پيست اسكى تاریک دره

📅 بروزرسانی : ۶ فروردین ۱۳۹۹ بازدید : 632

شهر همدان را شاید اغلب ما با غار علی صدر می شناسیم اما در این شهر زیبا جاذبه های توریستی و تفریحات مهیج بی نظیری وجود دارد که یکی از آن ها پيست اسكى الوند یا پیست تاریک دره نام دارد. تاریک دره یکی از مطرح ترین و بهترین پیست های اسکی ایران می باشد. پیست الوند در فاصله 10 کیلومتری از جنوب غربی جاده گنج نامه واقع شده است.

 

پیست اسکی تاریک دره


پیست اسکی الوند

همان گونه که از نام این پیست اسکی مشخص می باشد، موقعیت مکانی آن در دامنه های کوه های الوند واقع شده ولی در میان سایر پیست های اسکی کشور کمترین فاصله را تا شهر دارد. پیست الوند که بهشت پنهان همدان نامیده می شود در سال 1364 تاسیس گشته و مجهز به 3 تله اسکی می باشد که گردشگران تور همدان می توانند با استفاده از آن ها تفریحی جذاب را در دل کوه های پربرف الوند تجربه کنند. مجموعه تاریک دره شامل سه قسمت: پیست و مدرسه اسکی، تله سیژ و تله اسکی و رستوران می باشد. ارتفاع پیست همدان در قسمت های مختلف بین 2450 الی 3000 متر متغیر است که بلندترین نقطه پیست در ارتفاع 3000 متری قرار دارد. طول این پیست حدود 1600 متر و وسعت آن به طور تقریبی 50 هکتار است که شرایط مناسبی برای برگزاری مسابقات دارد. 
در فصل زمستان آب و هوای این منطقه بسیار سرد بوده و در تابستان هوایی خنک و دل انگیز در آن جریان دارد. از آن جایی که بارش برف از ماه آبان در این منطقه آغاز می شود، اسکی بازان از آذر تا فروردین می توانند به آن مراجعه نمایند.

 

پیست اسکی تاریک دره

 

امکانات پیست اسکی تاریک دره

این پیست منحصر به فرد دارای امکانات رفاهی خوبی همچون خوابگاه، سالن اجتماعات، تله سیژ، تله اسکی، سرویس بهداشتی، مهمانسرا و سالن غذاخوری می باشد. این پیست برای ظرفیت 500 نفر آمادگی میزبانی دارد. پیست الوند در فصل تابستان مجهز به یک پیست چمن می باشد که شمار زیادی از علاقه مندان به اسکی را روانه این منطقه خوش منظر می کند. 

قیمت پیست تاریک دره

هزینه ورود به این پیست در روزهای شنبه تا 4 شنبه کمی ارزان تر از روزهای 5 شنبه و جمعه می باشد. در صورتی که لوازم اسکی به همراه نداشته باشید می توانید با پرداخت هزینه آن ها را کرایه نمایید. همچنین هزینه مربی شخصی حدود 150 هزار تومان است که برای آموزش افراد مبتدی در نظر گرفته شده است. البته کودکان زیر 13 سال در روزهای عادی هفته به صورت رایگان از امکانات پیست استفاده می کنند.

 

پیست اسکی تاریک دره

 

آدرس پیست تاریک دره همدان

همدان/ 10 کیلومتری جنوب غرب جاده گنج نامه


ساعات کاری پیست الوند

 زمستان: 9 الی 15
تابستان: 8 الی 19


تلفن پیست اسکی  همدان

38221545

 

پیست اسکی تاریک دره


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23623-%D9%BE%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%83%D9%89-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به پيست اسكى تاریک دره