قهوه خانه اسرافیل

📅 بروزرسانی : 1396/11/08 بازدید : 1471
قهوه خانه دوه چی یا همان قهوه خانه اسرافیل در بازار دوه چی شهر تبریز قرار گرفته است. قهوه خانه اسرافیل نزدیک به صد سال قدمت دارد و خیلی‌ها آن را به نام صاحبش اسرافیل می‌شناسند، اسرافیل خوش وطن مردی است که مدیریت قهوه خانه شتربان را برعهده دارد. بازارچه شتربان از شرق و جنوب شرقی به میدان حسن پادشاه (قهوه خانه دوه چی یا همان صاحب الامر)، از شمال به میدان کاه فروشان (سامان میدانی)، از جنوب به رودخانه مهران رود (میدان چایی)، از شمال غربی به کوچه خلفازاده و از غرب و جنوب غربی به کوچه مولوی و کدخدا باشی منتهی شده است. بازارچه مسقف آجری شتربان پل ارتباطی محله شتربان و بازار بزرگ می باشد. بازارچه دارای دو ورودی از طرف میدان کاه فروشان می باشد و دروازه شتربان در ابتدای یکی از این ورودی ها قرار داشته است. مدرسه نصریه از عمارت های دوران پادشاهی اوزون حسن آق قویونلو ها به همراه مسجد حسن پادشاه در وسط میدان صاحب الامر از دیگر آثار بجا مانده از گذشتگان تبریز است.
 
 
دکوراسیون قدیمی قهوه خانه اسرافیل یادآور شهر تبریز در زمان های خیلی دور می باشد، قهوه خانه اسرافیل تاریخ زنده شهر تبریز است. طرح های گرافیتی روی دیوارهای کافه اسرافیل نیز اثر دو طراح گرافیتی زیرزمینی جوان مطرح تبریزی بنام های هنری icy و sot هست که به امریکا مهاجرت کرده اند و پروژه های مختلفی را در شهرهای مختلف جهان خصوصا نیویورک اجرا و به یادگار گذاشته اند.
تنها چیزی که در این قهوه خانه جلوی گردشگران تور تبریز و مهمانان گذاشته می‌شود، چای و قلیان است و برعکس خیلی از قهوه خانه های تبریز ورود برای خانم‌ها هم آزاد است. رفتن به کافه اسرافیل برای گردشگران تور تبریز بسیار جالب است و آن ها می توانند در آن فضای با صفا و خودمانی بنشینند و چای دبشی بنوشند.
آدرس قهوه خانه : تبریز،خیابان سید ابراهیم، بازار دوه چی
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/cafes-full-Information/5122-%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از 101 کاربران به قهوه خانه اسرافیل