موزه باستان شناسی قونیه

شهر قونیه که آرامگاه مولانا سید جلال الدین بلخی در آن قرار دارد که هر ساله در جشنواره بزرگ داشت مولانا مسافران زیادی با تور قونیه به این شهر سفر میکنند علاوه بر آرامگاه مولانا موزه باستان شناسی قونیه هم در این شهر قرار دارد در این مقاله قصد داریم در رابطه با موزه باستان شناسی قونیه صحبت کنیم
این موزه از دو طبقه تشکیل شده است که در ادامه به شرح هر یک از طبقات میپردازیم
طبقه اول شامل باغ، تابوت ها و ستون های مربوط به زمان گذشته می باشد و در طبقه دوم مقبره های آشیل و مدوزا و مجسمه های الهه خورشید و آفرودیت به چشم میخورد.
گردشگران تور قونیه می توانند آثار مختلفی از دوره های بیزانس، عصر آهن، روم، مفرغ میانه، سلجوقی و غیره را در موزه باستان شناسی قونیه مشاهده کنند.
این موزه معماری ساده و قدیمی دارد که چیزی از ارزش هایش کم نمی کند و از جهت تاریخی حائز اهمیت زیادی است. در این مجموعه تابوت های آهکی و گنجینه های دفن شده در معرض نمایش قرار گرفته اند.
در موزه باستان شناسی آثار جالب و عجیبی مانند اسکلت انسان، جواهرات ساخته شده از سنگ و استخوان، ظروف سفالی، لوح های به جا مانده از دوره هیتی ها، چراغ موشی،برنز ها و تابوت های رومی، حکاکی های مربوط به نقالی های هرکول و غیره وجود دارد که گردشگران تور قونیه می توانند از آن ها دیدن کنند.
اگر قصد بازدید از این موزه را دارید حدودا یک ساعت و نیم زمان می خواهید تا بتوانید از همه بخش های این موزه جذاب دیدن کنید. همچنین برای ورود به این موزه باید بلیط تهیه کنید که قیمت آن بسیار ارزان و حدود 5 لیر می باشد.
در کل اگر با تور قونیه سفر می کنید بازدید از این موزه را فراموش نکنید
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه باستان شناسی قونیه

الی 17 مهر 97
4
من موزه های زیادی رفتم موزه باستان شناسی قونیه یکی از موزه های بود که از دیدنش خوشم اومد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر