شهر نسبار

سفر در کنار ساحل جنوبی دریای سیاه و بازدید از روستا های قدیمی که هر کدام یک داستان برای گفتن دارند به سفر شما رنگ خاصی می بخشد.در این مقاله از لحظه آخر می خواهیم گردشگران تور بلغارستان را با یکی از شهر باستانی این کشور به نام شهر نسبار آشنا کنیم.
گشت و گذار در شهر نسبار بلغارستان که بر روی دماغه ای بیرون آمده از سطح دریا واقع شده شما را با یک سری کلیسا ها بنا های دیدنی و تاریخی مواجه خواهد ساخت که در نگاه اول شما را مجذوب خود می کند.کلیسا های که در شهر نسبار واقع شده اند قدمت آنان به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد.بازدید از کوچه های باریک ، مغازه ها ، خانه ها و ساختمان های قدیمی شما را به دوران یونانی ها ، رومی ها و بیزانس بر می گرداند گویا دارید در تاریخ سفر می کنید.

در شهر نسبار بلغارستان بنا هایی مانند معبد آپولو ، ارگ شهری ، استحکامات شهری ، میدان عمومی و خانه های چوبی زیبایی وجود دارد که به زیبایی درون خود جای داده است و هر کدام آن ها به خودی خود به عنوان جاذبه گردشگری شهر نسبار به حساب می آید.
شهر باستانی نسبار در استان بورگاس ، کشور بلغارستان و روی یک شبه جزیره ی سنگی در دریای سیاه واقع گردیده است.قدمت این شهر تاریخی به سه هزار سال پیش باز می گردد که توسط تراسیان‌ها بنیان گذاری شده و در قرن ششم پیش از میلاد مسیح مردمی از یونان مهاجرت کرده و در این شهر ساکن شدند.
در این شهر تاریخی یک قلعه وجود دارد که در زمان حکومت بیزانس احداث شده است.همچنین این شهر نسبار در زمان حاکمیت رم شرقی در سواحل دریای سیاه از مهم ترین شهر بندری این منطقه محسوب می شد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر نسبار

بهزاد 29 آبان 96
3
به طور کلی شهر نسبار زیباست هر چیزی که داره فوق العادست
معین 29 آبان 96
3
من در مورد شهر نسبار خیلی شنیدم همه راضی بودن از رفتن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر