امتیاز 5 از 5 | از بین 3288 امتیاز دهنده به تور قونیه

تور قونیه

در ادامه صفحه تور قونیه می توانید لیستی از به روز ترین تورهای قونیه آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

یکی از وسیع ترین استانهای ترکیه ، قونیه نام دارد. نام این شهر برای همه ما ایرانیان یادآور مولانا، شاعر بلندآوازه ایرانی است که مقبره اش در این قونیه قرار دارد.همین امر باعث شده بسیاری از گردشگران ایرانی تور قونیه را برای سفر به ترکیه انتخاب کنند.
از نظر موقعیت جغرافیایی قونیه به شهر درویش های مرید مولوی نیز مشهور است که در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه واقع شده است.
از لحاظ شریط آب و هوایی که گردشگران تور قونیه باید بدانند این است کهاین شهر  در تابستان دارای آب و هوای گرم و خشک و در زمستان نيز آب وهوای بسيار سرد دارد.گرمترين ماه سال در قونیه ژانویه است.
از دیدنی های این شهر که مسافران را برای تور قونیه ترغیب می کند می توان آرامگاه و موزه مولانا، تپه علاء الدین و موزه باستان شناسی، موزه آنتوگرافی، تربت و مسجد شمس تبریزی، مسجد سلطان سلیم، مسجد دارالفنون سلطان سلیم در قاره پینار و... را نام برد.
گردشگران سفر قونیه از جهت حمل نقل با بدانند که وسایل حمل و نقل عمومی در محدوده مرکزی شهر به راحتی مسافرین را جابجا می کند.تاکسی، مینی بوس، اتوبوس و تراموا در اکثر محدوده های مرکزی شهر وجود دارد.

قونیه یکی از وسیع ترین شهر های ترکیه و هفتمین شهر پر جمعیت آن می باشد. اگر شما از گرشگران تور قونیه هستید با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی مفید راجع به این شهر در اختیارتان قرار دهیم.
قونیه حدودا در ۲۲۵ کیلومتری آنکارا و ۷۰۰ کیلومتری جنوب استانبول قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۱۰۲۷ متر است.
اولین پایتخت دولت ترکیه شهر قونیه بوده و امروزه به پایتخت تمدن اسلامی معروف است.
شهر قونیه همچنین از معروف ترین شهر های ترکیه نیز محسوب می شود که این شهرت خود را مدیون وجود آرامگاه شخص بزرگی همچون جلال الدین محمد بلخی (مولانا) در این شهر است. همین موضوع باعث شده هر ساله گردشگران علاقه‌ مند به فرهنگ عرفانی برای بازدید از آرامگاه مولانا با تور قونیه به ترکیه سفر کنند.
شهر قونیه در منطقه میانی آناتولی واقع شده و به دلیل این که بیشترین مساحت آن را فلات و دشت تشکیل داده است، بسیار مورد توجه گردشگران تور قونیه قرار می گیرد. آناتولی همان ترکیه آسیایی است که آن را به شبه جزیره آناتولی هم می شناسند.
قونیه سرزمینی سرسبز با پوشش گیاهی مناسب و خاکی حاصلخیز برای کشت می باشد. همچنین جنوب شهر قونیه توسط کوه های طاروس محاصره شده است، با این تفاسیر در میابیم که تور قونیه به طبع باید از محبوب ترین تور های کشور ترکیه باشد.
قونیه شهری است کاملا هموار و مسطح که هیچ گونه ناهمواری به جز تپه ای کوچک به نام آلاتین تپه سی در آن مشاهده نمی شود.
تپه آلاتین تپه سی، تپه مصنوعی در مرکز شهر قونیه است که در دوره سلجوقی به منظور تماشا کردن مناظر و مراتع توسط اشراف زادگان از کاخ هایشان ساخته شد و می تواند از جمله مکان های تفریحی باشد که گردشگران تور قونیه از آن بهره میبرند.
فرودگاه مسافری-نظامی شهر قونیه نیز همواره میزبان گردشگران تور قونیه می باشد.

قونیه مرکز استان قونیه واقع در کشور ترکیه می باشد.
مسافران تور قونیه برای سفر به این شهر، باید از فرودگاه قونیه رفت و آمد داشته باشند. فرودگاه قونیه که یکی از فرودگاه های کشور پر توریست ترکیه است، فرودگاهی مسافری-نظامی می باشد که پروازهای مسافری در این فرودگاه از سال 2000 شروع شده است. پروازهای داخلی و پروازهای خارجی در پایانه مسافربری این فرودگاه اجرا می شود به صورتی که مسافران پروازهای رفت از طبقه همکف تردد می کنند و مسافران پروازهای برگشت از طبقه پایین آمد و شد می کنند.
این فرودگاه دارای امکاناتی از قبیل دستگاه خودپرداز، باجه های کرایه خودرو، کافه ها و فروشگاه ها است. لازم به ذکر است که در سال 2015 پایانه جدیدی که دارای امکانات و ظرفیت بیشتری است برای رفاه حال مسافران تور قونیه، به فرودگاه قونیه اضافه شده است.
زمین این فرودگاه در حدود 140000 متر مربع بوده و این فرودگاه به همان سان، مرکز فرماندهی منطقه سوم نیروی هوایی ترکیه است.
در سال 2010 تعداد مسافران تور قونیه که به وسیله این فرودگاه جابجا شده اند، بالغ بر 500 میلیون نفر بود.
این فرودگاه، فرودگاهی عمومی بوده و به دست اداره کل فرودگاه های ترکیه و نیروی هوایی ارتش ترکیه مدیریت می شود. این فرودگاه در منطقه سلجوقلو، در 18 کیلومتری آرامگاه مولانا قرار دارد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا 1031 متر است.
خطوط هواپیمایی ترکیه با عرضه خدمات پروازی به 115 کشور دنیا و بیش از 287 مقصد در سرتاسر جهان، چهارمین خط هوایی گسترده جهان به حساب می آید.
در حال حاضر برای گردشگران تور قونیه، خط هوایی مستقیم از تهران به قونیه و بالعکس وجود ندارد (البته به غیر از پروازهای چارتر)، پس مسافران تور قونیه برای سفر خود باید ابتدا به یکی از شهرهای اطراف رفته و بعد به شهر قونیه بروند.
با ایجاد پرواز مستقیم تهران به قونیه از سمت شرکت هواپیمایی ترکیه، پروازهای هفتگی این شرکت در ایران به تعداد 69 پرواز در هفته افزایش می یابد و تردد بین دو کشور سهل می گردد.

در این قسمت از وب سایت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با وضعیت آب و هوا و همچنین میانگین دمای شهر قونیه در اختیار گردشگران تور قونیه قرار دهیم. قونیه با توجه به موقعیت جغرافیایی آن دارای آب و هوای نسبتاٌ خشکی است. تابستان های این شهر بسیار گرم بوده و میانگین دمای هوا در این فصل حدود 30 درجه سانتی گراد می باشد و گاهی به 40 درجه سانتی گراد هم می رسد لازم به ذکر است اگر در فصل تابستان به این شهر سفر کنید گرمای هوا به شدت آزار دهنده خواهد بود اما در زمستان شاهد آب و هوای خشک و بسیار سرد هستیم و میانگین هوا در این فصل حدود 5 درجه سانتی گراد می باشد. خوب است بدانید در زمستان سال 1972 دمای هوای این شهر به 26- درجه سانتی گراد هم رسید، بنابراین فصل زمستان نیز زمان مناسبی برای سفر با تور قونیه نمی باشد. همچنین این شهر در فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه نسبتاٌ مرطوب و سرد بوده و در این فصل بارش باران اندکی را شاهد هستیم و گردشگران بسیار کمی در این بازه زمانی با تور قونیه سفر می کنند. اما در فصل پاییز هوای نسبتاٌ معتدلی را شاهد هستیم و به همین دلیل جشنواره بزرگداشت مولانا در این فصل و در بازه زمانی 19 تا 26 آذر برگزار می شود که اغلب گردشگران تور قونیه در این زمان به این شهر سفر می کنند و علاوه بر لذت بردن از هوای معتدل در جشنواره بزرگداشت مولانا نیز شرکت می کنند.
به طور کلی اگر قصد سفر با تور قونیه را دارید باید بدانید میانگین دمای هوای قونیه در طول سال حدود 10 درجه سانتی گراد می باشد و همچنین میانگین میزان بارش سالانه در این شهر حدود 337 میلی متر مکعب است که غالب بر 90 درصد این بارش ها در فصل بهار و به ویژه ماه اردیبهشت صورت می گیرد.

نظرات کاربران

رادمهر 20 آبان 97
0
تور قونیه جون میده بری واسه بزرگداشت مولانا واقعا حال و هوای خوبی داره
حنا 4 مهر 97
1
من با هدف بازدید از آرامگاه مولانا با تور قونیه به این شهر سفر کردم.
Zari.mianji 21 مرداد 97
2
برای 8 مهر چه مبلغ است.سپاس
کتایون 2 مرداد 97
0
تور های قونیه چه موقع از سال برگزار میشه؟ فقظ تو جشنواره ؟
ویشکا 17 تیر 97
1
تور قونیه برای تاریخ فوت مولانا دارید؟ یه روزه هزینه ش چقد میشه ؟ من میخوام امسال در مراسم بزرگداشت مولانا که در قونیه برگزار میشه شرکت کنم و به دنیال یک تور یک روزه به این شهر هستم
بهناز 10 تیر 97
3
ممنون از مطالب مفیدتون در رابطه با تور قونیه
هما 9 تیر 97
3
تور قونیه فقط برای بزرگداشت مولانا خوبه و گرنه تاریخای دیگه زیاد خوب به نظر نمیرسه
نگار 22 خرداد 97
4
من با تور قونیه پارسال سفر کردم و در جشن سماع شرکت کردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر