فستیوال پنیر تفلیس

📅 انتشار : 1396/11/21 📅 بروزرسانی : 1402/08/20 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 1335
فستیوال پنیر
فستیوال پنیر
فستیوال پنیر
فستیوال پنیر
هر ساله در گرجستال فستیوال‌های مختلف و متنوعی برپا می‌شود که علاقه‌مندان برای بازدید به این کشور سفر می‌کنند. مسافران و گردشگران در این فستیوال‌ها با آداب و رسوم و فرهنگ مردم گرجستان آشنا می‌شوند. جشنواره‌های گرجستان معمولاً در روزهای خاصی از سال برگزار خواهند شد. مسافران در سفر به شهر تفلیس با تاریخ و سنت مردم اطلاعات خوبی به دست می‌آورند. در ادامه یکی از خوشمزه‌ترین فستیوال گرجستان را که فستیوال پنیر تفلیس نام دارد را خدمت شما معرفی می‌نماییم.
 فستیوال پنیر تفلیس برای دوستداران این خوراکی لذیذ بسیار جذاب و شورانگیز است. در سال های ابتدایی، تولیدکنندگان گرجستانی به تنهایی این فستیوال را برگزار می کردند اما از سال 2015 با اضافه شدن تولیدکنندگان ارمنستان و آذربایجان، فستیوال پنیر به فستیوالی بین المللی تبدیل شد و مقرر شد که برنده هرسال، در سال بعد فستیوال پنیر را میزبانی کند. فستیوال پنیر برای معرفی انواع مختلف پنیر از کشورهای مختلف، هر سال برگزار می شود و تولیدکنندگان سعی می کنند هر ساله محصولات بیشتر و متنوع تری را عرضه کنند تا در این فستیوال حرفی برای گفتن داشته باشند.
با کدام تور به تفلیس سفر کنیم؟

فستیوال پنیر

گرجی‌ها پنیرهای خوش طعم، رنگارنگ و لذیذی دارند و همچنین به پنیر بسیار علاقه‌مند هستند. فستیوال پنیر از مهم‌ترین فستیوال‌های گرجستان به شمار می‌رود که از سال 2015 به یک فستیوال بین‌المللی تبدیل شد. از آن زمان به بعد کشورهای آذربایجان و ارمنستان نیز به همراه گرجستان هر سال در این فستیوال شرکت می‌نمایند. از سال 2015 به بعد تصمیم گرفته شد، سال بعد فستیوال در کشور برنده برگزار شود. در طول جشنواره هر سه کشور انواع مختلف پنیرهای خود را برای معرفی به نمایش عموم می‌گذارند. پنیرهای به نمایش گذاشته شده در طعم‌ها و رنگ‌های متنوعی ارائه می‌شوند.
پنیرها با روش‌های خاصی که از سوی یونسکو شناخته و تأیید شده‌اند، تهیه می‌شوند. این پنیرها در انواع پنیر تند گودا تهیه شده در پوست گوسفند، پنیرهای شیرین، شور، دودی و خامه‌ای درست می‌شوند. همچنین پنیرهایی در عسل، روغن، گل، ادویه جات و حتی در شراب نیز تهیه می‌کنند. در این فستیوال علاوه‌بر انواع پنیر، ابزاری که مردم به کمک آن‌ها پنیرها را تهیه کرده‌اند نیز به نمایش گذاشته می‌شود. هدف از برگزاری این فستیوال، رقابت با دیگر رقبای تولید‌کننده پنیر و افزایش لذت از این ماده دوست داشتنی است. 

راهنمای سفر به تفلیس - راهنمای کامل و جامع سفر به پایتخت زیبای گرجستان

انواع پنیرهایی که در این فستیوال به نمایش گذاشته می شود به شرح زیر می باشند:
پنیر خام مزه دار شده با روش های مورد تایید یونسکو، پنیر تند گودا که در پوست گوسفندان به عمل می آید، انواع پنیرهای شیرین و شور و دودی، پنیرهای خامه ای، پنیر در عسل، گل، روغن و ادویه جات. همچنین مردم اهل روستا لوازمی را که با آن ها پنیر تهیه می کنند را نیز به همراه پنیرهای تولیدی خود به فستیوال پنیر می آورند و برای بازدید کنندگان و گردشگران تور گرجستان به معرض نمایش می گذارند. برای مشخص شدن زمان و مکان فستیوال پنیر در سال بعد، باید فستیوال سال اخیر برگزار شود و مشخص شود کدام کشور برنده و میزبان سال بعد است.

هزینه خوراک در تفلیس - قیمت غذاها در تفلیس چقدر است؟

کلام آخر:
گرجستان کشوری است با فرهنگ غنی و آداب و رسوم مختلف که مردمانش بر حفظ این آداب و رسوم تمام تلاش خود را می‌کنند. مراسم سنتی در این کشور با آداب خاصی اجرا می‌شود و گردشگران بسیاری نیز برای بازدید از این رسومات همه ساله به این کشور سفر می‌نمایند. علاوه‌بر آداب و رسوب، این کشور جاذبه‌های گردشگری بسیاری نیز دارد. به همراه تور گردشگری گرجستان در کنار گشت‌وگذار در این کشور تاریخی و فرهنگی از فستیوال‌های فصلی نیز بازدید نمایید. 

 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربران به فستیوال پنیر