شهر روحانی کندی

سریلانکا با مساحت 65 هزار کیلومتر مربع در اقیانوس هند و در منتهی الیه آسیای جنوبی واقع شده است همچنین با کشور هند 19 کیلومتر فاصله دارد که توسط تنگه پالک این دو کشور از یکدیگر جدا شده است.کلمبو پایتخت کشور سریلانکا و مهم ترین بنادر تجاری محسوب می شود.این کشور به دلیل وجود انواع بنا های فرهنگی ، منابع طبیعی ، پارک های طبیعی و جاذبه های گردشگری تاریخی با بیش از 3 هزار سال قدمت یکی از بهترین مقاصد گردشگری در میان مسافران نیز می باشد.به همین دلیل در ادامه گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند با یکی از دیدنی ترین جاذبه گردشگری سریلانکا به نام شهر روحانی کندی بیش تر آشنا خواهیم کرد.
شهر روحانی کندی یکی از جاذبه های گردشگری دیدنی سریلانکا می باشد که در 120 کیلومتری شهر کلمبو پایتخت سریلانکا واقع شده است. این شهر با وجود 120 هزار نفر جمعیت و دارا بودن طبیعت زیبا و خیره کننده توجه گردشگران خارجی زیادی را به سمت خود جذب کرده است به همین دلیل به یکی از شهر های گران قیمت در کشور سریلانکا تبدیل شده است.

شهر روحانی کندی دارای یک معبد معروف به نام دالادا ماگی گاوا نیز می باشد که در سال 1593 میلادی توسط پادشاهان سریلانکا ساخته شده و طی سال های بعد بنا های بیش تری در اطراف آن ساخته شد.در معبد دالادا ماگی گاوا دندان مقدس که منسوب به بودا می باشد نگهداری می شود به همین دلیل از اهمیت ویژه ای از نظر بوداییان سریلانکا و جهان برخوردار است.همچنین در نزدیکی این معبد موزه ای وجود دارد که در آن یک فیل عظیم الچثه مومیایی شده ای نگهداری می شود که هزینه ی مومیایی شدن این فیل حدود 55 سال پیش توسط تاجر ثروتمند صورت گرفت.
علاوه بر همه ی مسائل ذکر شده از شهر روحانی کندی شایان ذکر است که این شهر به عنوان شهر جشنواره های با شکوه نام برده شده است که سالانه 4 جشنواره برگزار می گردد که مهم ترین و معروف ترین آن اسالا نیز می باشد.
یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کندی باغ سلطنتی نیز می باشد که جز یکی از سه باف مشهور سریلانکا نیز است که در منطقه پرادانیا واقع شده است. در مراکز خرید شهر کندی می توانید انواع صنایع دستی ، حکاکی ، صنایع چوبی ، ظروف برنجی و صنایع چوبی را خریداری نمایید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر روحانی کندی

آدریانا 15 مهر 97
1
چقدر مردم این شهر به شهر روحانی کندی احترام می گذارند و طرفدار پر و پا قرصش هستند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر