پارک ملی گورمه

کاپادوکیا شهری تاریخی و باستانی در کشور ترکیه می باشد که اغلب جاذبه ها و تفریحات آن یادآور تاریخ با ارزش ترکیه می باشد. در این بین پارک ملی گورمه همچون نگینی در شهر می درخشد که جلوه بی نظیری به مناطق اطراف خود بخشیده است. این پارک یک میراث طبیعی و فرهنگی در ترکیه به حساب می آید.
این پارک جذاب در سال 1985 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت گردید و امروزه بسیاری از گردشگران تور کاپادوکیا از این منطقه که جزء 10 مرکز توریستی ترکیه قرار دارد، بازدید می کنند. پارک ملی گورمه قدمتی در حدود 4 هزار سال قبل از میلاد داشته و با وجود گذشت زمان های طولانی آثار و بقایای سنگی آن به همان صورت اولیه قابل مشاهده هستند. در این پارک تعدادی غار صخره ای وجود دارد که مورد توجه گردشگران تور ترکیه قرار گرفته است، این غارها در دوران عثمانی و سلجوقیان به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین قدمت اقامتگاه هایی که به شکل صخره ای در این مکان وجود دارند به ابتدای مسیحیت باز می گردد.

بخشی از پارک ملی گورمه را صومعه ها، معابد و کلیساها تشکیل می دهند که در زمان خود اهمیت فراوانی داشته اند. تلاقی دخمه ها و خانه های سنگی با مکان های مذهبی، در این پارک، مکان گردشگری بی نظیری را به وجود آورده است. گردشگران تور کاپادوکیا می توانند با بازدید از این پارک ملی روزی خاطره انگیز را برای خود به ثبت برسانند.
جالب است بدانید که در پارک ملی گورمه سالیانه مسابقاتی در زمینه دوچرخه سواری و پیاده روی برگزار می شود که سبب محبوبیت دوچندان آن شده است. افزون بر این، جشنواره بالن ها یکی از پرطرفدارترین سرگرمی هایی است که در این مکان به صورت هر ساله برگزار می گردد و جهانگردان از تماشای آن لذت می برند.
آدرس: ترکیه/ کاپادوکیا/ استان نوشهر 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پارک ملی گورمه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.