پل ماخونتستی باتومی

شهر باتومی در جنوب غربی کشور گرجستان، در کنار دریای سیاه واقع شده است. در این شهر جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار وجود دارد، همین امر سبب شده هر ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای تفریح و بازدید از این شهر به کشور گرجستان سفر کنند. یکی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی این شهر پل ماخونتستی باتومی می باشد. در این قسمت از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با پل ماخونتستی باتومی در اختیار شما قرار دهیم.
پل ماخونتستی باتومی یکی از قدیمی ترین پل ها باتومی بوده و ساخت آن به قرن 9 باز می گردد. این پل در فاصله 45 کیلومتری روستایی به نام ماخونتستی قرار دارد. ارتفاع این پل از سطح زمین در حدود 19 متر می باشد. گردشگران تور باتومی جالب است بدانند که این پل از مواد آتشفشانی ساخته شده و دو صخره سنگی بسیار بزرگ را به هم متصل کرده است، همچنین از زیر پل ماخونتستی رودخانه آچاریستسکالی می گذرد. این پل برای زنده نگه داشتن یاد پادشاه تامار که ماخونتستی نام داشته است، ساخته شده است. پل ماخونتستی آخرین بار در سال 2008 میلادی به طور کلی بازسازی شد. گردشگران تور گرجستان با دقت بر روی سنگ های تشکیل دهنده ی پل ماخونتستی باتومی می توانند آثار بازسازی این پل را مشاهده کنند. گردشگران لازم است بدانند که این پل از مرکز شهر باتومی در حدود 54 کیلومتر یا 40 دقیقه فاصله دارد. در طول مسیر رسیدن به این پل، روستا های بسیاری وجود دارد. همچنین در اطراف پل آبشار های بسیار زیبا و مرتفع قرار گرفته است، که در کنار آب و هوای مناسب و چشم انداز زیبا این منطقه را به مکان مناسبی برای گردشگران تبدیل کرده است. امروزه این پل به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تور باتومی تبدیل شده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پل ماخونتستی باتومی
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

حامد 21 مهر 97
0
من پل ماخونتستی باتومی رو توی شبکات اجتماعی دیدم و داستان های جالبی در موردش نوشتند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور باتومی 11 بهمن 98
3 شب
تابان
افق بال فرشتگان
11 بهمن - 14 بهمن

تور باتومی 7 بهمن 98
4 شب
تابان
آریو پرواز
7 بهمن - 11 بهمن

تور باتومی 11 بهمن 98
3 شب
تابان
مهلا گشت آسمان
11 بهمن - 14 بهمن

تور باتومی 11 بهمن 98
3 شب
تابان
آریو پرواز
11 بهمن - 13 بهمن

تور باتومی 11 و 18 بهمن 98
3 شب
تابان
هورگشت پارس
18 بهمن - 21 بهمن

تور باتومی 7 و 14 بهمن 98
4 شب
تابان
هورگشت پارس
14 بهمن - 18 دی

باتومی 18 بهمن 98
3 شب
تابان
گلبرگ سیر
18 بهمن - 21 بهمن

تور باتومی 7 و 14 و 21 بهمن 98
4 شب
تابان
سفر آرا گیتی
7 بهمن - 25 بهمن

تور باتومی 11 و 18 و 25 بهمن 98
3 شب
تابان
سفر آرا گیتی
11 بهمن - 28 بهمن

تور باتومی 7 و14 بهمن 98
4 شب
تابان
قصر شایان
7 بهمن - 18 بهمن