جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ
یکی از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ موزه هرمیتاژ می باشد که وسیع ترین و کهن ترین موزه هنر و فرهنگ در دنیا می باشد. موزه هرمیتاژ در سال 1764 تاسیس گشت و امروزه با دارا بودن حدود 3 میلیون اثر نقاشی، بزرگ ترین مجموعه هنری دنیا محسوب می شود که مورد توجه گردشگران تور سن پترزبورگ قرار گرفته است. این موزه در نخستین 5 شنبه هر ماه برای همه اقشار رایگان می باشد.
کلبه پتر کبیر
کلبه پتر کبیر یکی از شاهکارهای شهر سن پترزبورگ می باشد که از آن به عنوان کاخ پتر کبیر نیز یاد می شود. مساحت این کلبه در حدود 60 متر مربع می باشد که 3 اتاق دارد، این 3 اتاق شامل 1 اتاق نشیمن، 1 اتاق مطالعه و 1 اتاق خواب می شود.
یکی از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ که نظر گردشگران تور سن پترزبورگ را به خود جلب کرده است، کاخ زمستانی این شهر می باشد. این کاخ ابتدا مکانی برای اسکان خانواده های سلطنتی بوده است. این کاخ زیبا در سال 1837 در اثر آتش سوزی تخریب گردید ولی دوباره مورد مرمت قرار گرفت و هم اکنون پذیرای گردشگران تور روسیه می باشد.
پل نوا یک پل متحرک هیجان انگیز بر روی رودخانه نوا بوده که توریست ها می توانند شاهد عبور و مرور قایق های گردشگری باشند و همچنین نمای غروب آفتاب را که جلوه ی خیره کننده ای دارد را به چشم ببینند.
یکی از مهم ترین کلیساهای شهر سن پترزبورگ، کلیسای جامع سنت اسحاق است. طراحی این کلیسا به معماری کلاسیک مزین گشته و بعد از گذشت حدود 40 سال که پروسه ساخت آن به طول انجامید، مورد بهره برداری قرار گرفت. نمای بیرونی این کلیسا با ستون ها و مجسمه های گرانیتی غول پیکر آراسته شده که بر زیبایی آن افزوده است.
کاخ پترهوف در غالب مجموعه ای از کاخ ها در دید عموم مردم قرار می گیرد. کاخ پترهوف به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. مساحت کلی این کاخ در حدود 110 هکتار بوده و یکی از جاذبه های پر طرفدار شهر سن پترزبوگ می باشد.
کاخ کنستانتین در ابتدا محل اسکان شاهزاده کنستانتین بوده است. این کاخ هم در اثر آتش سوزی مورد تخریب قرار گرفت و مجدد بازسازی شد و نام آن به کاخ دریایی رئیس جمهور روسیه تغییر کرد. به منظور بالا بردن ارزش این کاخ در سال 2008 کلکسیون هنری روستروپوویچ و ویشنفسکیا خریداری شد و به این کاخ برده شد. شاید برای گردشگران و توریست های تور سن پترزبورگ جالب باشد که بدانند، یک مسیر تراموا از مرکز شهر به این کاخ کشیده شده که اولین خط تراموا برقی کشور روسیه به حساب می آید.
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ، کلیسای نجات دهنده خون های ریخته شده می باشد. اسامی دیگر این جاذبه، کلیسای بنا شده بر خون و کلیسای قیام مسیح می باشد که بومیان منطقه به این نام ها نیز آن را می شناسند. ساخت این کلیسا برای یادبودی از الکساندر دوم انجام شد که تمامی هزینه های آن را خانواده های امپراطوری و سرمایه داران روسیه تامین کردند. در ساخت این کلیسا حدود 7500 متر موزاییک به کار رفته و سقف و دیوارهای آن با موزاییک های بسیار زیبایی طراحی شده که بسیار چشم نواز است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 113 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.