کاخ پترهوف

کاخ پترهوف در شهر سن پترزبورگ، کشور روسیه واقع شده است. این کاخ، مجموعه ای از عمارت‌ ها و کاخ‌ های با شکوه مربوط به خاندان رومانوف می باشد، این کاخ به دستور پتر کبیر در سال 1714 میلادی ساخته شده است. پترهوف در بخش فدرال سن پترزبورگ و در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند واقع شده است. مجموعه کاخ‌ پترهوف به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است. مساحت این کاخ چیزی بالغ بر 110 هکتار می باشد. کاخ پترهوف یکی از معروف ‌ترین و پرطرفدار ترین جاذبه های کشور روسیه به شمار می آید که هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور سن پترزبورگ می باشد. کلمه پترهوف، یک کلمه آلمانی می باشد که به معنا دربار(کاخ) پتر است. معماری این کاخ برگرفته از علاقه‌ پیتر کبیر به فرهنگ غرب می باشد، کاخ پترهوف با بنا های اروپایی شباهت فراوانی دارد به همین دلیل بسیاری لقب ورسای روسیه(پترهوف) را به این کاخ داده اند. این کاخ به نام‌ پترگوف (Petrodvorets) نیز شناخته شده است. پتر کبیر در سال 1721، در کنار کاخ پترهوف، تولیدی پترهوف را راه‌ اندازی کرد، که بعدها به کارخانه ساعت ‌سازی تغییر کاربری داد، این کارخانه از سال 1962 تا به امروز در حال تولید ساعت ‌های برند روسی معروف Raketa می باشد. بعد از مرگ پتر کبیر، تغییرات زیادی در ساختار کاخ انجام گرفت که بیشتر این تغییرات توسط ملکه الیزابت (دختر پتر کبیر)، صورت گرفت. این تغییرات در طول قرون 18 و 19 نیز ادامه یافت. کاخ پترهوف نیز مانند بسیاری از بناهای سنت پترزبورگ، در جنگ جهانی دوم توسط آلمان‌ها به غارت رسید و پس از سال ها با کمک ارتش و بیش از 1000 داوطلب، این کاخ در سال 1947 به میزان زیادی بازسازی شد. کاخ پترهوف شامل چندین عمارت می باشد، که می توان به مون‌ پِلیسر، مارلی، هرمیتاژ و کوتیج اشاره کرد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ پترهوف
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بهروز 30 مرداد 1397
1
کاخ پترهوف کاملا کاخ سرزنده و زیبایی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری