ویزای توریستی رومانی

رومانی یکی از کشورهای اروپایی واقع در شبه جزیره بالکان است که به لطف جاذبه ها و مکان های تاریخی، تفریحات مختلف و فرهنگ و آداب و رسوم مردمش، یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی می باشد. گردشگرانی که قصد دارند به این کشور بخصوص بخارست، پایتخت رومانی سفر کنند تا خاطره خوشی را برای خود به ثبت رسانند می بایست نسبت به اخذ ویزای توریستی رومانی اقدام کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی ویزای توریستی رومانی بپردازیم.

کشور رومانی به دلیل اینکه جزء اتحادیه اروپا می باشد، گردشگران تور رومانی در صورتیکه ویزای شنگن داشته باشند می توانند به راحتی وارد خاک این کشور شوند اما لازم به ذکر است گردشگران می بایست ویزای دو یا چندبار ورود داشته باشند و با ویزای شنگن یکبار ورود نمی توانند به رومانی سفر کنند. در صورتیکه گردشگران فاقد ویزای شنگن باشند می بایست به سفارت رومانی واقع در تهران، خیابان بهارستان، خیابان مشکی (فخرآبادی) پلاک 22 مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزای توریستی رومانی اقدام کنند.

جهت سفر به رومانی به توجه به هدف سفر، چند نوع ویزا وجود دارد که شامل ویزای نوع A، B، C، D و ویزای تحصیلی می باشند. در میان این ویزاها ویزای نوع C مناسب گردشگران است. افرادی که این نوع ویزای رومانی را اخذ کنند می توانند به مدت 90 روز در بازه 6 ماهه پس از اخذ ویزا با اهداف مختلف مانند گردشگری، حمل و نقل، رویداد ها و شرکت در کنفرانس های مختلف، کسب و کار و غیره به این کشور سفر کنند.

گردشگران تور رومانی جهت اخذ ویزای توریستی این کشور می بایست مدارک زیر را ارائه دهند:

مدارک احراز هویت شخص مانند شناسنامه و کارت ملی

4 قطعه عکس پرسنلی 3در4 که جدید بوده و پس زمینه روشن هم داشته باشد.

پرینت گردش مالی 3 ماه اخیر به همراه گواهی که نشاندهنده تمکن مالی شخصی بوده و از امور بین الملل بانک صادر شده باشد در کنار کپی از سپرده های متقاضی در بانک ها. لازم به ذکر است فرد متقاضی می بایست حداقل 50 میلیون تومان در حساب خود داشته باشد.

بلیط هواپیما و در صورت موجود، پرینت برگه رزرو هتل.

همچنین گردشگران تور رومانی بایستی بدانند تمامی مدارکی جهت اخذ ویزای توریستی رومانی ارائه می دهند می بایست ترجمه شده باشند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز ویزای توریستی رومانی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری