باغ دریایی وارنا

📅 بروزرسانی : ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ بازدید : 220
باغ دریایی وارنا؛ از دیدنش خسته نمی‌شوید
جاذبه های نزدیک به باغ دریایی وارنا
باغ دریایی وارنا نمادی از شهر وارنا، واقع در کشور بلغارستان می باشد. این باغ دریایی تا اواسط قرن نوزده، یک ذیوار ساده در خارج از محدوده شهری بوده است. سپس در سال 1862 یک باغ کوچک به دستور شهرداری، در این منطقه ایجاد شد و سرانجام در سال 1878، پس از آزادی بلغارستان، شهردار وارنا، ایجاد یک پارک ساحلی را در این منطقه پیشنهاد داد. در طول این سال ها کاشت گونه های گیاهی متنوعی از کشورهای هلند، آلمان، جمهوری چک و فرانسه در این باغ صورت گرفت. باغ دریایی وارنا اولین بار در سال 2005 به عنوان منطقه حفاظت شده، توسط قانون اعلام گردید.

تور وارنا - سفری رویایی به شهری اروپایی با جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز!

باغ دریایی وارنا؛ از دیدنش خسته نمی‌شوید

باغ دریایی وارنا در امتداد خطوط ساحلی دریای سیاه قرار دارد. در واقع این باغ به عنوان بزرگترین، قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک عمومی وارنا و همچنین به عنوان یکی از بی نظیر ترین آثار تاریخی و معماری این شهر به حساب می آید. 

در حال حاضر موزه های متعددی از جمله موزه علوم طبیعی، موزه نیرو دریایی، مجتمع افلاک و اختر شناسی و همچنین یک باغ وحش و یک گلخانه در باغ دریایی وارنا واقع شده است. یکی دیگر از جاذبه هایی که گردشگران تور وارنا را به سوی خود جلب می کند، تنها آکواریوم کشور بلغارستان می باشد که در این پارک واقع شده است. نمای اصلی و فوق العاده این آکواریوم، ترکیبی از سنگ تراشی، بر روی آن دیده می شود. سالن اصلی این آکواریوم زیبا نشان دهنده مجموعه ای با شکوه از جانوران آب شیرین و همچنین دریایی است. همچنین در این مجموعه، چند سالن مجزای دیگر، برای نمایش گیاهان دریایی سیاه و ویژگی های منحصر به فردشان وجود دارد. 

تور بلغارستان - بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با طبیعتی بکر و جاذبه‌های تفریحی به یاد ماندنی!

جاذبه های نزدیک به باغ دریایی وارنا

از دیگر جاذبه های این مکان تفریحی که گردشگران تور وارنا را به خود جذب می کند، مکان های تفریحی و سرگرم کننده و همچنین متنوع و جذاب آن می باشد. همچنین در این مکان، ساحل و رستوران های ساحلی، ارائه غذاهای دریایی، کافه ها و باشگاه های متنوع نیز وجود دارد.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23318-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به باغ دریایی وارنا