کلیسای جامع سنت اسحاق

شهر سن پترزبورگ از آن دسته مقاصد گردشگری است که از سفر به آن به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد از کلیسا ها و موزه ها گرفته تا کاخ ها و قلعه های تاریخی که هر کدام از آن ها جذابیت و زیبایی خاصی برای گردشگران دارد ، کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از آن دسته از مکان های دیدنی می باشد که طرفداران و محبوبیت خاص خود را دارد در ادامه گردشگرانی که قصد سفر به این مقصد را دارند بیش تر با این کلیسا آشنا خواهیم ساخت.
کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از اصلی ترین کلیسا های سن پترزبورگ به شمار می رود که بازدید از آن به تمامی گردشگران تور روسیه پیشنهاد می شود.این کلیسا با سبک معماری کلاسیک در سال 1818 آغاز و طی یک پروژه 40 ساله در سال 1858میلادی به بهره برداری رسید.
معمار این کلیسا فردی فرانسوی به نام آگوست مانفران طراحی و ساخته شده است ، جالب است بدانید که این بنا به گونه ای ساخته شده که به طور همزمان می تواند 14 هزار عبادت کننده را در خود جای دهد.
نمای کلیسای جامع سنت اسحاق با مجسمه ها و ستون های گرانیتی عظیم الجثه تزئین و فضای داخلی آن با نقاشی ها و موزاییک رنگارنگ مزین شده و زیبایی منحصر به فردی را به کلیسا بخشیده است.یکی از دیدنی ترین های این کلیسا گنبد 101.5 متری آن است که با روکش طلای خالص و با دوازده مجسمه ی فرشته توسط هنرمندی به نام جوزف هرمان تزئین شده است.بازدیدکنندگان متوجه باشند که کلیسا در سال 1930 بسته و در سال بعد با کاربری موزه بازگشایی شد.
بازدید کنندگانی که قصد بازدید از این کلیسا را دارند باید بلیت ورودی را از درب سمت راست در نمای جنوبی خریداری نمایید که هزینه ی ورودی برای افراد بزرگسال 250 روبل و برای کودکان 50 روبل می باشد. این کلیسا همه روزه به جز روز های چهارشنبه از ساعت 10 الی 6 غروب باز می باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع سنت اسحاق

رادین 16 مهر 97
1
امکانش هست از کلیسای جامع سنت اسحاق هم عکس بزارید؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر