پارک ایران در لبنان

📅 بروزرسانی : ۲۹ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 741
در این مقاله قصد داریم کاربران سایت لحظه آخر را از وجود پارک ایران در لبنان مطلع سازیم. همچنین مختصر شرحی درباره اهداف ساخت این مجموعه تفریحی در این کشور، در اختیار گردشگران عزیز قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.
 

پارک ایران لبنان

پارک ایران یک مجموعه تفریحی، توریستی و اقامتی است که دولت جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی کشور لبنان با فلسطین اشغالی تاسیس کرده است. این پارک در روستایی به نام مارون الراس واقع شده است. روستای مارون الراس روستایی در جنوب کشور لبنان می باشد که در استان النبطیه و بخش بنت جبیل آن قرار گرفته است.
 
پارک ایرانی لبنان
 
این روستا حدود یک کیلومتر با مرز لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین فاصله دارد. گردشگران تور لبنان توجه داشته باشید که روستای مارون الراس با قرار گیری در قسمت های مرتفع منطقه و اشراف آن به نواحی مهم جنوبی لبنان، مناطق شمالی سرزمین های اشغالی و حدود چهارده شهرک صهیونیست نشین، باعث شده که از لحاظ نظامی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. همچنین لازم به ذکر است که این روستا حدودا در 125 کیلو متری جنوب شهر بیروت قرار گرفته و حدود 1000 هکتار وسعت دارد.
پارک ایران در لبنان در واقع به پاس مقاومت زبان زد مردم این منطقه در دوره 33 روزه جنگ سال 1385 هجری شمسی (2006 میلادی) تاسیس شده است. گردشگران لازم است بدانند که این مجموعه همچنین با هدف معرفی و ترویج تمدن و فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران احداث شده و بدین منظور در این پارک به تعداد استان های کشور عزیزمان ایران، استراحتگاه تاسیس کرده اند. گفتنی است نام این استراحتگاه ها مطابق با نام استان های ایران می باشد.علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی پارک ایران، مسجدی در آن وجود دارد که دقیقا به شکل یکی از مساجد باشکوه و مشهور جهان یعنی مسجد القصی (واقع در پایتخت فلسطین، شهر قدس)، ساخته شده و علت این امر در واقع قدرت نمایی اسلام و مردم مسلمان فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی می باشد، چرا که شهر های اشغالی در نزدیکی پارک ایران در لبنان واقع شده و این مسجد از این شهرک ها به راحتی قابل مشاهده است. از جمله امکانات تفریحی این پارک می توان به پینت بال و زمین فوتبال  و همچنین جاذبه هایی نظیر  معبد ژوپیتر هم اشاره کرد.
 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ایران در لبنان

عباس عبدالحمید مرداد 1400
25 نفر پسندیدند
برغم نیاز هموطنان عزیز ونجیب ایرانی،ساختن پارک در کشور بیگانه،نه جنبه ی شرعی ونه جنبه ی عقلانی ونه جنبه ی انسانی ونه وجاهت قانونی دارد.زیرا پول کشور و ملتی که برخی از آنها خود به نان شب محتاج اند، عین خیانت است.معروف است در زمان پیامبر اسلام شخصی تمام دارایی خود را به دیگران بخشید، بعداز مرگش ،زن وفرزند اورا _ در حالی که محتاج ونیازمند بودند_نزد پیامبر آوردند،وگفتند این اهل عیال همان کسی است که قبل از مرگش تمام دارایی خود را به دیگران بخشید. پیامبر فرمود اگر می دانستم او با وجود داشتن زن و فرزند نیازمند چنین کاری کرده ، نمی گذاشتم او در قبرستان مسلمانان دفن شود.مفهوم سخن پیامبر این است که کسی با وجود نیازمندی عائله واقریا ونزدیکان ،حاتم بخشی کرده واموالش را به دیگران می بخشد، او مسلمان نیست. این رفتار نابخردانه بانیان این کار وکسانی که پول ملت را علیرغم، نیاز هموطنان عزیز خرج ملت بیگانه می‌کنند ، نه‌تنها عاقل نبوده بلکه مسلمان نیز نیستند.کاش فقط این حاتم بخشی فقط شامل ساختن پارک می شد، در حالیکه قریب دوهزار و اندی طرح های مختلف عمرانی، باپول این کشور در لبنان که کشور بیگانه است اجرا شده است.امروزمردم خوزستان برای آبرسانی نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه است، و بدبختی وفلاکت به سر می برد ، آن وقت پول ایران برای رفاه ملت بیگانه هزینه می شود.
محسن فردوسی مرداد 1400
35 نفر پسندیدند
دولت ها متصدی رفاه و آسایش و راحتی و آبادانی کشور و ملت خویش اند، نه ملت بیگانه،.این هزینه‌هاباید صرف بازسازی آب رسانی و ایجاد زیرساخت ها، وزیربناهای نظیر خوزستان می شد، نه کشور و ملت اجنبی وبیگانه.چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.این کشور غنی نیازمند مدیریت عقلانی است.امروزفقدان عقلانیت حکام و رهبران ایران است که انقلاب مردم ایران را را با چنین وضعیت وچالشی روبرو ساخته است.
مجنون الحسین بهمن 1400
12 نفر پسندیدند
شما که عقل نداری نظر نده آخه دیوانه این پول هایی که باهاش این پارک رو ساختند که مال ایران نیست
فاطمه امینی دی 1399
21 نفر پسندیدند
چقدر این پارک معنای و مفهوم زیادی داره مخصوصا از اینکه در رمز اسرائیل هست💪
ف.بشارتی آذر 1399
15 نفر پسندیدند
یادش بخیر سال۸۶ یک در خت در ان پارک کاشته ام یکی از معدودترین نقاطی است که لبنان بر اسراییل مسلط است.

lahzeakhar.com/news/22509-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به پارک ایران در لبنان