امتیاز 5 از 5 | از بین 107 امتیاز دهنده به پارک ایران در لبنان

پارک ایران در لبنان

در این مقاله قصد داریم کاربران سایت لحظه آخر را از وجود پارک ایران در لبنان مطلع سازیم. همچنین مختصر شرحی درباره اهداف ساخت این مجموعه تفریحی در این کشور، در اختیار گردشگران عزیز قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.
 
 
پارک ایرانی لبنان
 
 

پارک ایران لبنان

پارک ایران یک مجموعه تفریحی، توریستی و اقامتی است که دولت جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی کشور لبنان با فلسطین اشغالی تاسیس کرده است. این پارک در روستایی به نام مارون الراس واقع شده است. روستای مارون الراس روستایی در جنوب کشور لبنان می باشد که در استان النبطیه و بخش بنت جبیل آن قرار گرفته است. این روستا حدود یک کیلومتر با مرز لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین فاصله دارد. گردشگران تور لبنان توجه داشته باشید که روستای مارون الراس با قرار گیری در قسمت های مرتفع منطقه و اشراف آن به نواحی مهم جنوبی لبنان، مناطق شمالی سرزمین های اشغالی و حدود چهارده شهرک صهیونیست نشین، باعث شده که از لحاظ نظامی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. همچنین لازم به ذکر است که این روستا حدودا در 125 کیلو متری جنوب شهر بیروت قرار گرفته و حدود 1000 هکتار وسعت دارد.
 
 
پارک ایرانی لبنان
 
 
پارک ایران در لبنان در واقع به پاس مقاومت زبان زد مردم این منطقه در دوره 33 روزه جنگ سال 1385 هجری شمسی (2006 میلادی) تاسیس شده است. گردشگران لازم است بدانند که این مجموعه همچنین با هدف معرفی و ترویج تمدن و فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران احداث شده و بدین منظور در این پارک به تعداد استان های کشور عزیزمان ایران، استراحتگاه تاسیس کرده اند. گفتنی است نام این استراحتگاه ها مطابق با نام استان های ایران می باشد.
 
 
پارک ایرانی
 
 
علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی پارک ایران، مسجدی در آن وجود دارد که دقیقا به شکل یکی از مساجد باشکوه و مشهور جهان یعنی مسجد القصی (واقع در پایتخت فلسطین، شهر قدس)، ساخته شده و علت این امر در واقع قدرت نمایی اسلام و مردم مسلمان فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی می باشد، چرا که شهر های اشغالی در نزدیکی پارک ایران در لبنان واقع شده و این مسجد از این شهرک ها به راحتی قابل مشاهده است. از جمله امکانات تفریحی این پارک می توان به پینت بال و زمین فوتبال  و همچنین جاذبه هایی نظیر  معبد ژوپیتر هم اشاره کرد.
 
پارک ایرانی در لبنان

نظرات مردم درباره پارک ایران در لبنان

فاطمه امینی 19 دی 99
1
چقدر این پارک معنای و مفهوم زیادی داره مخصوصا از اینکه در رمز اسرائیل هست💪
ف.بشارتی 26 آذر 99
1
یادش بخیر سال۸۶ یک در خت در ان پارک کاشته ام یکی از معدودترین نقاطی است که لبنان بر اسراییل مسلط است.
داود علیی 5 شهریور 99
6
اینا از جنس عرب اند وبرای عرب هم کار میکنند
علی 16 مرداد 99
5
ملیونها نفر در ایران بی خانمان هستند. و پارک تو لبنان و سوریه. و عراق می سازند
احمد جباری 16 مرداد 99
5
خداوکیلی ما تو شهرمون ی پارک درست حسابی نداریم اون وقت رفتین یک کشور دیگه پارک احداث کردین! درود خداوند بر شما مسئولین!
درج نظر