موزه تاریخ

همان طور که می دانید سنگاپور یکی از کشورهایی است که پر از جاذبه های تاریخی زیبا و دیدنی می باشد. این کشور مهد فرهنگ و تمدن بوده و موزه هایی با آثار هنری بسیار زیبا و نفیس را از سال های بسیار دور در خود جای داده است. موزه تاریخ که موزه ملی نیز خوانده می شود به بیش از 120 سال پیش باز میگردد و بزرگترین و قدیمی ترین موزه کشور سنگاپور است. موزه تاریخ یکی از چهار موزه اصلی در سنگاپور می باشد ، سه موزه دیگر عبارتند از موزه تمدن آسیایی ، موزه قدیمی تانو مدرسه نان و موزه هنر که گردشگران تور سنگاپور می توانند از آن ها بازدید به عمل بیاورند.

از آن جایی که این موزه بر موضوعات مربوط به تاریخ سنگاپور تمرکز دارد ، آن را در سال 1965 ، موزه تاریخ نامیدند. هرچند که برای مدت کوتاهی بین سال های 1993 تا 2006 ، آن را موزه ملی سنگاپور نامیدند اما دوباره به نام کنونی خود بازگشت . تاریخ تاسیس این موزه به سال 1849 باز میگردد که در آن زمان بخشی از کتابخانه مرکزی کشور سنگاپور بود. پس از جا به جایی های مکرر ، موزه تاریخ در سال 1887 به محل کنونی خود در جاده استمفورد منتقل شد. معماری این موزه به سبک نئو پالادیان و رنسانس است و  شامل دو بلوک مستطیل شکل موازی ، با گنبدی در مقابل ساختمان می باشد.  این موزه بعد از یک دوره مرمت سه و نیم ساله مجددا در تاریخ 2 دسامبر 2006 گشایش یافت. 

موزه تاریخ برای داشتن مجموعه های نفیس و به خصوص مجموعه های قوم نگاری جنوب شرقی آسیا به خصوص مالایاها در قبل از جنگ جهانی مشهور بوده است. این موزه نه تنها نمایشگر اشیاء تاریخی، بلكه برگزاركننده جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی گوناگونی نیز هست. شما می توانید در این موزه وقایعی را که از قرن چهاردهم تا کنون سبب شکل گیری سنگاپور شده است دنبال کنید. موزه تاریخ شبیه به شهر فرنگی است که فرهنگ و تاریخ غنی مردم سنگاپور، ریشه اجدادی و تعدد مذهب و نژادی و جنگ ها و نزاع های تاریخی ملت سنگاپور را نشان می دهد. جواهرات و طلاهای جاوانز متعلق به قرن چهاردهم که مربوط به دوران قبل از استعمار سنگاپور است در این موزه به نمایش گذاشته شده است که برای بسیاری از گردشگران تور سنگاپور جلب توجه می کند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه تاریخ

چینود 17 مهر 97
0
موزه تاریخ به درد کسانی می خوره که به تاریخ و بازدید از موزه علاقه دارند مثلا منی که به این مسائل علاقه ای ندارم رفتنم بیهودست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر