مسجد قل شریف


شهر دوست داشتنی کازان بعد از برگزاری رقابت های جام جهانی مورد توجه بسیاری از توریست های ایرانی قرار گرفته است. این شهر زیبا دارای جاذبه های گردشگری جذابی است که سبب جلب توجه سفر دوستان گشته است. "مسجد قل شریف" که بزرگترین مسجد روسیه به شمار می رود در این شهر واقع شده و معماری چشم نواز آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. نامگذاری این مسجد زیبا برای ارج نهادن به مقام سید قل شریف که آخرین امام جماعت آن بود و در راه دفاع از شهر کشته شد، انتخاب شده است.
ساخت این مسجد به قرن 16 میلادی باز می گردد و نقش مهمی در آموزش های مذهبی  مردم روسیه داشته است. مسجد قل شریف در قرون وسطی اهمیت ویژه ای داشت و از آن برای توسعه علوم و مقاصد اجتماعی جامعه بهره می بردند. در این مسجد کتابخانه ای بزرگ و جامع وجود دارد که مرجع بسیار خوبی برای مردم روسیه و حتی گردشگران تور کازان محسوب می شود.
مسجد قل شریف دارای دو طبقه می باشد که یکی از این طبقات به برگزاری نماز و مراسمات مذهبی اختصاص دارد و در طبقه دیگر موزه اسلامی برپا شده است. در موزه مسجد که در بخش زیرزمین آن قرار دارد، کتاب های آسمانی مانند انجیل و تورات وجود دارد و گردشگران تور کازان می توانند اطلاعاتی در رابطه با ادیان مختلف الهی را در این بخش کسب کنند.
قسمت اعظمی از هزینه های ساخت مسجد قل شریف را مسلمانان تاتار پرداخت کرده اند. سبک معماری این مسجد چشم نواز ایرانی و عثمانی می باشد و به رنگ های سفید و آبی طراحی گشته که آرامشی وصف ناپذیر را گردشگران تور روسیه القا می کند. این مسجد زیبا دارای یک گنبد مرکزی و 4 مناره می باشد که با ظرافت و دقت خاصی طراحی شده است. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مسجد قل شریف
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.