عمیق ترین چاه پله ای جهان

📅 بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۷ بازدید : 315
در گذشته، مردم برای تامین آب مورد نیاز خود، چاه های مختلفی را حفر می کردند تا به مقدار قابل توجهی آب، درون سفره های زیر زمینی دست یابند. گاهی اوقات حفارها جهت دست یابی به آب، چند صد متر حفر می کردند که به دلایل مختلفی مانند عدم احتیاط و از همه مهم تر، فشار هوا، جان خود را از دست می دادند. ایالت راجستان واقع در شمال هند که امروزه شهری بزرگ و توریستی به شمار می رود، هزاران سال پیش روستایی بیش نبود. در آن زمان مردم روستا به دلیل کم آبی بخصوص در فصل تابستان که آب به سرعت تبخیر میشد، اقدام به حفر چاه های مختلفی می کردند که نتیجه آن، از دست دادن حفارها بود. لذا مردم تصمیم گرفتند تا چاهی ایجاد کنند تا خطری نداشته باشد که آن چاه، امروزه عمیق ترین چاه پله ای جهان شناخته می شود.عمیق ترین چاه پله ای جهان، چاند بائوری نام دارد که در دهکده آبهانری واقع در منطقه دائوسا قرار دارد. جالب است بدانید پیش از آبهانری، آبها ناگری به معنی شهر روشنایی نام این دهکده بود که به دلیل اختلاف در تلفظ، نامش تغییر یافت. با اینکه این دهکده امروزه متروکه می باشد اما اگر قصد بازدید از آن بخصوص چاه چاند بائوری را دارید خوب است بدانید دهکده آبهانری در 95 کیلومتری جیپور، پایتخت ایالت راجستان واقع شده است که می بایست جهت دسترسی به دهکده از جاده آگرا-جیپور استفاده نمود.همانطور که در تقویم میلادی، تاریخ به دو بخش قبل از میلاد و پس از میلاد تقسیم می شود، تقویم هند هم به دو قسمت عصر جدید و قبل از عصر جدید تقسیم می شود. در سال 800 قبل از عصر جدید و در دوران پادشاهی کینگ چاندا، به دستور ایشان پروژه ساخت این چاه پله آغاز شد. ابتدا جهت دسترسی به آب پیش از احداث پله ها، برج هایی ساخته بودند که مردم با استفاده از پله های داخل برج به پایین رفته و آب مورد نیاز خود را تامین می کردند اما پس از پایان پروژه، نزدیک به 3500 پله در ارتفاع 30 متر یا 100 فوت ایجاد شد.
ممکن است مردم تصور کنند که جهت دسترسی به آب و پایین رفتن می بایست 3500 پله را پایین رفته و سپس بالا آیند اما این تعداد پله، در اطراف چاه وجود دارد تا هرکس از هر گوشه ای به راحتی دسترسی داشته باشد. لذا تعداد پله هایی که جهت دسترسی به آب می بایست طی شود، نزدیک به 100 پله عریض است همچنین ناگفته نماند پس از رسیدن به آب، دمای هوا 5 الی 6 درجه کاهش می یابد.لازم به ذکر است چاه چاند بائوری که جزء سه هزار چاه پله ای هند می باشد فقط یک چاه جهت دسترسی به آب نبود. در کنار پله ها، بنایی عظیم ساخته شده است که به عقیده برخی، یکی از مکان های مقدس در میان هندی ها می باشد. عده ای می گویند این بنا در گذشته معبد بوده و عده ای هم می گویند این بنا مکانی جهت استراحت کارگران، رستوران و محلی برای پادشاهان و افراد مهم بوده است. جالب است بدانید چاه چاند بائوری، موقعیت فیلمبرداری برخی از فیلم ها معروف هندی مانند Bhoomi(زمین)، Bhool Bhulaiyaa(مارپیچ)، فیلم معروف The Fall و از همه جالب تر، زندان قسمت The Dark Night Rises فیلم بتمن بوده.
نظر شما راجب چاه چاند بائوری، عمیق ترین چاه پله ای جهان چیست؟ در صورتیکه قصد دارید از این مکان توریستی بازدید کنید می توانید با مراجعه به صفحه تور هند، بهترین و ارزان ترین تورهای هند را اخذ نموده و از این مکان دیدنی و جذاب بازدید نمایید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره عمیق ترین چاه پله ای جهان

حدیث خوشدل اردیبهشت 1399
12 نفر پسندیدند
بنظرم چاه خیلی جالبی به نظر میرسه،، بیشترین جالبیتی که داشت 3500 پله بود که هر کی میتونه فقط با عبور از 100 پله آب تامین کنه،،
محمد امینی بهمن 1397
22 نفر پسندیدند
خیلی سخته از این چاه آب گرفتن بنده خدایا چقدر خسته میشد اخه

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23698-%D8%B9%D9%85%DB%8C%D9%82-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D9%84%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به عمیق ترین چاه پله ای جهان