سوپ تایلندی توم یام

سوپ تایلندی توم یام، از پرطرفدارترین و لذیذترین غذاهای محلی تایلند است بطوریکه تمام گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، حداقل یکبار سوپ تایلندی توم یام را میل می کنند. لازم به ذکر است نام این غذا، تام یام و توم یوم نیز می باشد.
مواد لازم برای تهیه سوپ توم یام:
5 فنجان عصاره سبزیجات
10 عدد قارچ و گل کلم
1 قاشق غذاخوری علف لیمو خرد شده
مقدار لازم نمک
1 عد فلفل چیلی قرمز یا سبز
1 قاشق چایخوری آبلیمو.
این موارد، محتویات لازم برای تهیه سوپ تایلندی توم یام هستند. ابتدا می بایست 5 فنجان عصاره سبزیجات را درون قابلمه ریخت و بر روی شعله گذاشت تا بجوشد. سپس پس از جوش آمدن، نمک، فلفل چیلی، گل کلم یا قارچ و علف لیمو را می بایست به آن اضافه کرد. پس از سه الی چهار دقیقه، می بایست آبلیمو را به آن اضافه نمود.
اما موارد بالا برای تهیه یک سوپ توم یام معمولی است ولی در تایلند انواع مختلفی دارد:
توم یام گونگ: محبوب ترین نوع سوپ تایلندی توم یام در میان گردشگران تور تایلند این مدل است که به آن، میگو نیز اضافه می شود.
توم یام گائی: این نوع از تو یام با مرغ آماده شده و پس از میگو، دومین سوپ توم یام پرطرفدار می باشد.
توم یام پلا: با اینکه توم یام نوعی "سوپ" محسوب می شود اما نوع "پلا"، با گوشت ماهی و به همراه برنج سرو می شود.
توم یام نام خون: همانند توم یام گونگ، این مدل هم به میگو سرو می شود اما شیر یا شیر نارگیل نیز به آن افزوده می شود.
توم یام کونگ مافرائو آن نام خون: در واقع همان توم یام نام خون است اما به همراه تکه های نارگیل.
توم یام پو تائک: این مدل از سوپ توم یام، محتویات اولیه را دارد و در کنار آن، انواع خوراکی های دریایی مانند صدف، میگو، ماهی و غیره هم سرو می شود.
توم یام خا مو: گران ترین نوع سوپ تایلندی توم یام، توم یام خا مو است چرا که این مدل از سوپ توم یام با گوشت ران خوک سرو می شود و برای تهیه آن، می بایست سوپ مدت زیادی بر روی شعله با حرارت کم قرار گیرد.
جالب است بدانید این سوپ در کشورهای دیگر مانند مالزی، سنگاپور، کامبوج و برونئی نیز سرو می شود و در سال 2011، در میان 50 غذای لذیذ دنیا، رتبه هشتم را به خود اختصاص داد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر