ویزای توریستی رومانی

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 446

رومانی یکی از کشورهای اروپایی واقع در شبه جزیره بالکان است که به لطف جاذبه ها و مکان های تاریخی، تفریحات مختلف و فرهنگ و آداب و رسوم مردمش، یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی می باشد. گردشگرانی که قصد دارند به این کشور بخصوص بخارست، پایتخت رومانی سفر کنند تا خاطره خوشی را برای خود به ثبت رسانند می بایست نسبت به اخذ ویزای توریستی رومانی اقدام کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی ویزای توریستی رومانی بپردازیم.

کشور رومانی به دلیل اینکه جزء اتحادیه اروپا می باشد، گردشگران تور رومانی در صورتیکه ویزای شنگن داشته باشند می توانند به راحتی وارد خاک این کشور شوند اما لازم به ذکر است گردشگران می بایست ویزای دو یا چندبار ورود داشته باشند و با ویزای شنگن یکبار ورود نمی توانند به رومانی سفر کنند. در صورتیکه گردشگران فاقد ویزای شنگن باشند می بایست به سفارت رومانی واقع در تهران، خیابان بهارستان، خیابان مشکی (فخرآبادی) پلاک 22 مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزای توریستی رومانی اقدام کنند.

جهت سفر به رومانی به توجه به هدف سفر، چند نوع ویزا وجود دارد که شامل ویزای نوع A، B، C، D و ویزای تحصیلی می باشند. در میان این ویزاها ویزای نوع C مناسب گردشگران است. افرادی که این نوع ویزای رومانی را اخذ کنند می توانند به مدت 90 روز در بازه 6 ماهه پس از اخذ ویزا با اهداف مختلف مانند گردشگری، حمل و نقل، رویداد ها و شرکت در کنفرانس های مختلف، کسب و کار و غیره به این کشور سفر کنند.

گردشگران تور رومانی جهت اخذ ویزای توریستی این کشور می بایست مدارک زیر را ارائه دهند:

مدارک احراز هویت شخص مانند شناسنامه و کارت ملی

4 قطعه عکس پرسنلی 3در4 که جدید بوده و پس زمینه روشن هم داشته باشد.

پرینت گردش مالی 3 ماه اخیر به همراه گواهی که نشاندهنده تمکن مالی شخصی بوده و از امور بین الملل بانک صادر شده باشد در کنار کپی از سپرده های متقاضی در بانک ها. لازم به ذکر است فرد متقاضی می بایست حداقل 50 میلیون تومان در حساب خود داشته باشد.

بلیط هواپیما و در صورت موجود، پرینت برگه رزرو هتل.

همچنین گردشگران تور رومانی بایستی بدانند تمامی مدارکی جهت اخذ ویزای توریستی رومانی ارائه می دهند می بایست ترجمه شده باشند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Visa-Information-Content/141-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ویزای توریستی رومانی