پل نوا

📅 انتشار : 1396/02/03 📅 بروزرسانی : 1396/02/03 بازدید : 872
هنگامی که از سفر به روسیه صحبت می شود شهر سن پترزبورگ یکی از شهر هایی است  که ذهن را درگیر می کند و نظر همه را برای دیدن این شهر زیبا به خود جلب می کند. شهر سن پترزبورگ که به شهر جزیره ها نیز در بین مردم خود شهره است دارای 44 جزیره می باشد و انواع پل های متحرک و ثابت برای وصل کردن آن ها به یکدیگر به کار رفته است که ارتباط بین جزایر را حفظ کنند و رفت و آمد مردم را آسان نمایند. پل نوا یا به زبان روسی ((Heba یکی از پل های زیبای شهر سن پترزبورگ می باشد که همه ساله گردشگران زیادی برای دیدن این پل به آنجا می روند.

پل نوا کجاست؟

رودخانه نوا، با عمقی حدود پانصد و بیست متری از میان شهر می گذرد و با طول 74 کیلومتر سومین رودخانه طویل اروپا محسوب می گردد. این رودخانه از دریاچه لادوگا آغاز و به خلیج فنلاند می ریزد. چیزی که مزید بر علت زیبایی و جذابیت رودخانه نوا شده است وجود پل متحرک نوا می باشد که بر روی این رودخانه قرار دارد و از بهترین جاذبه های توریست پذیر شهر سن پترزبورگ است. پل نوا بر روی یکی از رودخانه های پر آب و بسیار طغیان گر اروپا واقع گشته و نام این پل از نام رودخانه ای همنام خودش برگرفته شده است. پل نوا و همچنین رودخانه ی آن یکی از مهمترین مکان هایی است که در کشور روسیه وجود دارد زیرا در صنعت حمل و نقل دریایی منفعت خیلی از کشور ها به آن بستگی پیدا کرده  و از دیرباز مورد استفاده تجارت دریایی برخی کشور ها بوده است. نوا در قرن هشتم تا سیزدهم مسیری برای تجارت بین بیزانس به اسکاندیناوی قرار می گرفت.

 

پل نوا روسیه

 

معماری پل نوا

معماری با شکوه این پل چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره می کند و می توان ساعت ها نشست و به دیدن زیبایی های آن پرداخت. در طول روز انواع کشتی ها و قایق های مسافری از زیر این پل می گذرد. در طی شب نور پردازی ها و چراغ هایی که در آن تعبیه شده است روشن می شود و منظره ای بسیار چشم نواز را به وجود می آورد به طوری که اگر شب تا صبح را در کنار آن بنشینید متوجه فرا رسیدن صبح نخواهید شد و غرق در جذابیت و شکوه پل نوا گشته اید. این پل زیبا در شهر سن پترزبورگ از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود و نمیتوان به این شهر رفت و از دیدن پل نوا لذت نبرد.

اطلاعات بازدید

رفت و آمد و عبور و مرور از این پل به صورت دائمی در طول شبانه روز نمی باشد بلکه افرادی که خارج از جزیره هستند تا ساعت باز شدن پل نمی توانند به جزیره برگردند و تا زمانی که خورشید طلوع می کند باید منتظر بمانند. قوانی موجود که برای این پل وضع شده است به گونه ای می باشد که ساعت 30 :1  صبح تا 5 صبح پل به صورت متوالی باز است اما از ساعت 5 صبح به بعد پل دوباره بسته خواهد شد و مردم می توانند به رفت و آمد بپردازند و کشتی های تجاری که در آنجا حضور پیدا می کنند باید تا نیمه شب بعدی لنگر انداخته و در آن جا سکنی گزینند.

 

معرفی شهر سن پترزبورگ - شهر سن پترزبورگ در روسیه توسط تزار پیتر بزرگ در 27 مه 1703 در محل قلعه سوئدی تأسیس شد و به نام فرمانروا سنت پیتر نام‌گذاری شد.

 

جذابیت های پل نوا

به علت سرمای زیادی که کشور روسیه دارد در فصل زمستان تمام رودخانه نوا یخ می زند و کشتی ها نمی توانند از آن عبور و در آن رفت و آمد نمایند. البته یخ زدگی این رودخانه در طول جنگ جهانی دوم به نفع شوروی شد و توانستند ارتش نازی ها را که شهر که به محصره خود درآورده بودند شکست دهند زیرا از طریق این رودخانه توانستند با نقاط مختلف خود ارتباط پیدا کنند و با کمک آن ها حلقه محاصره را بشکنند. جذابیت های این پل بسیار زیاد است و نمی توان همه آن ها را یک به یک ذکر کرد اما از مشهورترین آن ها برگزاری کارناوال و نمایش های شبانه ای است که تا صبح می تواند شما را به خود جذب کند و تا صبح بیدار نگه دارد که از آن لذت ببرید. موسیقی های محلی و شبانه ای که در اطراف این پل نواخته می شود حس نوستالژی را در شما برانگیخته می کند و حال و هوای شما را عوض خواهد کرد. در سن پترزبورگ شما فقط به دیدن یک پل ساده نرفته اید بلکه تنوع تفریحی و گردشگری که برای این رودخانه و پل تعریف گشته است لحظاتی ناب را برای شما به ارمغان خواهد آورد و چیزی به اسم تکرار برای شما رغم زده نمی شود. اگر به قایقرانی علاقه دارید می توانید در رودی که از زیر این پل زیبا می گذرد به قایقرانی بپردازید و سفر خود را چند برابر مهیج نمائید و از دیدن کاخ ها و کلیسا هایی که در طول مسیر خود دارید لذت ببرید و با گرفتن عکس های زیبا خاطره سفر به این شهر زیبا و دیدن پل جذاب نوا را برای همیشه برای خود ثبت نمایید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.9 از 5 | از 100 کاربران به پل نوا