امتیاز 5 از 5 | از بین 2667 امتیاز دهنده به تور کاپادوکیا

تور کاپادوکیا

در ادامه صفحه تور کاپادوکیا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای کاپادوکیا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

شهر کاپادوکیا نام خطه ای تاریخی در کشور ترکیه است که نظر گردشگران و باستان شناسان زیادی را به خود جلب می کند. این شهر قدمتی کهن دارد و جزء چند شهر سنگی موجود در دنیا است که به دلیل جلوه شبیه به ماه، کلیساهای غاری شکل، شهرهای زیرزمینی و خانه های حفر شده در صخره و سنگ ها شهرت جهانی پیدا کرده است. این منطقه تاریخی به دلیل موقعیت خاصی که دارد مورد توجه توریست های جهانی قرار گرفته که هر ساله با تور کاپادوکیا از این منطقه بازدید می کنند. شهر کاپادوکیا که در منطقه آناتولی واقع شده به شهر اعجاب و شگفتی معروف می باشد. این شهر با دارا بودن دره های تنگ، شهرهای ساخته شده در دل سنگ ها و صخره ها و تپه های عجیب و حیرت آور که بین کوه های آتشفشانی ملندیز و حسن و ارسیس قرار دارد، نمایی فرا زمینی دارد. این منطقه مملو از جاذبه های تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی می باشد که موجب محبوبیت تور کاپادوکیا شده است. اماکن دیدنی این شهر در مناطق آکسارای، کایسری، نوشیر و نیگده قرار دارد.
از جمله جاذبه های این شهر که همواره مورد توجه توریست های تور کاپادوکیا قرار گرفته می توان به گورمه، شهر زیرزمینی کایماکلی، دره سرخ کاپادوکیا، موزه فضا باز زلو، معبد اسکی گوموسلر اشاره کرد. این شهر غیر معمولی در زبان سیتی "خپاتوکا" نامیده می شود که به معنای کشور مردم خدایان هپات است. در دوران حکمرانی رومی ها، این منطقه مامنی برای فرار مسیحی ها در زمان لزوم بود، علاوه بر این تعدادی شهر زیرزمینی نیز برای این منظور احداث شد. نوشهیر ایالت اصلی کاپادوکیا، اورگوپ بزرگ ترین شهر در کاپادوکیا، گورمه خانه های احداث شده در دودکش، اوچیسار مرتفع ترین نقطه منطقه، آوانس شهر کوزه گری که به وسیله رودخانه قزل ایرماق به دو قسمت تقسیم شده، ارتاحیصار دهکده ای کوچک در شهر و مصطفی پاشا دهکده یونانی است که قسمت های مختلف شهر کاپادوکیا را تشکیل می دهند و گردشگران تور کاپادوکیا می توانند از آن ها دیدن کنند. شهر کاپادوکیا به عنوان بهترین منطقه برای پرواز بالن ها است که گردشگران تور کاپادوکیا می توانند در این شهر به بالن سواری بپردازند و از منظره ها و نمای جذاب شهر دیدن کنند. قابل توجه گردشگران تور کاپادوکیا آب و هوای این منطقه مدیترانه ای بوده و تابستان های گرم و زمستان های متعادل دارد.

کاپادوکیا که منطقه‌ای تاریخی است که در آناتولی مرکزی کشور ترکیه واقع شده است و این منطقه به خاطر نمای شبیه به ماه، شهرهای زیرزمینی، کلیساهای غار مانند و خانه های حفاری شده در دل صخره که دارست، مشهور شده است، این منطقه بسیار مورد توجه باستان شناسان و همچنین گردشگران تور کاپادوکیا قرار گرفته است. منطقه کاپادوکیا از قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان به شمار می آید.
کاپادوکیا، از فلات هایی تشکیل شده است که هر کدام دارای طول جغرافیایی حدود 1000 متر است این فلات ها حفره های آتشفشانی زیادی تشکیل شده است. کاپادوکیا در جنوب غربی شهر قیصریه واقع شده است و این شهراز طریق سیستم حمل و نقل ریلی و هوایی به شهرهای، آنکارا، استانبول و سایر شهرها دسترسی دارد که جابجایی را برای گردشگران تور کاپادوکیا آسان می کند. شهر های بسیاری در این منطقه واقع شده اند که از بین آنها شهرهای اورگوپ، گورمه ، گوزل یورت و اوچی سار دارای بهترین ساختمان ها و خانه هایی هستند که معماری آن ها به شکل غار بوده که برای گردشگران تور کاپادوکیا جذاب به نظر می رسند.
شهر کاپادوکیا، با دارا بودن، دره های تنگ و باریک، تپه ها و صخره ای غیرطبیعی، کوه های آتشفشانی ارسیس، ملندیز و حسن، به همراه غارهای مسکونی و شهرهای حفاری شده در زیر زمین، منظره ای حیرت انگیزی را برای گردشگران تور کاپادوکیا ایجاد کرده است. این کوه ها که آتشفشان های فعالی دارند، آخرین بار حدود 2 میلیون سال پیش فوران کردند. رودخانه ها، سیلاب های جاری شده از دامنه دره ها و بادهای نیرومند، لایه هایی که از خاکسترهای آتشفشانی تشکیل شده را فرسایش می دهند و اشکال عجیب و غریبی به نام دهانه آتفشانی ایجاد می کنند. اشکال این آتشفشان، به شکل قارچ، سنگ نوک تیز، سنگ کلاهک دار و سنگ مخروطی می باشد که مناظر خارق العاده ای را به وجود می آورند. این مناظر شگفت انگیز به یکی از قطب های اصلی گردشگری در کاپادوکیا تبدیل شده که همه ساله گردشگران بسیاری را به واسطه تور کاپادوکیا به سوی خود می کشاند.

کاپادوکیا که از عجایب سرزمین های موجود در دنیاست، در قلب ترکیه و در آناتولی مرکزی این کشور پهناور واقع شده است. کاپادوکیا منطقه ای است پر طرفدار بین مردم بومی کشور ترکیه و مردمان دیگر ملت ها. به همین دلیل به جرات می توان گفت که از محبوب ترین تور های ترکیه، تور کاپادوکیا می باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره تور کاپادوکیا در اختیار گردشگران قرار دهیم. این اطلاعات شامل، اطلاعات پرواز، نزدیک ترین فرودگاه به این منطقه و همچنین امکانات تعبیه شده برای رفاه گردشگران تور کاپادوکیا در فرودگاه، می باشد. گردشگران تور کاپادوکیا می توانند از طریق نزدیک ترین فرودگاه به این منطقه سفر کنند. فرودگاه نوشهیر کاپادوکیه نزدیک ترین فرودگاه به این منطقه بوده و حدودا 15 کیلومتر با آن فاصله دارد. لازم به ذکر است که فرودگاه بین‌ المللی آتاترک در استانبول نیز هر روز به این شهر پرواز برگزار می کند. البته اکثر تور های آنکارا شامل تور کاپادوکیا نیز می شود و گردشگران تور کاپادوکیا به راحتی می توانند به این منطقه سفر کنند. در این بخش قصد داریم فرودگاه نوشهیر کاپادوکیه و همچنین امکانات آن را مورد بررسی قرار دهیم. این فرودگاه یک فرودگاه همگانی بوده و دارای کد یاتا NAV می باشد. این فرودگاه کد ایکائو ندارد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا حدود 864 متر (۲۸۳۵ فوت) می باشد. شرکت های هواپیمایی فعال در این فرودگاه به شرح زیر است: پگاسوس ایرلاینز، ترکیش ایرلاینز، آنادولوجت
همچنین این فرودگاه به فرودگاه های صبیحه گوکچن، آتاترک، اسن‌ بوغا و آنتالیا پرواز مستقیم برگزار می کند. این فرودگاه دارای یک باند فرود داخلی به مساحت 1500 متر مربع و یک باند فرود بین المللی مخصوص گردشگران خارجی تور کاپادوکیا به مساحت 2000 متر مربع می باشد. از امکانات دیگر این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: پارکینگ، کافه، بوفه، خدمات حمل و نقل (تاکسی)، سیستم های الکترونیکی مانند ATM، سرویس های بهداشتی و سلامت، سرویس اجاره ماشین، مراکز اطلاع رسانی گردشکری و غیره.

کاپادوکیا نام منطقه ای در کشور ترکیه می باشد که سالانه گردشگران زیادی با تور کاپادوکیا از این منطقه تاریخی بازدید می کنند. برای اینکه بدانید آب وهوای این منطقه چگونه است با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما گردشگران تور کاپادوکیا قرار دهیم. برای این که سفر خوبی به این شهر داشته باشید باید نکاتی را در مورد آب و هوای این شهر در نظر داشته باشید. بهار: در ماه های اردیبهشت و خرداد و اوایل تیر ماه، شهر کاپادوکیا آب و هوای بهاری دارد و در این زمان گردشگران تور کاپادوکیا روزهای گرم و شب های سردی را در این شهر تجربه می کنند. در این فصل شهر کاپادوکیا مملو از طراوت و تازگی بوده و انگیزه زندگی می بخشد. در فصل بهار آب و هوا برای بازدید از اماکن دیدنی و گردشگری این شهر بسیار مناسب و مطلوب بوده و تنها اتفاقی که کمی موجب ناراحتی گردشگران تور کاپادوکیا می شود این است که به دلیل شرایط غیر قابل پیش بینی آب و هوا کنسلی بالون ها زیاد پیش می آید. پاییز: در اواخر شهریور ماه، فصل پاییز نمود پیدا می کند که این آب و هوا نیز شرایط خوبی را برای گردشگران تور کاپادوکیا فراهم می کند تا در این شهر به گشت و گذار بپردازند.
زمستان: از فصل آبان تا فروردین هوا در این شهر سرد بوده تا جایی که هتل ها و خانه ها سعی در گرم نگه داشتن محیط دارند. از اواسط آبان بارش برف شروع می شود و تا آذر ادامه دارد و در این زمان می توانید کاپادوکیا برفی را ببینید و لذت ببرید. تابستان: در اواسط تیر ماه گاهی پیش می آید که دما هوای کاپادوکیا به 40 درجه سانتی گراد می رسد و این وضعیت برای مدتی پایدار می ماند تا آن جا که حتی شب ها هم هوا بسیار گرم می باشد. در اواخر مرداد ماه حجم زیاد گرما از بین می رود و همه برای شروع پاییز آماده می شوند.

نظرات کاربران

تبسم 20 آبان 97
0
تور کاپادوکیا به بالون های زیبا و همچنین هتل هایی که داخل کوه ساخته شده مشهوره
فروغ 9 تیر 97
0
واااای تور کاپادوکیا فقط بالون های که دارند فوق العاده دیدنی و هیجان انگیز هست
نیوشا 7 تیر 97
2
من چند سال پیش با تور کاپادوکیا رفتم ترکیه واقعا شهر رویاییه مخصوصا بالن سواری و منظره ای که از بالن ها به وجود میاد آدمو به جد میاره حتما یه بار سفر به این شهرو تجربه کنید
نیوشا 7 تیر 97
3
من چند سال پیش با تور کاپادوکیا رفتم ترکیه واقعا شهر رویاییه مخصوصا بالن سواری و منظره ای که از بالن ها به وجود میاد آدمو به جد میاره حتما یه بار سفر به این شهرو تجربه کنید
یاسین 28 خرداد 97
4
شهر کاپادوکیا شهر عجایبه خیلی زیباست.
مریم رضایی 10 بهمن 96
3
سلام ممنون از اطلاعاتی که در مورد کاپادوکیا دادین اما چرا براش هیچ توری برگزار نمیشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر