صومعه ریلا

صومعه سنت ایوان یا همان صومعه ریلا به عنوان شناخته شده ترین و معروف ترین صومعه های بلغارستان به شمار می رود که در قسمت شرقی کشور بلغارستان واقع شده است.در ادامه گردشگران عزیز تور بلغارستان را بیش تر با صومعه ریلا آشنا خواهیم کرد.
گردشگران عزیز لحظه آخر مطلع باشند که صومعه ریلا به عنوان مشخصه ی معماری و تاریخی بلغارستان محسوب می شود که امروزه به مکانی پر رفت و آمد گردشگران بین المللی تبدیل شده است.طبق آخرین آمار سال 2008 صومعه ریلا میزبان 900000 گردشگر از سراسر جهان بوده است.

صومعه ریلا در قسمت جنوب غربی کوهستان ریلا واقع شده است.این صومعه در فاصله ی 41 کیلومتری شهر بلاگووگراد و در 117 کیلومتری قسمت جنوب مرکز سوفیا پایتخت بلغارستان قرار دارد.همچنین این صومعه در دره ای عمیق در کنار رود ریلسکا ، در ارتفاع 1147 متری سطح دریا قرار گرفته است.بنیان گذار این صومعه سنت ایوان ریلا نام دارد که علت نام گذاری آن بر این مبنا می باشد.
این صومعه در سال 1961 به عنوان موزه ی ملی بلغارستان به ثبت و علاوه بر آن در سال 1976 به عنوان میراث غنی و تاریخی بلغارستان ثبت و سر انجام در سال 1983 به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید.
این صومعه دارای 100 اتاق و 300 سلول رهبانی است که در این میان برج هرلیو به عنوان قدیمی ترین سازه ی بنا در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است.همچنین در ارتفاع 24 متری این صومعه کلیسای کوچکی در طبقه پنجم قرار دارد.علاوه بر این بنا ها  معبد مریم مقدس و موزه و صلیب رافائل در این مجموعه به چشم می خورد.
مساحت کلی صومعه ریلا شامل اقامتگاه و کلیسا می شود که دیواری 22 متری دور تا دور آن را احاطه کرده است.گردشگران می توانند از اوایل خرداد ماه تا اواخر شهریور به روی گردشگران باز و می توانید به طوری کلی آن را بازدید نمایید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره صومعه ریلا

راستین 16 مهر 97
2
صومعه ریلا از لحاظ معماری بسیار زیبا و دیدنی می باشد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر