پارک ملی رانتامبور

کشور هند حیات وحش های متنوع و غنی دارد که از رشته کوه های ماموت در شمال گرفته تا کانیاکوماری در جنوب و  زمین های باتلاقی در شرق ادامه پیدا کرده است.هند منزلگاه و پناهگاه حفاظت شده ی حیاط وحش می باشد که در این قسمت می خواهیم به معرفی بیش تر پارک ملی رانتامبور بپردازیم.
پارک ملی رانتامبور در راجستان هند واقع شده است که در زمان های قبل شکارگاه مهاراجه ها بوده است و در حال حاضر به پارک محافظت شده ی حیات وحش تبدیل شده است که به دلیل تور های ردیابی پرنده نگری و ببر شهرت پیدا کده است.
اگر قصد رفتن و بازدید از پارک ملی رانتامبور را دارید می توانید با سه ساعت رانندگی از جیپور به این حیات وحش زیبا برسید.
از جاذبه های دیدنی این حیات وحش می توان به ویرانه های راج باغ ، قلعه رانتامبور ، عمارت ها ، گنبد ها و تاق های ویران شده و باستانی وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید نمایید علاوه بر این ها دریاچه پادام تالائو یکی از زیبا ترین های این حیات وحش می باشد که ارزش یکبار دیدن را دارد.
گونه های که می توانید در این حیات وحش دیدن نمایید شامل گربه ی جنگلی ، پلنگ ، ببر ، کفتار ، روباه هندی و دامنه ای بزرگی از پرندگان لک لک گرمسیری ، پلیکان ها ، حواصیل  ، فلامینگو ها و طوطی دم دراز نیز می باشد.
زمان باز بودن پارک ملی رانتامبور از ماه اکتبر تان ژوئن می باشد و در بقیه ماه های سال بسته است.گردش صبحگاهی از 06:30 صبح شروع و گردش شامگاهی از ساعت 02:30 تا 6 بعد از ظهر بر قرار می باشد و همچنین هزینه ی ورودی این حیات وحش برای افراد خارجی 475 روپیه با اسب و 530 روپیه با سواری می باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک ملی رانتامبور

ثمین 6 آبان 96
4
پارک ملی رانتامبور بی نظیره
بیتا 6 آبان 96
3
چه جالب تا به حال در مورد پارک ملی رانتامبور نشنیده بودم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر