تندیس مدیا باتومی

📅 بروزرسانی : ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ بازدید : 419
آشنایی با تندیس مدیا شهر باتومی
داستان تندیس مدیا باتومی
آدرس تندیس مدیا باتومی
شهر باتومی واقع در کشور گرجستان، یکی از شهر های بندری در کنار دریای سیاه می باشد. جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار زیاد این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید و تفریح، تور باتومی را در برنامه سفر خود قرار دهند. یکی از جاذبه های دیدنی و بسیار جالب این شهر تندیس مدیا باتومی می باشد. با ما در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با تندیس مدیا باتومی در اختیار شما قرار دهیم.
 
تندیس مدیا شهر باتومی

آشنایی با تندیس مدیا شهر باتومی

تندیس مدیا باتومی مجسمه ای واقع در میدان اوروپاس در این شهر، سبمل شاهزاده ای از اساطیر یونانی می باشد. همچنین نمایشنامه ای بنام مدیا وجود دارد که مربوط به این تندیس است، این نمایشنامه از اولین نمایشنامه های باقی مانده در تاریخ می باشد، همچنین فیلم آن ساخته شده است.

داستان تندیس مدیا باتومی

نام مدیا از نام زنی در داستان های یونانی گرفته شده است، گفته می شود این زن در محله ای به نام کولخلیس در گرجستان سکونت داشته است. همچنین در این داستان آمده است که شخصی به نام یاسون برای دستیابی به پشم زرین به یه منطقه آمده است، مدیا او را دیده و عاشق یاسون می شود. سپس با هم فرار کرده و ازدواج می کنند. سال ها بعد یاسون عاشق شخصی به نام گلاوکه شده و مدیا را رها کرده و با او ازواج می کند. به همین دلیل مدیا بسیار خشمگین شده و گلاوکه و فرزندان خود را می کشد. این داستان باعث محبوبیت هرچه بیشتر تندیس مدیا باتومی در بین گردشگران تور باتومی شده است. این تندیس در سال 2007 میلادی به دستور شهردار باتومی ساخته شده و ساخت آن در حدود یک میلیون لاری هزینه داشته است، شهردار باتومی این مجسمه را به مدیا تقدیم کرد. در این کشور مدیا را به عنوان شخصی که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرد می شناسند. امروزه این مجسمه یکی از معروف ترین جاذبه های تور گرجستان محسوب می شود.

آدرس تندیس مدیا باتومی

MJ4V+66Q, Batumi, Georgia

تور باتومی - اگر علاقه دارید به این شهر زیبا سفر کنید، می توانید از قیمت تورهای باتومی مطلع شوید و برای خرید اقدام نمایید.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره تندیس مدیا باتومی
بهار تیر 1397
17 نفر پسندیدند
تندیس مدیا باتومی خوشگله اما من از تندیس علی و نیلو خیلی بیش تر خوشم اومد زیبا بود خیلی و جالب

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23444-%D8%AA%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به تندیس مدیا باتومی