرداد ماه حدود 41 درجه سانتی گراد می باشد خوب است بدانید بالاترین ‏دمایی که در شهر تیمبوکتو ثبت شده است 54 درجه سانتی گراد می باشد. 
ایلیزی (جزایر):
این شهر در کشور الجزایر قرار دارد و از شهر هایی محسوب می شود که زندگی در آن ‏بسیار دشوار است و علت این امر آب و هوای بسیار گرم آن می باشد. پایین ترین دمایی ‏که در شهر ایلیزی ثبت شده است 40 درجه سانتی گراد می باشد و میانگین دمای هوا ‏در تابستان ها به 50 درجه سانتی گراد هم می رسد. 
دالول (اتیوپی):
وجود آب و هوای بسیار گرم و همچنین رطوبت بالای هوا (حدود 60 درصد) این شهر را ‏که در کشور اتیوپی قرار دارد،در لیست گرم ترین شهر های دنیا قرار داده است.
لازم به ذکر است میانگین دمای هوا در طول سال در این شهر حدود 35 درجه سانتی ‏گراد است. 
کویت (عربستان سعودی):
این شهر آب و هوای بسیار گرم و غیر قابل تحملی دارد به طوری که میانگین دمای هوا ‏در تابستان های این کشور حدود 46 درجه سانتی گراد است همچنین خوب است بدانید ‏که گرم ترین دمای ثبت شده در شهر کویت 51 درجه سانتی گراد می باشد.  
اهواز (ایران):
تابستان های بسیار داغ و سوزان و زمستان های نه چندان خنک، شهر اهواز را نیز در ‏لیست شهر های گرم جهان قرار داده است. گرمای هوا در این شهر بسیار آزار دهنده می ‏باشد و میانگین دمای هوا در تابستان های اهواز حدود 45 درجه سانتی گراد می باشد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور داخلی یا تور خارجی برایتان مفید واقع شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22321-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به گرم ترین شهر های جهان