منطقه هاربیه

📅 بروزرسانی : ۳۰ تیر ۱۴۰۱ بازدید : 420

آنتالیا ترکیه دارای مناطق سر سبز و توریستی خوش آب و هوای زیادی را دارد که یکی از بهترین آن ها را می توان منطقه هاربیه نام برد. منطقه هاربیه یا دافنه باستان در جنوب شهر آنتالیا قرار گرفته است. به هاربیه دافنه باستان هم گفته می شود که دلیل آن این گونه بیان شده است: شخصی یونانی به نام آپولو در منطقه هاربیه در تلاش بوده تا معشوقه خود را  به نام دافنه که البته زنی زیبا و خوش سیما بوده را به مجسمه ای چوبین تبدیل کند که دافنه این موضوع را قبول نکرده و شروع به فرار کردن می کند تا این که تبدیل به یک درخت تنومند می شود. البته که این داستان فقط خرافاتی از سوی برخی افراد می باشد و شنیدن به این افسانه فقط کمی جالب به نظر می رسد. منطقه هاربیه یا همان دافنه باستان در زمان های قدیم محلی با چشم اندازهای زیبا ، طبیعتی بکر، سر سبز، آبشارهای فراوان و خوش آب و هوا بوده که اشراف زادگان و مردمان ثروتمند به هاربیه می رفتند و آخر هفته خود را به همراه همسر و فرزندانشان در آن جا سپری می کردند. 

امروزه هاربیه این منطقه توریستی خوش آب و هوا به عنوان محلی مناسب برای استراحت و گشت و گذار در آنتالیا می باشد که از سوی گردشگران تور آنتالیا با استقبال خوبی مواجه شده است. این منطقه مخصوصا برای کسانی که برای بار دوم یا سوم به آنتالیا سفر می کنند پیشنهاد می شود زیرا که اماکن تفریحی معروف در این شهر را بازدید کرده اند و به دنبال محلی جدید برای تفریح و سرگرمی می گردند بسیار مناسب می باشد. شما گردشگران عزیز تور آنتالیا می توانید به همراه خانواده و یا دوستانتان یک روز به یاد ماندنی را در منطقه هاربیه بگذرانید و از امکانات آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که با توجه به استقبال گردشگران از هاربیه، رستوران و غذا خوری های زیادی با انواع غذاها و شیرینی های مخصوص ترکی وجود دارد که دارای قیمت های مناسبی نیز می باشند. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره منطقه هاربیه

دینا مهر 1397
11 نفر پسندیدند
منطقه هاربیه یکی از جاذبه های گردشگری خوبه آنتالیا هست پیشنهاد می کنم حتما برید به هیچ عنوان پشیمون نخواهید شد

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/8195-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به منطقه هاربیه