پارک کوهستانی عون بن علی

📅 بروزرسانی : ۳ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 482
پارک کوهستانی عون بن علی در قسمت شمالی شهر تبریز واقع شده است و یکی از زیبا ترین جاذبه های تفریحی موجود در این شهر به شمار می آید، این مقاله به معرفی پارک کوهستانی عون بن علی اختصاص دارد بنابراین اگر از علاقمندان به گردشگری هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا این پارک کوهستانی را بهتر بشناسید.
پارک کوهستانی عون بن علی بر روی رشته کوهی به نام عینالی قرار دارد و گردشگران تور تبریز می توانند با ماشین شخصی و یا تاکسی دربست خود را به این تفرجگاه برسانند.
پارک عون بن علی در واقع مجموعه ای از جاذبه های گردشگری و تفریحی می باشد که برخی از این جاذبه ها عبارتند از بقعه عون بن علی، برج یادمان شهدای گمنام، تله کابین تبریز، زیپ لاین، دریاچه داغ گلی و غیره که در ادامه این مقاله به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.
بقعه عون بن علی:
این بقعه را می توان تاریخی ترین جاذبه موجود در پارک کوهستانی عون بن علی دانست، قدمت این بقعه به زمان ایلخانیان باز می گردد. به عقیده برخی این بنا در گذشته آتشکده بوده و برخی دیگر نیز معتقد اند که از این بقعه به عنوان کلیسا استفاده می شد اما قلعه پس از حمله اعراب، به زیارتگاه و مسجد تبدیل شد و امروزه یکی از اماکن مذهبی موجود در تبریز به شمار می آید.
خوب است بدانید که این بنا در لیست میراث فرهنگی ایران ثبت و در سال های اخیر به صورت اساسی بازسازی و مرمت شده است.
برج یادمان شهدا گمنام:
این برج در جوار بقعه عون بن علی به منظور گرامیداشت شهدای گمنام جنگ تحمیلی ایران عراق تأسیس شده است و اگر از این برج بازدید کنید خواهید دید که ساخت این بنا کاملا مطابق در با معماری آذری می باشد.
تله کابین تبریز:
از جذاب ترین تفریحات موجود در این پارک کوهستانی تله کابین تبریز می باشد که در سال 1389 افتتاح شده است و دارای 6 دکل می باشد. ساعت کاری تله کابین این مجموعه از  9:00 صبح تا 18:30 بوده و بلیط رفت و برگشت آن 12500 تومان می باشد.
زیپ لاین:
زیپ لاین پارک عون بن علی به تازگی در فرودین ماه سال 1397 افتتاح شده است و از تفریحات مهیج این پارک به شمار می آید.
دریاچه مصنوعی داغ گلی:
این دریاچه مصنوعی 54 هزار متر مکعب وسعت دارد و از زیبایی های موجود در این پارک به شمار می آید و گردشگران تور تبریز می توانند از آن بازدید کنند.
امکانات بسیاری در این مجموعه وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از آلاچیق، سرویس بهداشتی، بوفه، رستوران، کافه، نمازخانه و غیره.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور تبریز برای گردشگران و کاربران لحظه آخری مفید واقع شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23437-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B9%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 109 کاربران به پارک کوهستانی عون بن علی