خانه شیخ سعید آل مکتوم

📅 بروزرسانی : ۳۰ مهر ۱۳۹۶ بازدید : 344

دبی یکی از پر زرق و برق ترین و دیدنی ترین شهر های توریستی امارات متحده عربی به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی این مقصد را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند. این شهر با ساختمان های آسمان خراش ، تفریحات هیجان انگیز و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان مسافران را چند روزی سرگرم خواهد کرد به همین دلیل می خواهیم گردشگرانی که قصد سفر به دبی را دارند با یکی از از جاذبه های گردشگری دبی به نام خانه شیخ سعید آل مکتوم بیش تر آشنا کنیم تا در صورت تمایل بازدید از آن را به هیچ عنوان ازدست ندهید.

 

خانه حاکم دبی
 

تاریخچه قدیمی ترین بنای دبی

شیخ سعید آل مکتوم از سال 1921 الی 1958 حاکم دبی بود که امروزه پدر بزرگ حاکم فعلی می باشد که محل اقامت فعلی آن به عنوان موزه بازسازی ترمیم و به عنوان یک نمونه معماری خوب عربی در دبی و به محل مناسب و خوبی برای دوستداران معماری تبدیل شده است. خانه ی اصلی در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شد طوری که او می توانست از بالکن خانه به راحتی حمل و نقل کشتی ها در دریا را مشاهده کند اما بعد از مدتی خانه ی اصلی تخریب و خانه ی دیگری در همان محل ساخته شد.
 
 
خانه شیخ سعید
 
 
در دور تا دور خانه شیخ سعید آل مکتوم سی اتاق به همراه یک اتاق مرکزی و همچنین برج بادگیر با جزئیات ساخته شده است که یک نمونه معماری برای مکان های گرم و خشک می باشد که در بیش تر مناطق گرم و خشک ایران هم مشاهده کرده اید. جالب است بدانید که در ساخت این خانه کاملا از معماری خانه های جنوب ایران الهام گرفته شده است.
 
 
دبی
 
 
در داخل خانه نمایشی از از اسناد ، عکس های تاریخی و همچنین مدارکی با عکس های قدیمی از سال های 1948 1953 وجود دارد. در سرتاسر خانه نقشه ها ، تمبر ها و نامه های توسعه امارت را برای عموم به نمایش گذاشته اند. گردشگران تور دبی می توانند به راحتی به بازدید از این خانه دیدنی رفته و با تاریخچه شهر دبی بیشتر آشنا شوند، گفتنی است این خانه با قدمتی حدود 150 سال قدیمی ترین بنای شهر دبی به شمار می رود.
 
 
دیدنی های دبی
 
گردشگران تور امارات نیز می توانند به راحتی از این خانه تاریخی و زیبا بازدید داشته باشند و یکی از زیباترین خانه های قدیمی دبی را به تماشا بنشینند. از دیگر جاهای دیدنی دبی نیز می توان به میراکل گاردن دبی و آکواریوم دبی اشاره کرد، به شما پیشنهاد می شود حتما به این دو مکان رفته و شاهد دیگر زیبایی های شهر دبی نیز باشید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیما مهر 1396
19 نفر پسندیدند
من خانه شیخ سعید آل مکتوم رفتم مثل خونه های یزد ساخته شده
فروغ مهر 1396
9 نفر پسندیدند
من خودم از مکان های تاریخی با معماری متفاون خیلی خوشم میاد خانه شیخ سعید آل مکتوم واقعا پیشنهاد خوبی هست

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/17243-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%AE-%D8%B3%D8%B9%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84-%D9%85%DA%A9%D8%AA%D9%88%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به خانه شیخ سعید آل مکتوم