پارک ایران در لبنان


پارک ایران یک مجموعه تفریحی، توریستی و اقامتی است که دولت جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی کشور لبنان با فلسطین اشغالی تاسیس کرده است. این پارک در روستایی به نام مارون الراس واقع شده است. روستای مارون الراس روستایی در جنوب کشور لبنان می باشد که در استان النبطیه و بخش بنت جبیل آن قرار گرفته است. این روستا حدود یک کیلو متر با مرز لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین فاصله دارد. گردشگران تور لبنان توجه داشته باشید که روستای مارون الراس با قرار گیری در قسمت های مرتفع منطقه و اشراف آن به نواحی مهم جنوبی لبنان، مناطق شمالی سرزمین های اشغالی و حدود چهارده شهرک صهیونیست نشین، باعث شده که از لحاظ نظامی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. همچنین لازم به ذکر است که این روستا حدودا در 125 کیلو متری جنوب شهر بیروت قرار گرفته و حدود 1000 هتکار وسعت دارد.
پارک ایران در لبنان در واقع به پاس مقاومت زبان زد مردم این منطقه در دوره 33 روزه جنگ سال 1385 هجری شمسی (2006 میلادی) تاسیس شده است. گردشگران تور بیروت لازم است بدانید که این مجموعه همچنین با هدف معرفی و ترویج تمدن و فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران احداث شده و بدین منظور در این پارک به تعداد استان های کشور عزیزمان ایران، استراحتگاه تاسیس کرده اند. گفتنی است نام این استراحتگاه ها مطابق با نام استان های ایران می باشد.

علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی پارک ایران، مسجدی در آن وجود دارد که دقیقا به شکل مسجد القصی (واقع در پایتخت فلسطین، شهر قدس)، ساخته شده و علت این امر در واقع قدرت نمایی اسلام و مردم مسلمان فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی می باشد، چرا که شهر های اشغالی در نزدیکی پارک ایران در لبنان واقع شده و این مسجد از این شهرک ها به راحتی قابل مشاهده است. از جمله امکانات تفریحی این پارک می توان به پینت بال و زمین فوتبال اشاره کرد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 104 دهنده به امتیاز پارک ایران در لبنان
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
رادمنش 6 آبان 97
4
پارک ایران در لبنان ؟؟ پارک ایران در لبنان ونجا دیگه چیکار می کنه خخخ
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.