تندیس مدیا باتومی

شهر باتومی واقع در کشور گرجستان، یکی از شهر های بندری در کنار دریای سیاه می باشد. جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار زیاد این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید و تفریح، تور باتومی را در برنامه سفر خود قرار دهند. یکی از جاذبه های دیدنی و بسیار جالب این شهر تندیس مدیا باتومی می باشد. با ما در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با تندیس مدیا باتومی در اختیار شما قرار دهیم.
تندیس مدیا باتومی مجسمه ای واقع در میدان اوروپاس در این شهر، سبمل شاهزاده ای از اساطیر یونانی می باشد. همچنین نمایشنامه ای بنام مدیا وجود دارد که مربوط به این تندیس است، این نمایشنامه از اولین نمایشنامه های باقی مانده در تاریخ می باشد، همچنین فیلم آن ساخته شده است. نام مدیا از نام زنی در داستان های یونانی گرفته شده است، گفته می شود این زن در محله ای به نام کولخلیس  در گرجستان سکونت داشته است. همچنین در این داستان آمده است که شخصی به نام یاسون برای دستیابی به پشم زرین به یه منطقه آمده است، مدیا او را دیده و عاشق یاسون می شود. سپس با هم فرار کرده و ازدواج می کنند. سال ها بعد یاسون عاشق شخصی به نام گلاوکه شده و مدیا را رها کرده و با او ازواج می کند. به همین دلیل مدیا بسیار خشمگین شده و گلاوکه و فرزندان خود را می کشد. این داستان باعث محبوبیت هرچه بیشتر تندیس مدیا باتومی در بین گردشگران تور باتومی شده است. این تندیس در سال 2007 میلادی به دستور شهردار باتومی ساخته شده و ساخت آن در حدود یک میلیون لاری هزینه داشته است، شهردار باتومی این مجسمه را به مدیا تقدیم کرد. در این کشور مدیا را به عنوان شخصی که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرد می شناسند. امروزه این مجسمه یکی از معروف ترین جاذبه های تور گرجستان محسوب می شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تندیس مدیا باتومی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بهار 24 تیر 1397
4
تندیس مدیا باتومی خوشگله اما من از تندیس علی و نیلو خیلی بیش تر خوشم اومد زیبا بود خیلی و جالب
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری