موزه تاریخ

همان طور که می دانید سنگاپور یکی از کشورهایی است که پر از جاذبه های تاریخی زیبا و دیدنی می باشد. این کشور مهد فرهنگ و تمدن بوده و موزه هایی با آثار هنری بسیار زیبا و نفیس را از سال های بسیار دور در خود جای داده است. موزه تاریخ که موزه ملی نیز خوانده می شود به بیش از 120 سال پیش باز میگردد و بزرگترین و قدیمی ترین موزه کشور سنگاپور است. موزه تاریخ یکی از چهار موزه اصلی در سنگاپور می باشد ، سه موزه دیگر عبارتند از موزه تمدن آسیایی ، موزه قدیمی تانو مدرسه نان و موزه هنر که گردشگران تور سنگاپور می توانند از آن ها بازدید به عمل بیاورند.

از آن جایی که این موزه بر موضوعات مربوط به تاریخ سنگاپور تمرکز دارد ، آن را در سال 1965 ، موزه تاریخ نامیدند. هرچند که برای مدت کوتاهی بین سال های 1993 تا 2006 ، آن را موزه ملی سنگاپور نامیدند اما دوباره به نام کنونی خود بازگشت . تاریخ تاسیس این موزه به سال 1849 باز میگردد که در آن زمان بخشی از کتابخانه مرکزی کشور سنگاپور بود. پس از جا به جایی های مکرر ، موزه تاریخ در سال 1887 به محل کنونی خود در جاده استمفورد منتقل شد. معماری این موزه به سبک نئو پالادیان و رنسانس است و  شامل دو بلوک مستطیل شکل موازی ، با گنبدی در مقابل ساختمان می باشد.  این موزه بعد از یک دوره مرمت سه و نیم ساله مجددا در تاریخ 2 دسامبر 2006 گشایش یافت. 

موزه تاریخ برای داشتن مجموعه های نفیس و به خصوص مجموعه های قوم نگاری جنوب شرقی آسیا به خصوص مالایاها در قبل از جنگ جهانی مشهور بوده است. این موزه نه تنها نمایشگر اشیاء تاریخی، بلكه برگزاركننده جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی گوناگونی نیز هست. شما می توانید در این موزه وقایعی را که از قرن چهاردهم تا کنون سبب شکل گیری سنگاپور شده است دنبال کنید. موزه تاریخ شبیه به شهر فرنگی است که فرهنگ و تاریخ غنی مردم سنگاپور، ریشه اجدادی و تعدد مذهب و نژادی و جنگ ها و نزاع های تاریخی ملت سنگاپور را نشان می دهد. جواهرات و طلاهای جاوانز متعلق به قرن چهاردهم که مربوط به دوران قبل از استعمار سنگاپور است در این موزه به نمایش گذاشته شده است که برای بسیاری از گردشگران تور سنگاپور جلب توجه می کند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه تاریخ
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

چینود 17 مهر 97
0
موزه تاریخ به درد کسانی می خوره که به تاریخ و بازدید از موزه علاقه دارند مثلا منی که به این مسائل علاقه ای ندارم رفتنم بیهودست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.